A bicskei bojlis horgászat pápájától, az erőemelő bajnok Havai Viktortól hallottunk először a Veszprém megyében található 68 (!) hektáros Széki-tóról. Egy eredményes idényzáró horgászat reményében negyedmagammal kerekedtem fel október közepén a bő 120 km-re található horgászvíz tesztelésére. Amatőr, profi bojlis felszereléstől mentes fenekező pecázásunk során feltűnt a rengeteg igénybe vehető horgászhely. A vendéghorgász - tulajdonosa távollétében - szabadon igénybe veheti bármely stéget és az esetleg mellé épült árnyat adó kunyhót, faházat (ezeket persze csak kívülről!).
3.500,- Ft a nappali jegy, 4.300,- Ft a 24 órás jegy és ezért az árért 3 db 5 kg alatti nemes hal is hazavihető. A legfontosabb, hogy a kissé álmos őszi időben sikerült néhány szép pontyot szákolni, egy jó szalonnasütéssel és némi pálinkázással "feldobni" a napot. Jellemző, hogy sikertelen társunk az esti pakolás és kihúzás közben hátsó uszonyán akasztott meg egy méretes tükröst. Némi kezelés után természetesen visszaengedtük az átmenetileg hoppon maradt jószágot. Jó szívvel ajánljuk minden bicskei horgásznak ezt a vizet, megéri rászánni az egyébként jó közlekedéssel lebonyolítható kétórás autóutat. További helyszíni fotóinkhoz és a tó ismertetőjéhez kattints!
Íme a tó honlapjának rövid ismertetője: "A Széki-tó a Bakony és a Kisalföld találkozásánál, a Somló-hegy lábától nem messze, a 8-as számú főút mellett, Ajka-Bakonygyepes és Devecser városa között lelhető fel. Ajka-Bakonygyepes irányából 5,2 km-re jobbra, Devecser felől 3,6 km után balra lekanyarodva közelíthető meg. A 88-89-es km szelvény között tábla segíti az eligazodást. A 68 hektáros tó amely, a Csigere patak 1978. évi felduzzasztásával lett létrehozva, csendesen, szemérmesen bújik meg a dombok között. A műútról csak egy pillanatra látható, pedig... A nagy vízfelület, a változatos vízmélység kiváló lehetőségeket biztosít a különböző horgászmódszerek kipróbálására, alkalmazására. A víz elöl a befolyásnál sekély, a gát felé folyamatosan mélyül. A sekély rész homokos, kavicsos, a halőr háztól a gátig köves, sziklás az aljzat. Ahol az erdő a tóig ér a mederben tuskók, akadok találhatók, melyek megnehezítik a horgászatot, de ragyogó haltartó helyek.
Évente több, mint 600 mázsa hal, többszöri telepítéssel kerül kihelyezésre. Ennek nagy része ponty és amur, de kárász, keszeg, compó, süllő és a csuka utánpótlásáról is gondoskodunk. Az előbb felsorolt fajtákon kívül fogható még harcsa, kősüllő, sügér, bodorka, küsz, razbóra, vörösszárnyú is. A csodálatos környezet, a kiváló természeti adottságok, a változatos fajta és halsűrűség, a jó megközelíthetőség (8-as főút), azok a tulajdonságok, melyek Veszprém megye egyik horgászparadicsomává varázsolják a Széki-tavat. A horgászok mellett családi, baráti, vállalati társaságokat is szívesen látogatnak minket, hiszen a tó környéke, gyalog vagy biciklivel remek túrázóhely. A szabadidő kulturált, kényelmes eltöltéséhez folyamatosan bővítjük a helyi infrastruktúrát. A legfontosabb küldetésünk, hogy ezt a bámulatos tavat az utókornak megőrizzük és minél több ember szerezzen itt a vízparton örömteli, életre szóló élményt. Őszintén reméljük, ez a köszöntő felkeltette annyira az érdeklődését hogy, a virtuális látogatás után személyesen is találkozunk. Szívélyesen várjuk, és visszavárjuk Önt a Széki-tó partján. Legyen a Vendégünk! Tisztelettel: A Széki-tavi Horgász Egyesület vezetősége és 1000 tagja."