Drámai tizenegyespárbaj után 32 között az Aqvital Csákvár a Magyar Kupában!

A szomszédvárnak már sikerült, szerdán a Bicskén a sor!

2016. október 25. - ventil66

Nem mindennapi izgalmakat hozott a Magyar Kupa főtáblájának keddi napja a legjobb 64 csapat között. Az Aqvital Csákvár FC a vele azonos osztályban szereplő NB II-es Békéscsabát fogadhatta. Hiába nyertek pár hete a hazaiak 3-1-re kettejük bajnokiján, most a fogadóirodák mégis a viharsarkiakat tartották esélyesebbnek.

Jól kezdéssel már a 8. percben megszerezte a vezetést a Csákvár Oldal 30 méteres szabadrúgásával, amit a csabai Gránicz az 52. percben egalizált. Küzdelmes találkozón sem a rendes játékidő, sem pedig a kétszer 30 perces hosszabbítás nem hozott döntést, így következtek a büntetők.

Az első 5 játékos közül 3-3 talált be, onnantól páronként rúgtak az első hibáig. Végül a 8-ik párban dőlt el a továbbjutás. Amatőr videónk a sorsdöntő elhibázott békéscsabai tizenegyest mutatja, majd az azt követő megérdemelt csákvári örömöt. Hasonló sikereket kívánunk a Bicskei TC csapatának is, amely szerdán 13.30-kor fogadja az NB III-as Szigetszentmiklósi TK-t - szintén a 32 közé pályázva.