Ez meleg volt: TFCE Tatabánya-Bicskei TC 2-1 (1-1)

2017. augusztus 03. - ventil66

dscf4365.JPGAz elmúlt heti villámlás-mennydörgés miatt szerdára halasztották a már hagyományosnak mondható tatabányai felkészülési mérkőzésüket a bicskei felnőtt labdarúgók. Ezúttal - mint képünkön is látható - tikkasztó melegben lépett pályára a két csapat, ha nem is a kissé megbolondult helyi hőmérő által mutatott 41-45 fokban, de legalább 35-36 fokban kergették a labdát a játékosok, ami mindenképpen megterhelő volt a felkészülés kellős közepén. A mérkőzést a helyszínen tekintette meg a tatabányai legenda, az idén 75 esztendős Szabó György, aki nem kevesebb, mint 510 tétmérkőzést vívott meg a klub színeiben.

Móri Tamás vezető edző a Milinte - Katona, Máté, Máj, Dukon - Godslove, Molnár V., Harangozó, Facskó - Tornyai, Németh összetételű kezdőt próbálta ki, míg csereként Cserkuti (68.p. Dukon helyett) lépett pályára. A 6. percben furcsa góllal szereztek vezetést a házigazdák! A bicskei Németh sarkazott Tornyainak, aki nem számított rá és egy becsúszó láb máris kontrát indított a bal szélen. Kovács jól adott középre és az üresen álló Farkas V. 3 lépésről Milinte mellett a kapuba pattintott (1-0). A 12. percben Farkas V. éles szögből lőtt zúgó kapufát, majd a 35. percben Kovács lövését védte bravúrral Milinte. A 43. percben még furcsább góllal egyenlített a Bicske, a kifutó Balla kapus a 16-os vonalán elcsúszott, a szemfüles Németh elérte a guruló labdát és 2 méterről a kapuba pofozta (1-1).

Az 56. percben Árvai közelről vágta fölé nagy helyzetben a maga meccslabdáját, a 67. percben a méteres lesen kilépő Farkas V. 6 méterről tüzelt, Milinte parádés reflex-szel védett. Az ivószünet után a 73. percben dőlt el a mérkőzés! Árvai ugrott ki lesgyanús helyzetben, kivárt és középről, a vetődő Milinte alatt a jobb alsó sarokba lőtt (2-1). A 90. percben Karap kapott jó beadást, fordulásból 6 méterről lőtt, de Milinte újabb hatalmas bravúrja megakadályozta a harmadik Bányász-gól megszerzését.

Összességében megérdemelten nyert a korábbi bicskei játékmester Megyesi László által mozgatott, fiatal és frissebb hazai gárda, a vendégeken érződött az elmúlt hetek kemény edzésmunkája és az új játékosok sem mindig értik meg magukat még a csapattársakkal. A hétvégi tétmérkőzésig (Pákozd-BTC Magyar Kupa selejtező vasárnap 17.00 órakor) minden bizonnyal a frissítésen lesz a hangsúly. További helyszíni fotóinkhoz kattints!