Szikrázó ifiderbin nagylelkű ajándék a vendégeknek: Bicskei TC-Felcsút 2-2 (2-0)

2017. március 25. - ventil66

dscf3217.JPGEgész héten fogadkoztak a bicskei ifijátékosok, hogy most aztán visszavágnak az elmúlt két év nagy gólarányú felcsút elleni vereségekért (legutóbb ősszel 0-6) és bizony hajszálon múlt, hogy ez szombaton nem sikerült. Nyigri Richárd vezető edző a Rigó - Schneider (Peinlich 66.p.), Szűcs, Farkas - Pásztor, Jakab Á. (Jónás 86.p.), Fekete, Máté (Kis R. 88.p.), Jakab D. - Fehér (Bogdán 55.p.), Németh összetételű csapatot küldte pályára és már az első percektől jó iramú, élvezetes, küzdelmes, helyenként szikrázó összecsapásokkal tarkított küzdelem alakult ki a mányi sporttelep gyepén.

A 9. percben Némethet buktatták a tizenhatoson belül a felcsúti védők, jogosan harsant Stumpf játékvezető sípja és Jakab Á. a megítélt tizenegyest higgadtan a kapu bal oldalába helyezte (1-0). A 24. percben hagyta ki a Bicske az első meccslabdáját, amikor a nagy helyzetben kilépő Jakab D. 8 méterről keresztbe a bal kapufa mellé lőtt. A 31. percben gyors hazai támadás végén ugyanő már nem hibázott, ezúttal fordulásból, hasonló távolságból tüzelt és Hufnágel kapus csak beleütni tudott (2-0). A 44. percben Jakab D. keresztlabdájából Fehér lőtt nagy helyzetben Hufnágel kezébe. Megérdemelt és biztos bicskei vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok, a vendégek tompán és rengeteg pontatlansággal futballoztak, jóval több labdabirtoklással már ebben a játékrészben eldőlhetett volna a derbi. Folytatáshoz kattints!

A második félidő újabb bicskei ziccerrel indult, amikor Pásztor elől a gólvonalon vágta ki védője a labdát, a szögletből pedig fölé fejelt. A nagy kedvvel játszó BTC középpályás sor sokat futott és az egyik legszebb jelenet volt, amikor Jakab Á. leheletfinom labdaátvétellel egyszerre két felcsútit is becsapott. A félidő közepén fokozódott a felcsúti nyomás, szöglet szögletet követett. Elöször Máté mentett a saját kapufájára, majd Győrfy találta telibe a bicskei kapu felső lécét. A 66. percben szépített a szomszédvár! Egy beívelést Rigó az égbe öklözött, azonban a lehulló labdához nem fért hozzá és Kovács közelről a kapuba fejelt (2-1). A 74. percben bravúrral védett, majd a 84. percben szintén hozzá kötődik a döntetlent eredményező előzmény. Stumpf megelégelte sokadik nyilvánvaló időhúzását és a sokáig kézben tartott labdát, s közvetett szabadrúgást ítélt a kaputól 15 méterre. A bicskei sorfal már az elrúgás előtt is szellős volt, majd még szét is rebbent, így Kovács akadálytalanul lőhetett a kapu jobb alsó sarkába (2-2).

Összességében élvezetes mérkőzésen a Bicskei TC valamivel közelebb állt a győzelemhez és csak magának köszönheti, hogy nem tartotta otthon a 3 pontot, két hiba eredményeképpen gyakorlatilag odaajándékozott 1 pontot ellenfelének. Az egyéni hibák mellett a második félidő derekától kiütközött a fáradtság is, így Jakabék bánhatják, hogy a több komoly helyzetből legalább még egyet nem sikerült értékesíteni korábban. A döntetlennel a BTC az 5-ik helyen továbbra is megelőzi vetélytársát, a jövő szombaton 10.00 órától pedig a listavezető Nádasdladány "B" csapatánál vendégeskedik. Íme további helyszíni fotóink.