Hibátlan védekezés és papírforma győzelem: Bicskei TC-Velence 3-0 (1-0)

Álomakcióval zárta a mérkőzést a Raffai-csapat!

2017. március 12. - ventil66

dscf3140.JPGCsendben erősítette meg keretét a télen a Velence SE. Visszatért a kapuba - több év pihenés után - a 43 esztendős Krencz Sebestyén és többek között pályára lépett a 45 éves velencei legenda, a megyei I. osztály sokszoros gólkirálya, az 1/1-es karrierátlaggal (289 tétmérkőzésen 289 szerzett gól) rendelkező Pál István is. A vendégek erejét jellemzi, hogy nemrég a listavezető Iváncsa csak nagy nehezen tudta legyűrni őket 2-0-ra. A csákvári műfüves pályán korántsem telt ház előtt vonultak ki Wehovszky játékvezető sípszavára a csapatok.

A BTC ezúttal a Milinte 0 - Katona 7, Sötét 6, Máj 7, Dukon 6 - Szilágyi 8, Móri 7, Rigó 6 - Molnár 6, Németh 7, Varga 7 összetételben kezdett, csereként Pásztor 6 (57.p. Molnár helyett), Máté 0 (80.p. Szilágyi helyett) és Szarvas 0 (86.p. Móri helyett) kapott lehetőséget. Szeles-hűvös, de napfényes időben kezdődött a találkozó, amelynek őszi "odavágóján" (0-6) Varga mesternégyesével a hajrában gázolták el ellenfelüket a bicskeiek.

A 6. percben Móri passza után Molnár adott be és Németh 12 méterről fordulásból, nagy helyzetben trafált mellé. Egy perccel később Gulyás-Kovács 30 méteres szabadrúgása szállt a bal felső sarok mellé. Furcsa módon az első negyedórában szinte többet volt a labda a játéktéren kívül, mint bent, a labdaszedést végző cserejátékosok futószalagon hozták vissza a játékszert a környező kiserdőből. A 20. percben Gulyás-Kovács újabb, ezúttal 20 méteres szabadrúgását tornászta ki Milinte a jobb felsőből. A 21-ikben Gémes talált be lesből a bicskei kapuba, 10 perccel később Móri átadása után Rigó 7 méteres lövését védte bravúrral Krencz. A 33. percben megszerezte a vezetést a hazai gárda! Molnár passzával Németh lépett ki jó ütemben és 8 méterről higgadtan a kapu bal oldalába belsőzött (1-0). A játékrész utolsó percében a veterán Pál elleni fault miatt Gulyás-Kovács már harmadszor próbálkozhatott szabadrúgással, most 23-ról, de Milinte a helyén volt ismét. Folytatáshoz kattints!

Az 50. percben egy veszélyes hazai szöglet volt a második félidő első említésre méltó eseménye, a labda a bal felső sarok közelében hagyta el a játékteret. Az 53. percben Harmati fejelt jócskán mellé 8 méterről, egy perccel később Varga lövését Krencz éppen a 11-es pontnál álló Németh elé ütötte, aki egyből tüzelt - fölé. Az 55. percben Varga játszotta magát tisztára, Mórinak passzolt, aki megtolta és 12 méterről higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt (2-0). Felgyorsult a meccs, nem sokkal később Pál éles szögből bombázott az oldalhálóba. A 68. percben Szilágyi adott "forintos" labdát a középen kiugró fiatal Pásztornak, aki 12 méterről ziccerben tüzelhetett, Krencz szögletre ütütte. A beívelésből Rigó alig fejelt mellé.

Egy perc múlva Katona pontos beadását Varga fejelte fölé-mellé, majd Rigó 28-ról bombázott fölé. A 72. percben a meccs egyik legszebb jelenete volt, amikor Móri ívelését Németh mellel vette le és kapásból, a kapunak háttal állva ollózva lőtt, Krencz ezt is fogta. A 75. percben Móri keresztlabdájával újra Németh lépett ki, de éles szögből mellé lőtt. A 78-ikban Varga szúrta rá 12-ről, majd Pál fejelt az égbe 10 méterről. A 87. percben Rigó gyönyörű 40 méteres keresztlabdáját az alapvonal közelében Katona egyből laposan becenterezte és a jókor jó helyen lévő Varga az 5-ösről a kapu közepébe vágta - beállítva a végeredményt ezzel a háromérintéses álomakcióval.

Összességében a Bicskei TC megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, a második félidőben kidomborodott fölénye, az utolsó 20 percben már alig veszélyeztetett a Velence. A helyzetek alapján akár 6-1 is lehetett volna a végeredmény, így Móriék optimistán utazhatnak a jövő vasárnap 15.00 órakor kezdődő tordasi derbire. További helyszíni fotóinkat lejjebb görgetve tekintheted meg.