Idén másodszor is "felnégyelve": Polgárdi-Bicskei TC 0-4 (0-1)

2016. november 15. - ventil66

dscf2394_1.JPG2016-ban másodszor sikerült négy gólt lőni a Polgárdi focipálya kapuiba, ám míg tavasszal a bent maradás szempontjából élet-halál mérkőzésen szereztünk ennyit, addig a vasárnapi találkozón már az éremcsatáért hajtottak a bicskei legények. Ugyanakkor Mór-Iváncsa rangadót (1-1 lett) is rendeztek a 14. fordulóban, tehát esély adódott a felzárkózásra is.

Raffai Rudolf vezető edző sérülések és betegségek miatt némiképp felforgatott csapatot küldött pályára kényszerűségből, a Milinte 0 - Katona 6, Sötét 6, Máté D. 6, Dukon 6 - Rigó 7, Szilágyi 7, Köntös 6 - Móri 6, Németh 6, Varga 7 kezdő tizenegyen kívül Rados 0 (75.p. Móri helyett), Bencze M. 7 (81.p. Köntös helyett) és Pásztor 0 (85.p. Szilágyi helyett) jutott még lehetőséghez. A padon Jakab D. és Máté Sz. személyében két ifista is helyet kapott. Sokáig kérdéses volt a szombati özönvíz után a meccs megrendezése (az U19 találkozó el is maradt), de jött a megmentő szél és napsütés, így mély, de játékra alkalmas talajon, csípős hideg szélben kezdtek a játékosok Tóth III László játékvezető sípszavára.

A 4. percben Móri felvágása után Rigó 22 méteres szabadrúgását fogta vetődve Bernáth. A 15. percben Varga szabadrúgása után leindított a hazai csapat, de Bencze J-t az utolsó pillanatban sikerült szerelni. Két perccel később Móri 20 méteres szabadrúgása szállt egy méterrel fölé. A 19. percben megszerezte a vezetést a Bicske! Mórit buktatták az oldalvonal mellett, a kaputól 30 méterre. Varga ívelte kapura és Bernáth a zavaró támadók között benézte a lövést, a labda akadálytalanul hullott a jobb felső sarokba (0-1). A 25. percben Máté D. szép becsúszása után hazai partdobás következett, Holka pedig ballal távolról kis híján kilőtte a jobb felső sarkot.

A 29. percben Varga elől mentettek az utolsó pillanatban, rá egy percre pedig Németh lőtt lesgólt 7 méterről. A 34. percben újra Németh harcolt meg egy labdáért a jobb oldalon, beadását Varga óriási helyzetben 6 méterről emelte fölé. A 41. percben Móri vezette végig, Vargához passzolt, aki nagy helyzetben a kapusba lőtt. Nyomasztó vendégfölénnyel zárult az első játékrész, a félidő nagy részében a hazai térfélen pattogott a labda, a bicskeiek jóval többet birtokolták a labdát.

A 49. percben Móri szabadrúgásból, az 51-ikben Katona futtából 30-ról lőtt jócskán fölé illetve mellé. Az 56. percben Csizmadia D. emelt szabadrúgásból 16 méterről Milinte kezébe. A 65. percben Varga Katonát indította a jobb szélen, utóbbi pontos beadását pedig a tétovázó védelem között Rigó 3 méterről a kapu jobb oldalába pofozta (0-2). A 83. percben Németh erőszakosan vitte le a pettyest az alapvonalig, jól adott középre a tizenhatos vonalára és az alig két perce beállt Bencze M. szép lövéssel laposan a jobb alsóba juttatta a labdát (0-3).

Megnyomta - jó szokásához híven - a hajrát is a Bicske! A 87. percben egy előre ívelt labdára csapott le Varga és 8 méterről a kapu jobb oldalába bombázott (0-4). A metsző hidegben a játékvezető a rendes játékidő leteltét sem megvárva lefújta a találkozót, amelyen a körülményekhez képest meggyőző játékkal, biztosan nyert a Bicskei TC. Győzelmével 2 pontra közelítette meg a Mórt és 6-ra az Iváncsát. És itt van igazán jelentősége annak, hogy a bajnokesélyes a múlt héten ki tudott egyenlíteni a 84. percben a Bicske ellen...

Bajnoki idényzáró (merthogy egy óriási kupameccs 30-án lesz még a Cegléd ellen) jövő vasárnap 13.00 órakor Sárbogárdon, amelyre a BTC ingyenes szurkolói buszt indít a sporttelepről 11.00-kor. Jelentkezés a megszokott Facebook-csatornákon. CSAK A BICSKE! További helyszíni fotóinkhoz kattints!