Két osztály - két gól: Szabadbattyán-Bicskei TC 0-2 (0-0)

Godslove duplájával lőtte tovább a BTC-t a Fejér Megyei Kupában!

2017. szeptember 02. - ventil66

dscf4617.JPGA Magyar Kupából az idén a zöld asztal mellett kieső (Móri 10 hónap ezelőtti kiállítása és a Pákozd elleni jogosulatlan szereplése miatt) Bicskei TC szerdán a Fejér Megyei Kupában folytatta szereplését. Ellenfele az a Szabadbattyán volt, amely a megyei III. osztály élmezőnyében vitézkedik. A mérkőzés toronymagas esélyesének a Bicske számított, különösen annak fényében, hogy a hazaiak a meccs előtt 20 perccel még a kezdőcsapatukat sem tudták összerakni, így Móri Tamás bátran nyúlt azokhoz, akik eddig kevesebb lehetőséghez jutottak a mérkőzéseken.

Marton - Lengyel, Bencze, Klinger, Köntös - Cserkuti, Glück, Jakab - Móri, Németh, Peinlich kezdővel indultunk, míg csereként Facskó (46.p. Köntös helyett), Molnár V. (58.p. Glück helyett), Godslove (58.p. Jakab helyett), Katona (77.p. Cserkuti helyett) és Tornyai (80.p. Móri helyett) is szóhoz jutott. A meglehetősen göröngyös pályán a 3. percben Móri eladott labdájából Méreg lőtt 24 méterről, Marton védett. A 6. percben hazai szöglet után Ősz ollózott parádés mozdulattal 11-ről, Marton bravúrral tolta a felső lécre, majd szögletre a labdát. A 17. percben Cserkuti beadását Németh rosszul, combbal vette le az ötösön, így kimaradt a helyzet. Egy perc múlva bicskei védelmi hiba után Herczeg lőtt éles szögből a tizenhatos sarkáról, a védőkről szögletre került a játékszer. Folytatáshoz kattints!

A 23. percben Jakab léphetett ki helyzetben, azonban a kaputól 8 méterre rosszul találta el a labdát. A 24. percben Németh ziccerben 7 méterről gyengén a jobb kapufa mellé gurított. Két perc múlva újabb Németh-ziccer, ezúttal 6 méterről hanyagul a kapusba belsőzött. A 27. percben Bencze pazar indításából Jakab emelt 9 méterről a jobb kapufára. A 30. percben ezúttal Glück lőtt 20-ról, majd a kipattanót centikkel helyezte a bal kapufa mellé. A 33. percben ugyanő indította Peinlichet, aki 12 méterről jócskán a kapu mellé lőtt. A 36. percben a hazai Juhász léphetett ki lesgyanús helyzetben, azonban az ordító lehetőséget elidegeskedte és jócskán mellé helyezett. A 44. percben Juhász kézzel vett le egy ígéretes beadást, így ebből sem lett gól.

Gyötrelmes első félidőt produkáltak a csapatok, a Bicske nem igazolta jó hírét, helyzetei alapján 6-1-re kellett volna vezetnie, a kapu előtt rendre rossz megoldást választottak csatárai és a lehetőséghez jutó labdarúgók is adósak maradtak a jó teljesítménnyel. Borítékolható volt, hogy a továbbjutás érdekében Móri mozgósítani fogja kulcsembereit is a második játékrészben.

A 60. percben Juhász forgolódott középen, megcélozta a jobb alsó sarkot, Marton azonban vetődve hárított. A 62. percben Peinlich második szögletét Németh ezúttal 13 méterről lőtte az égbe. 3 perc múlva Cserkuti lekészítését Godslove 12 méterről lőtte a felső lécre, a kipattanóból Móri tüzelt, Bodó védett. A 66. percben szabadbattyáni meccslabdát láthattunk! Herczeg forgatta meg a bicskei védelmet, középről 14 méterről azonban a bal kapufát találta telibe. A 70. percben megszerezte a vezetést a Bicske! Móri remekül húzta meg a jobb szélt, pontosan adott be és a tizenegyespontról emelkedő Godslove a kapu jobb oldalába bólintott (0-1).

Három perc múlva Molnár V. egy távoli szabadrúgást lőtt Bodó kezébe, a 78. percben pedig Németh kiváló labdát a jobb szélen, bekocogott vele a tizenhatosra, az őt utolérő védők között Godslove-hoz passzolt, aki elfektette védőjét és a kapust is, majd higgadtan a bal alsóba helyezett (0-2). A hajrában Méreg, Peinlich, Godslove és Tornyai lövései érdemeltek említést, de az eredmény már nem változott. Vitézül küzdött a Szabadbattyán (döntetlennel a szabályok értelmében már tovább is juthatott volna), a BTC rászolgált a továbbjutásra, de már a hétvégi, vasárnapi Lajoskomárom elleni idegenbeli, 16.30-kor kezdődő bajnokira is jelentős formajavuláson kell átesnie a csapatnak a várt sikerhez! További helyszíni fotóinkhoz görgess!