Mór-előzést ért a bicskei céllövölde a mezőfalvai búcsúban: Mezőfalva-Bicskei TC 0-2 (0-0)

A vendégek hatszor is betaláltak, ám ebből négyet érvénytelenített a játékvezető!

2016. október 09. - ventil66

dscf1881_1.JPGAz már szombaton eldőlt, hogy a Mór újabb botlásával (2-2 Sárosdon) a Bicskei TC esélyt kapott előlépni a dobogó második fokára, ehhez "mindössze" győzni kellett az utolsó előtti helyen tanyázó Mezőfalva otthonában. Példátlanul zavaró körülmények között, a pályától pár méterre zajló búcsú, sok hangfalból jövő többféle bömbölő zenéje mellett zajlott mindvégig a találkozó, megnehezítve az edzői utasítások eljuttatását a "címzettekhez".

Raffai Rudolf BTC-je a Milinte 7 - Máté 6, Sötét 6, Máj 7, Dukon 0 - Bognár 6, Köntös 6 - Katona 5, Móri 7, Varga 6 - Németh 6 összetételben állt fel, míg csereként Rigó 6 (21.p. Dukon helyett), Rados 6 (46.p. Katona helyett), Deák 0 (68.p. Bognár helyett), Pásztor 0 (86.p. Németh helyett) és Szarvas 0 (91.p. Móri helyett) is lehetőséghez jutott. Óvatos "ismerkedéssel" indult a mérkőzés.

A 7. percben ügyes összjáték után Katona beadását Varga a kapufára perdítette, majd a kipattanót Németh a hálóba lőtte, de Lak Balázs játékvezető lökés miatt érvénytelenítette a találatot. Két perccel később Kaszala 22 méteres lövését fogta Milinte. A 11. percben Sötét passzolt balra Mórinak, aki 20 méterről durrantotta rá és a felpattanó labdát Papp csak üggyel-bajjal tudta hárítani. Egy perccel később Móri ezúttal 16-ról lőtt mellé. Fölényben játszott a Bicske, s a lendületet kissé megtorpantotta Dukon sérülése és kényszerű cseréje a 21. percben, Rigó lépett pályára a helyén.

A 22. percben Bognár passzából Varga lőtt 8 méterről - mint utóbb kiderült - lesgólt, nem sokkal később ugyanő Móri kugratásából 10 méterről trafálta telibe a kapust. A 29. percben Varga közeli, majd Katona távoli lövését hárította Papp. A 31. percben Rigó lőtt 22 méterről, a kapusról kipattanó labdát Katona ordító helyzetben közelről az égbe lőtte. Ziccer volt a javából! A 33. percben egy jobboldali beadát a hazai Sági fejelt Mátéval a nyakán 8 méterről mellé. Egy sikertelen Varga-fejes után a 36. percben Móri találta el a felső lécet, a 42-ikben Köntös lőtt 20 méterről, de Papp ismét a helyén volt. A félidő utolsó pillanataiban a Bicske már a harmadik érvénytelenített találatát szerezte: Németh az alapvonalról fejelt vissza egy előreívelést és Rigó kapásból, fordulásból a hálóba bombázott. A partjelző beintésére kirúgás következett, mondván a visszafejelés előtt már elhagyta a játékteret a labda.

A második félidő Kubicza közeli fejesével indult, ami Milinte kezében landolt. Az 55. percben Szili lőtt 22 méterről, s újra magabiztos volt a bicskei hálóőr. Még ugyanebben a percben Bognár beadását Németh tetszetős mozdulattal fejelte a hosszú sarokba, azonban ismét lengett a partjelző zászlaja - les címén. A 65. percben Varga indította mesterien Mórit a bal oldalon, ő pedig 17 méterről pazar mozdulattal emelt egyből Papp felett a bal felső sarokba (0-1). A 74. percben mezőfalvai gólhelyzet: Sági lépett ki a jobb oldalon Máj kísérete mellett, 18-ról rászúrta és Milinte parádés vetődése kellett az egyenlítés elkerülésére. A 78. percben eldöntötték a vendégek a mérkőzést! Móri tolta középre Vargának, ő forgolódott egy kicsit, majd egy Zidane-csellel becsapta a védőket és 13 méterről pontosan lőtte ki a bal alsó sarkot (0-2). A hátralévő idő - a vereségbe beletörődő hazaiak asszisztálása mellett - már meddő mezőnyjátékkal telt.

Összességében a Bicske teljes mértékben rászolgált a 3 pontra, a támadófutballt a mai napon jobban játszva, mérsékelt játékkal is hatszor a hálóba talált és ebből 2 érvényes gól elég volt az immáron sereghajtó biztos legyőzéséhez. A siker azt is jelentette, hogy ezüstérmes pozícióból, a Mórral helyet cserélve várhatják Móriék a 10. fordulót. Folytatás jövő vasárnap 14.30 órakor hazai pályán az Ercsi Kinizsi ellen. További helyszíni fotóinkhoz kattints!