Budovinszky góllal köszönt be, majd Bicskére igazolt: Bicskei TC-Szár KSE 5-0 (1-0)

2017. február 09. - ventil66

budovinszky.jpgFokozatosan javuló formában várja a tavaszi idénykezdést és a Mór elleni éremosztó rangadót a Bicskei TC labdarúgó csapata. A felkészülési mérkőzéseken most már a győzelmek sem maradnak el, hiszen a pénteki Zsámbék elleni siker (4-1) után szerdán a szomszédvár Szár KSE ellen lépett pályára Raffai Rudolf együttese.

A BTC a Marton - Katona, Sötét, Budovinszky, Dukon - Bognár, Rigó, Köntös - Németh, Móri, Varga összetételű csapatával állt fel, míg csereként Máj, Molnár, Bencze, Pump, Pásztor, Jakab D. és Szarvas jutott szóhoz. A találkozó mindvégig a jelentős hazai mezőnyfölény jegyében telt, időnként hosszú percekig egykapuzott a hazai csapat. Budovinszky már a 6. percben beköszönt egy csúsztatott fejessel (1-0), amit Németh az 52. percben a kapust is elfektetve toldott meg (2-0). Két perccel később Rigó egy szöglet után a lábak között talált be (3-0), ugyanő a 80. percben jobbal volt eredményes (4-0), majd a 85. percben Pásztor előkészítése után Pump állította be a végeredményt (5-0).

A mérkőzés után a bicskei vezetők megállapodtak Budovinszky Krisztiánnal, így a 193 cm magas, robusztus - bombaerős szabadrúgásairól is ismert - belső védő tavasszal a bajnoki címért harcoló alakulat tagja lesz. Budo 58 NB I-es (10 gólt szerezve) és számos NB II-es mérkőzéssel rendelkezik, játszott többek között a Ferencvárosban, a Honvédben, a Diósgyőrben és a ZTE csapatában, légiósként megfordult a finn FC Haka, a horvát Slaven Belupó és az iráni Sardari Tabriz FC gárdájánál is. A pest megyei Páty csapatától érkezik a rutinos játékos, ahol utánpótlás edzőként továbbra is dolgozik.

A Tordas SE lemondta a Bicske elleni szombati felkészülési mérkőzést, így a BTC pénteken 19.00 órától a Páty csapatát fogadja a felcsúti műfüves edzőpályán!