Hatpontos rangadót veszített a 84. percben az ificsapat: Bicskei TC-Velence 2-3 (2-2)

2017. március 12. - ventil66

dscf3087.JPGŐsszel hatalmas csatában nyertek fiaink Velencén 3-1-re, utána azonban a tópartiak megelőzték csapatunkat a tabellán. Szombaton reggel 3 pontos előnnyel érkeztek az átmeneti otthont jelentő mányi pályára. A tét nem kisebb volt, mint utolérjük őket vagy 6 pontra nő az előnyük.

Nyigri Richárd vezető edző a Rigó - Peinlich, Szűcs, Farkas, Prokk - Jakab Á., Máté, Fekete - Bogdán, Jónás, Jakab D. összetételű kezdőt küldte pályára, míg csereként Schneider, Fehér és Kis R. is lehetőséget kapott. A mérkőzés hatalmas küzdelmet és közepes színvonalat hozott, s a vendégek Sikos fejesével már a 10. percben megszerezték a vezetést (0-1). Szerencsére gyorsan jött az egyenlítés, 6 perc múlva Jakab D. vezette kapura a játékszert, lövése a kapusról Bogdán elé pattant, aki 7 méterről higgadtan az üres kapuba helyezett (1-1). Folytatáshoz kattints!

A 35. percben a vendég Tóth B. lépett ki a bal oldalon és 13 méterről pontosan lőtte ki a jobb alsó sarkot (1-2). Nem telt el két perc sem és Jakab Á. ívelt fel szabadrúgást az oldalvonal mellől, s a kapu előterében helyezkedő hórihorgas Peinlichnek nagyon fel sem kellett ugrania, a jobb felső sarokba bólintott (2-2). A 42. percben Mátét rúgták fel tizenegyesgyanús helyzetben a büntetőterületen belül, azonban a csattanós fault után az ezen a napon igen indiszponáltan bíráskodó Schweighardt játékvezető sípja érthetetlen módon néma maradt.

Az indulatosra sikeredett második félidőben már hullottak a sárga lapok szép számmal és úgy tűnt, hogy a csata döntetlennel zárult. Még tartott a súlyosnak tűnő sérüléssel ápolt Máté ellátása az oldalvonalnál (mentőt is kellett hívni hozzá, de szerencsére úgy tűnik, nincs komolyabb baj), amikor a 84. percben kissé vitatható körülmények között (kívülről úgy tűnt, hogy Rigót szabálytalanul akadályozták) Tóth B. begyötörte a győztes gólt kapunkba (2-3).

Nehéz megemészteni ezt a vereséget, mert a BTC végig pariban volt ellenfelével, az első játékrészben gólokkal eldönthette volna a meccset, de végül pont nélkül maradt. Ehhez persze hozzájárult néhány mérsékelt teljesítmény, az összjátékban való rengeteg pontatlanság és a nem mindig pontosan záró védelem. Elkeseredésre semmi ok, a bicskei ificsapat továbbra is csodálatos szezont fut, tartja 5-ik helyét és jövő szombaton 10.00 órakor Tordason újra bizonyíthat. Íme további helyszíni fotóink.