Gólzuhataggal és szezoncsúccsal újra a 2-ik helyen: Bicskei TC-Aba Sárvíz FC 15-1 (4-1)

2017. március 26. - ventil66

dscf3276.JPGRitkán adatik meg a tudósítónak, hogy a mérkőzésről készült anyagot szinte teljes egészében a gólokról íródott mondatok töltik ki. Vasárnap ez történt, hiszen a Bicskei TC az őszi abai idegenbeli 7-0 után könnyű mérkőzésben bizakodhatott, ám ki gondolná a végeredmény láttán, hogy a 31. percben még döntetlenre állt a találkozó. Nézzük a részleteket!

Raffai Rudolf nem változtatott elmúlt heti kezdőcsapatán, így a Milinte 0 - Katona 7, Sötét 7, Máj 8, Dukon 7 - Szilágyi 8, Móri 8, Rigó 8 - Molnár 7, Németh 9, Varga 9 összetételű alakulat futott ki a kezdő sípszóhoz, csereként pedig Budovinszky 6 (53.p. Máj helyett), Bognár 8 (59.p. Molnár helyett), Deák 6 (61.p. Szilágyi helyett), Bencze 6 (66.p. Móri helyett) és Máté 6  (66.p. Katona helyett) is lehetőséget kapott. Szikrázó napsütésben, a vasárnapi ebéd utáni desszert idején kezdődött a mérkőzés és senki nem csalódott, aki a cukrászda helyett ezt a programot választotta.

Az 5. percben Szilágyi indítása után Németh 15 méterről lőtt fölé, majd Varga 22-ről próbálkozott és az ismétlés Sötétről pattant fölé. A 11. percben góllá érett a lendületesen kezdő Bicske fölénye! Móri beadását Németh 4 méterről bólintotta a kapu közepébe (1-0). Két perccel később egy partdobás után Németh ziccerét fogta bravúrral Velezdi. A 20. percben vendégszöglet után az elalvó bicskei védelem mellett Máyer 8 méterről fejelt a kapuba (1-1). Móri, Németh és az abai Madácsi kísérletei után a 32. percben Móri újabb beadását ezúttal Molnár bal külsővel perdítette 4 méterről a bal alsó sarokba (2-1). A 41. percben Rigó küzdött meg egy labdáért az alapvonalnál, jól adott be, Németh pedig 14 méterről egyből a jobb alsó sarokba bombázott (3-1). A 45. percben Katona találta el 17 méterről a bal kapufát és még ugyanebben a percben hazai szöglet után fejese Velezdiről Máj elé került, aki közelről nem hibázott (4-1). Nehezen indult be a bicskei gépezet, de a számos helyzet ígéretes második félidőt sejtetett a büfébe vonuló nézők számára. Folytatáshoz kattints!

Nem kellett sokáig várni a második félidő első góljára! Az 50. percben Varga kiváló ütemben ugratta ki Némethet, aki 8 méterről higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt (5-1). Egy perc múlva Katona kihagyta a kihagyhatatlant, már a kapust is kicselezte, azonban gyengén gurított az üres kapu felé és a védők a gólvonalon mentettek. Az 55. percben Némethet buktatták középen a tizenhatoson belül, Stumpf játékvezető határozottan  a büntetőpontra mutatott és Móri a balra vetődő Velezdit becsapva a kapu jobb oldalába helyezett (6-1). Három perccel később a labdát vezető Rigó 23 méterről szánta el lövésre magát és remek lökete a kapu jobb oldalába vágódott (7-1). Ellenállhatatlanul rohamoztak a bicskei játékosok és a 61. percben Móri beadását Bognár parádés mozdulattal sarkazta Varga elé, aki 18 méterről egyből a jobb alsó sarokba lőtt (8-1).

És még hol volt a vége! Raffai mester bő egy óra elteltével mind az öt cserelehetőségét kihasználta, azonban a gólgyártás nem állt meg! A 64. percben Móri emelt vissza egy labdát és a szemfüles Katona a kapust megelőzve csúsztatott fejjel a jobb alsó sarokba (9-1). A 70. percben a befelé mozgó Németh lőtt 20 méterről, a kipattanót pedig Varga 6 méterről helyezte a jobb alsó sarokba (10-1). A 76. percben szöglet utáni kavarodás után többen is gólt szerezhettek volna, végül Rigó mindössze 1 méterről újfent a jobb alsót vette célba sikerrel (11-1). A 78. percben újabb Rigó-parádé következett, gyors kiugrása után Velezdit elfektetve közelről talált be (12-1). A 81. percben Bognár szöktette Vargát remek labdával a bal szélen, ő önzetlenül adott középre és a jó formában futballozó Németh megint nem hibázott 5 méterről (13-1).

A 84. percben Kovács kósza 22 méteres lövése jelentette hosszú idő után az első vendég próbálkozást, egy perccel később gyors összjáték után Bognár remekül tette vissza Vargának a pettyest, aki futtából 10 méterről egyből átemelte a kapuson (14-1). A sípszót megváltásként váró abai játékosok között egy bedobást követően Varga finom testcsellel csapta be Velezdit és az üres kapuba gurított (15-1). K.O.-val zárult a bajnoki, a második félidőben enerváltan játszó Abát igencsak kitömte a nagy kedvvel játszó BTC, szebbnél szebb gólokat láthatott a publikum és a jobb alsó sarok (a legtöbb találat ide érkezett) szinte mágnesként vonzotta a labdát. Azt nem tudjuk, hogy minden idők legtöbb fejér megyei első osztályú bajnoki gólját szerezte a mai meccsen a csapat, de a most folyó bajnoki idényben elhódította ezzel az Iváncsától (két hete 13-1 ugyancsak az Aba ellen) a legnagyobb gólkülönbségű győzelem birtokosának büszke címét.

Az már csak a hab a tortán, hogy a bicskei nevelésű Szabó Balázs utolsó előtti perces egyenlítő góljával a Tordas 1-1-es döntetlent ért el a Mór otthonában, így a 2. helyen várja a Bicske a jövő vasárnap 16.30-as pátkai vendégszereplést. További helyszíni fotóinkat lejjebb görgetve találod.