Visszavágás mintavédekezéssel és némi csontzenével: Bicskei TC-Martonvásár 2-0 (0-0)

Már egyhuzamban 609 játékpercet, a bajnokságban pedig 17 (!!) meccset hozott le kapott gól nélkül a remeklő bicskei védelem!

2017. május 07. - ventil66

dscf3962.JPGKutyakemény mérkőzést vívott szombaton kora délután a tabellamásodik Bicskei TC a 4-ik helyen tanyázó Martonvásárral. Raffai Rudolf együttesének volt miért visszavágnia, hiszen ősszel fájó vereséget (1-2) szenvedett alakulata az újjávarázsolt martonvásári sportlétesítmény avató hétvégéjén. Patkós Csaba biztonsági taktikával, a félpályától indított védekezéssel küldte pályára csapatát, míg a BTC az utóbbi időben megszokott Milinte 7 - Katona 7, Sötét 7, Máj 7, Dukon 7 - Pump 6, Szilágyi 7, Rigó 6 - Móri 6, Németh 8, Varga 6 összetételű csapatával kezdett. Csereként Molnár 6 (54.p. Pump helyett), Köntös 0 (67.p. Szilágyi helyett), Budovinszky 0 (80.p. Máj helyett) és Máté 0 (88.p. Móri helyett) kapott lehetőséget.

Az első perctől kezdve piócaként tapadtak a martonvásári védők a mieinkre, s bármi áron igyekeztek megakadályozni a támadásépítést vagy gólhelyzetbe kerülést. A 6. percben Rigót szerelték faultgyanúsan, de a 11-es elmaradt. A 9. percben Mórit buktatták a kaputól 20 méterre, Varga lövése előbb a sorfalról pattant ki, majd ismétlése a bal kapufáról az alapvonalon túlra. A 14. percben hazai szöglet után alakult ki tűzijáték, ám Rigó 14 méteres lövése a védőfalról kipattant. A 16. percben Szilágyi reklamálásért kapott sárga lapot, Magyar szabadrúgása a védőket érintve vágódott fölé. Három perccel később Berczi 22-ről lőtt jócskán fölé, majd Németh vett le mellel az ötösön egy beadást, de rossz megoldást választott. Folytatáshoz kattints!

A rekkenő hőség és fülledt, párás idő a játékosok idegeire sem volt jó hatással, amit csak tetézett Szabó János játékvezető néhány vitatott ítélete az egyébként rengeteg kemény belemenéssel és folyamatos kiabálásokkal, reklamálásokkal tarkított mérkőzésen. Pump távoli lövése után a 28. percben Németh esett el a tizenhatoson belül felettébb gyanús körülmények között, de a bíró sípja ezúttal is néma maradt. Egy újabb Pump-löket után a 39. percben Katona beadását Berczi kis híján saját kapujába fejelte, de Nagy vetődve hárított. A 42. percben Varga ívelését Móri az alapvonalról, éles szögből vágta fölé. Egy perccel később Rigó lecsúszott lövése Szilágyihoz került, akit a védők buktattak a büntetőterületen belül, ezt már befújta Szabó. A jogos tizenegyest Móri a bal alsó sarok irányába lőtte, de Nagy kiválóan megérzéssel vetődve szögletre mentette.

A Bicskét nem küldte padlóra a kihagyott büntető, hiszen a második félidő első percében mindössze 34 másodperc kellett a hőn áhított vezetés megszerzéséhez! Rigó átadását a bal oldalon kiugró Németh levette és 7 méterről finom mozdulattal, jobb belsővel úgy helyezett a kapuba, hogy a játékszer a bal kapufáról vágódott a hálóba (1-0). Az 50. percben Magyar 18 méteres lövése kevéssel kerülte el a bal felső sarkot, majd két perc múlva Szabó 16-ról kísérletezett, de Milinte védett. Az ismétlést Berczi fölé lőtte. A 61. percben bicskei labdaszerzés után Varga kissé megkésve, de végül pontosan adott be és Németh az ötös sarkáról a kapu bal oldalába bólintott (2-0).

A 65. percben újabb furcsa ítélet: a felfokozott állapotban futballozó Máj "Vigyázz, mert úgyis agyonrúg!" mondata miatt Szabó közvetett szabadrúgást ítélt, 4 perc múlva Bozsó lőtt a tizenhatos sarkáról és lövése alig kerülte el a jobb kapufát. Meddővé váltak a vendégpróbálkozások és letámadás híján sokat adogattak a tizenhatosuk előterében a hazai védők, majd egy ritmusváltás után Molnár beadása volt pontatlan egy ígéretes támadás során. A 77. percben bicskei tiki-taka következett, Németh-Varga-Rigó-Móri volt a labda útja, utóbbi azonban 20-ról jócskán fölé bombázott.

A 80. percben martonvásári szöglet után az ősszel gólt szerző Radics fejelt közelről, Budovinszky azonban a helyén volt. A 88. percben egy hosszú oldalra átívelt vendégszöglet után újra a korábban bicskei Radics próbálkozott, azonban 8 méterről az oldalhálóba lőtt. Az utolsó mozzanat Katona felívelt szabadrúgás utáni lekészítése volt, Varga azonban 10 méterről "eltörte" a labdát. Hosszabbítás nem volt, így a Bicske Németh két villanása után magabiztosan és megérdemelten nyerte meg a rangadót és sikerült a visszavágás az őszi vereségért. Külön dicséret illeti a csapat masszív védekezését, hiszen immáron 17 (!!) bajnokin nem kaptak gólt ebben az idényben és sorozatban 609 perce érintetlen Milinte hálója. Mindennek és a támadósor hatékonyságának köszönhetően már 10 meccses a BTC győzelmi sorozata!

Folytatás jövő szombaton (május 13-án) 17.00 órától Gárdonyban, ami szintén nem tűnik sétagaloppnak. Azután május 20-án szombaton ugyancsak 17.00 órától következik a tavasz rangadója az Iváncsa ellen. További helyszíni fotóinkat lejjebb görgetve találod!