Az újdonsült kispapa vezetést szerzett, az önmagát becserélő játékos-edző pedig eldöntötte a rangadót: Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő-Bicskei TC 0-2 (0-1)

A győztes csapat és szurkolótáboruk a 4 napja világra jött Máj Mirtill-nek ajánlja sikerüket!

2017. augusztus 20. - ventil66

dscf4563.JPGÉletének legfontosabb napja volt a bicskei védő Máj Gábornak a szerdai, hiszen világra jött a nagyon-nagyon várt Mirtill nevű kislánya. Móri Tamás játékos-edző rögvest a védelem tengelyébe is beállította az újdonsült kispapát az Agárdi Parkerdő pályájának szombati rangadóján. A bajnokesélyes Bicske némi csalódást keltő gólnélküli tordasi döntetlennel kezdett, a Gárdony viszont 0-2-ről fordítva 4-2-re verte idegenben a Martonvásárt, így küzdelmes, vérbeli rangadóra volt kilátás az egyedi hangulatú szabadidőközpontban.

A Bicskei TC kezdő tizenegye Domak Ádám játékvezető sípszavára a Milinte 7 - Katona 7, Sötét 7, Máj 8, Dukon 7 - Molnár A. 6, Molnár V. 7, Köntös 6, Godslove 7 - Németh 5, Tornyai 6 összetételben futott ki a zöld műfűre. Csereként Peinlich 6 (32.p. Molnár A. helyett), Móri 7 (57.p. Tornyai helyett), Facskó 0 (74.p. Köntös helyett), Máté 0 (79.p. Máj helyett) és Lengyel 0 (92.p. Godslove helyett) kapott lehetőséget. Mindkét csapat hatalmas elánnal vettette magát a küzdelembe.

Az 5. percben Godslove remekül sarkazott a kiugró Tornyai elé, aki 10 méterről nagy helyzetben centiméterekkel pöckölt a bal kapufa mellé. A 10. percben Molnár A. harcolt ki szögletet, Köntös remek beívelését a berobbanó Máj 4 méterről előrevetődve fejelte a kapu közepébe (0-1). A 17. percben Tornyai átadásából Godslove vezette keresztbe a labdát, majd 15 méterről mellé durrantott. Újabb negyedóra elteltével Katona 40 méterről próbálkozott, de jócskán mellé szállt a játékszer. A szünetig hátralévő időben is hatalmas, sok faulttal tarkított csata zajlott a pályán, amiben a bicskeiek pozíciója annyival könnyebb volt, hogy náluk volt a vezetés. A szünetet a pályán pihenve töltötték a csapatok az öltözőktől való jókora távolság miatt. Folytatáshoz kattints!

A 46. percben Somogyi 20 méteres lövésével indult a második játékrész, Milinte fogta a lövést. A 60. percben Németh harcosan szerzett labdát a támadó térfélen, majd 14 méteres lövése a védők érintésével gurult a jobb kapufa mellé. A szögletből Máj a mennybe mehetett volna, de 6 méteres fejese ezúttal fölé szállt. Egy perccel később Godslove támadta le védőjét, a megszerzett labdára azonban döntő pillanatban rálépett, ő elesett, így kimaradt az ordító ziccer. A 63. percben Dukon szorította ki jól Sowunmit az alapvonalig, aki így csak az oldalhálót tudta telibe trafálni.

A 66. percben eldőlt a rangadó! Móri-Molnár V.-Móri kényszerítőzés után utóbbi lesgyanús helyzetben kapta vissza a labdát és 7 méterről fordulásból, magabiztosan lőtt a léc alá (0-2). Két perccel később Balogh lőtt fölé egy közel 40 méteres szabadrúgást, majd Németh passzából Peinlich 26 méterről lőtt centiméterekkel fölé. A 76. percben Molnár V. végzett el szabadrúgást az oldalvonal közeléből, a lövést Heim védte, a kipattanót a közelben tartózkodó Máj óriási helyzetben 5 méterről az üres kapu fölé vágta. A 78. percben folytatódott a Máj-show! Szöglet utáni újabb közeli fejesét a védők a gólvonalról vágták ki, majd Molnár V. 17 méteres lövését védte Heim.

A 80. percben Balogh tétova lövését védte Milinte, a 82. percben azonban Ambrus éles szögből, 12 méterről leadott löketénél már bravúrral tolta fölé a pettyest. A hátralévő időben a Bicske átengedte a kezdeményezést és megfelelő rutinjával megőrizte előnyét. Összességében a játék képe és helyzeteik alapján is megérdemelten nyerték a vendégek az igen fontos mérkőzést, hamarabb vették át az irányítást az elején, többet birtokolták a labdát és számos helyzetükből kettőt sikerült értékesíteni. A Gárdony harcos csapat benyomását keltette - meggyőződésünk, hogy igen kevés csapat fog innen 3 ponttal távozni ebben az idényben -, jól kényszerítőztek a támadó térfélen, azonban a kapu előtt sok esetben választottak rossz megoldást vagy lőttek elhamarkodottan, rossz ütemben. Mindez elég volt a helyenként még mindig nem elég offenzív BTC értékes győzelméhez, amely így szorosan tapad a két forduló után négy 100 %-os csapathoz.

Folytatás szerdán 17.00 órakor Ercsiben a Magyar Kupa országos főtáblára jutásáért, majd vasárnap 17.00 órától Enyingen vendégszerepelünk! CSAK A BICSKE! További helyszíni fotóinkhoz és a rövid ünneplés videójához görgess!