Kivégzés 7 perc alatt: Bicskei TC-Ercsi Kinizsi 4-0 (3-0)

2016. október 16. - ventil66

dsc_1529.jpgA kötelező győzelem elvárásával fogadta a Bicskei TC a mindig mindenki ellen veszélyes Ercsi Kinizsi csapatát vasárnap délután - az évszakhoz képest kifejezetten kellemes labdarúgó időben. Mindkét csapatban jócskán voltak hiányzók, alapemberek egész sora a pálya széléről figyelte csapata küzdelmét. A mérkőzés rövid gyászszünettel kezdődött a vendégek héten elhunyt korábbi szertárosának emlékére.

Raffai Rudolf vezető edző ezúttal a Milinte 6 - Máté 6, Sötét 7, Máj 7, Köntös 6 - Bognár 7, Deák 6 - Katona 6, Móri 7, Varga 6 - Németh 6 összetételű kezdő tizenegyét nevezte és csereként Rados 6 (62.p. Bognár helyett), Pásztor 0 (74.p. Deák helyett), Szarvas 0 (81.p. Németh helyett) és Bencze 0 (83.p. Katona helyett) léphetett pályára.

Az első említésre méltó eseményre a 8. percig kellett várni, amikor Móri ívelt kapura a bal oldalról, ám  a lövés jócskán célt tévesztett. Egy perccel később Varga beadásáról maradt le mindenki, a kipattanót Deák 22 méterről vágta az égbe. A 11. percben Móri esett el tizenegyesgyanús helyzetben, azonban Wittner játékvezető sípja néma maradt. Újabb perc elteltével Varga lendületes támadás végén lőtt 17 méterről, Hodula kapus kiütötte és az egyik vendégvédő kis híján öngólt fejelt a kipattanóból. A 20. percben hazai szöglet után Németh a kipattanót 12-ről fordulásból bombázta kevéssel fölé. A 28. percben Móri ívelt be szabadrúgást, a kipattanót Bognár középről 16 méterről lőtte a jobb kapufa mellé. A 32. percben megszerezte a vezetést a Bicske! Bognár kiváló lapos indításával Varga lépett ki, megforgatta a védőket és jobbal 14 méterről pontosan lőtte ki a bal sarkot! (1-0). Alig telt el 2 perc, amikor Máté partdobásával Katona küzdött meg az alapvonalon, középre kanalazott és a szemfüles Németh védőjét megelőzve közelről a bal alsó sarokba belsőzte a játékszert (2-0). A 38. percben Milinte hozta a frászt a szurkolókra felesleges cselezésével, végül az oldalvonalon túlra vágta a labdát. A 39. percben Bognár forgolódott Móri passzával a tizenhatoson belül, amikor lerántották - tizenegyes! Móri állt a labda mögé és a jobbra mozduló Hodulát becsapva higgadtan a kapu bal oldalába helyezett (3-0). A BTC 7 perc alatt kiütötte ellenfelét és gyakorlatilag megnyerte a meccset!

A második félidőben alább hagyott az iram, a Bicske biztos vezetése birtokában visszavett a tempóból, az Ercsi támadásaiban pedig nem volt kellő átütőerő. Az 59. percben Németh ügyesen játszotta magát tisztára a bal szélen, Köntösnek passzolt, akinek beadását az üresen álló Varga a bal kapufára perdítette. A 68. percben Móri remek beadását Németh 11 méterről fejelte mellé. A 71. percben Katona húzta meg az alapvonalig, beadását Móri kapásból 13 méterről szúrta rá, Hodula azonban a helyén volt. Két perccel később ugyanez volt a felállás, ezúttal Móri 23 méteres próbálkozását hárította az ercsi hálóőr. A 75. percben Varga szögletét Máj 13 méterről emelte fölé, három perccel később a vendég Hosszú 20 méteres szabadrúgása a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 87. percben jött a kegyelemdöfés! Sötét 40 méteres átadását Móri jól vette le és kissé kisodródva, védőjével a nyakán 8 méterről a kapu közepébe lőtt (4-0). A mérkőzés utolsó momentuma a fiatal Pásztor ziccere volt Szarvas átadása után, azonban a héten 17-ik születésnapját ünneplő tehetség lövését Hodula vetődve fogta.

Összességében a kulcsemberei hiányát kevésbé megérző Bicskei TC ilyen arányban is megérdemelten nyert, a kellő pillanatban percek alatt eldöntötte a mérkőzést és optimistán várhatja a jövő szombati (!!) Martonvásáron 14.30-kor kezdődő következő bajnoki találkozóját. Örömteli volt, hogy a gólzsák Németh Erik ismét megtalálta góllövő cipőjét súlyos sérülése után. A győztesekre a Leitgib Manuéla és csapata által bográcsban készült babgulyás várt a győzelem után. A forduló további eredményeihez, az aktuális bajnoki tabellához és Komjáthy Bence további helyszíni fotóihoz kattints!