Szuper szombati hírek BTC-fociszurkolóknak: fellépett a dobogóra az ifi, vasárnap megelőzhetjük a Mórt a felnőtteknél!

2016. október 08. - ventil66

dscf1795kicsi_1.jpgSzombaton folytatta kiváló idei szereplését a Bicskei TC U19 ifjúsági csapata. Mezőfalván számos helyzetet kidolgozva (és kihagyva) 2-1 arányban győztek Pásztor László és Máté Szabolcs góljaival, így felléptek a dobogó harmadik fokára immáron 6-ik győzelmüket követően.

Felnőttjeink ugyan nem léptek még pályára, de nagy esélyt kaptak vasárnapra a Mór megelőzéséhez. Ahogy várható volt, a Sárosd alapos erőkifejtésre késztette a Mórt szombaton és a 2-2--es eredmény azt jelenti, hogy a BTC mezőfalvai sikerével pontszámban is megelőzheti az egyik legfőbb riválist és felkerülhet a dobogó második fokára.

Nyigri Richárd edző beszámolója a mérkőzésről: "3-5-2-es, támadó szellemű játékrendszerben kezdtük a mérkőzést. Néhány perc tapogatózás után magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, és gyors támadások után sorra dolgoztuk ki a lehetőségeket, amelyeket aztán rendre el is puskáztunk. Egyszer azonban nem. Bal oldali beadás után a hazai védő kezéről Szűcs elé pattant a labda, amit ő a kapuba rúgott. A játékvezető azonban nem adta meg a gólt, hanem büntetőt ítélt, amit Pásztor magabiztosan lőtt a bal alsóba.

Ezután is voltak helyzeteink, de csak egy Rados kapufa volt a legveszélyesebb. Fordulás után hamar kaptunk egy "svájci bedobás" gólt, de aztán ismét erőre kaptunk. Pásztor hosszú szóló után ugratta ki Mátét, aki a kapus mellett a hálóba gurított. A gól után Tokaji beállításával 4-3-3-ra váltottam, így a szélek lezárásával nem engedtük magunk mögé az ellenfelet, akiknek csak a hajrában volt egy 6-8 perces veszélyes attakjuk, de megúsztuk kapott gól nélkül. Mi rúgtunk még két kapufát, és elrontottunk néhány befejezést, de végül megdolgoztunk a három pontért."

Találkozunk vasárnap 15.00 órakor Mezőfalván! CSAK A BICSKE!