Izgalmas 6 pontos rangadón megérdemelt hazai siker: Bicskei TC-Sárosd 2-0 (1-0)

A dobogósok leszakították üldözőiket a 8. fordulóban!

2016. október 02. - ventil66

dsc_1381.jpgHogy mit is hívnak 6 pontos mérkőzésnek a futballban? Nos, a forduló előtt 3 pont különbség volt a két gárda között, amely hazai siker esetén duplájára, 6 pontra nőhetett, vendégsiker esetén pedig eltűnhetett volna a differencia a Bicske és a Sárosd között. Bár mindvégig lógott az eső lába, végül megkímélte a labdarúgókat, nézőket és a gyepet egyaránt a kellemetlenségtől.

Raffai Rudolf vezető edző a múlt vasárnapi baracsi fiaskó (1-2) után továbbra is nélkülözni kényszerült néhány sérült (Szilágyi, Molnár, Lengyel) illetve beteg (Rigó) játékosát, viszont jó hír, hogy orrcsonttörése után - ha maszkban is, de - először játszhatott a gólerős fiatal Németh Erik és végre bemutatkozhatott az átigazolási időszak utolsó pillanataiban Gárdonyból igazolt Deák Richárd is.

A Bicskei TC a Milinte 6 - Máté 6, Sötét 6, Máj 6, Dukon 6 - Bognár 6, Köntös 5 - Katona 5, Móri 6, Varga 6 - Németh 5 összetételben lépett pályára, míg csereként Rados 0 (67.p. Németh helyett), Deák 0 (75.p. Bognár helyett) és Pásztor 0 (80.p. Katona helyett) kapott lehetőséget. A 9. percben Bognár indította laposan Mórit a jobb szélen, ő az alapvonalnál becsapta védőjét és befelé vezetve a labdát 7 méterről a bal alsó sarokba lőtt (1-0). A 13. percben Köntös fejelt ki egy gólba tartó labdát Milinte rossz kijövetele után. A 21. percben Bognár legurított 35 méteres szabadrúgását Köntös lőtte rá, a védőkről szögletre pattant a pettyes. A 29. percben a támadó térfélen szerzett labdát a hazai csapat, Móri 28 méterről durrantott kevéssel a jobb felső sarok mellé. A 34. percben vendégkontra végén a rutinos játékosedző Dvéri középről 16 méterről lőtt fölé. Három perccel később Dvéri jobboldali szabadrúgását Kosaras "okszizta" fölé. A 38. percben újabb veszélyes vendéghelyzet, Killer (óhh - a Szerk.) 12 méteres lövését Milinte fogta. A 41-ikben Katona megpattanó 22 méteres lövését pedig a vendégkapus Rauf hárította. A 42. percben bicskei ziccer: Varga indította középen a kilépő Katonát, aki azonban a tizenegyes pontnál rosszul vette át és így odalett a helyzet. A félidő utolsó percében Németh robogott el a balszélen, pontos beadását Móri 10-ről lőtte rá, Rauf ismét jól védett. Lüktető, szoros első félidőt láthattunk, Altorjay játékvezető bizony nehezen tartotta néha kordában az indulatokat.

A 47. percben Katona emelt fölé éles szögből közelről. 5 perccel később egy hazai bedobás után Németh 25 méterről bal oldalról lőtt pontosan, Rauf vetődve hárított. A 64. percben - feszült, sérülésekkel tarkított percek után - Bognár ívelt szabadrúgása centikkel kerülte el a  jó helyzetben felugró Máj fejét. A 68. percben ugyanez volt a forgatókönyv, ezúttal szöglet után Máj már tudott bólintani, Rauf ismét pazar reflex-szel védett. A 74. percben - miután Dvéri játékosedző alaposan kifutva magát lejött a pályáról - Kargl lőtt fölé jó 20-ról. És a végén eldőlt a derbi! A 88. percben Susa adott haza erőtlenül a vendégtérfél közepéről, Varga lecsapott a labdára, kicselezte Raufot is ám közben elcsúszott. Miközben talpra állt, visszaszerezte a labdát és a védőket becsapva a kapu közepébe lőtt 6 méterről (2-0). A 90. percben még egy Móri-passzal ziccerben léphetett ki Varga, de most már a helyén volt Rauf, míg a 91. percben Kovács 24 méteres lövését védte Milinte.

A feszült hangulatú, izgalmas mérkőzést végül a BTC teljesen megérdemelten húzta be, miután hibátlan védekezése mellett jóval többet tett a támadójátékban és a játékszervezésben - folyamatosan bizonytalanságban tartva ellenfelét. Folytatás jövő vasárnap, október 9-én 15.00 órától Mezőfalván. Előtte még vár ránk egy izgalmas Magyar Kupa sorsolás szerdán 11.00 órától, amit élőben közvetítünk. CSAK A BICSKE! A forduló további eredményeihez, a bajnoki tabellához és Komjáthy Bence további helyszíni fotóihoz kattints!