Bajnokesélyeshez méltó játékkal fél óra alatt eldőlt: Lajoskomárom-Bicskei TC 0-4 (0-3)

Burucz Barna bravúros bicskei bemutatkozása - vezető góllal!

2017. szeptember 04. - ventil66

dscf4651.JPGJavuló formát mutatott az elmúlt hetekben a házigazda Lajoskomárom, hiszen bravúros teljesítménnyel bejutottak a Magyar Kupa főtáblájára és a bajnokságban is a középmezőnyben várták a bajnokesélyes Bicske gárdáját. Móri Tamás vezető edző azonnal a csapatba állította a csütörtökön, az utolsó pillanatban Gárdonyból igazolt Burucz Barnát, aki bravúrosan mutatkozott be új csapatában. A BTC a Milinte 8 - Katona 7, Sötét 7, Burucz 8, Facskó 7 - Móri 6, Molnár V. 7, Köntös 7, Godslove 6 - Németh 5, Tornyai 6 összetételű kezdőcsapattal vonult a zöld gyepre Altorjay Áron Gellért sípszavára, míg csereként  Peinlich 0 (70.p. Godslove helyett), Lengyel 0 (77.p. Katona helyett), Cserkuti 0 (80.p. Móri helyett), Bencze 0 (84.p. Köntös helyett) és Klinger 0 (88.p. Facskó helyett) is lehetőséget kapott.

A Bicske a kellő lendülettel és agresszivitással kezdte a találkozót és ebben partnere volt a házigazda, így az első pillanatoktól kezdve élvezetes, hajtós meccset láthattunk. A 3. percben Németh lesgóllal indított, majd a 7. percben vendégszöglet után Sári rosszul öklözött és Burucz végül közelről a kapu közepébe bólintotta a labdát (0-1). A 12. percben Burucz ezúttal hosszú indítással ugratta ki Godslove-ot, aki rutinosan lerázta védőjét, majd a kapus mellett is elhúzva a kapuba gurított (0-2). Sokkhatásként érte a Lajoskomáromot az első negyedóra, amelynek végén Móri is ziccerben léphetett ki, azonban a bal kapufa mellé helyezett. A 15. percben Burucz fejelt ki röviden egy beadást, előbb Vadászi lövését, majd Fodor távoli löketét hárította Milinte. Folytatáshoz és fotógalériánkhoz kattints!

A 25. percben formás hazai akció végén Posta lőtt 20-ról, de Milinte ezúttal is a helyén volt. A 26. percben Móri passzából Godslove próbálkozott fordulásból, Sári szögletre mentett. A 28. percben eldőlt a mérkőzés!  Katona-Godslove-Köntös volt a labda útja és utóbbi 25 méterről középről óriási gólt ragasztott a kapu bal felső sarkába (0-3). A 32. percben a vendégvédőkről került egy beadás Vadászi elé, aki azonban 7 méterről "eltörte" a labdát. Egy perccel később Móri lőtt 24-ről jócskán mellé, majd Posta életveszélyes szabadrúgását fogta a bicskei hálóőr. A félidő záróakkordjaként Godslove lépett át egy kipattanót, de Köntös 21 méteres lövése ezúttal jócskán mellé szállt. Megérdemelt vendégvezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.

A 48. percben Posta is meglőtte a maga lesgólját, majd Katona beadását Tornyai óriási helyzetben 3 méterről fejelte a kapusba. Az 56. percben Katona 30 méteres bombája épp hogy elkerülte a bal felső sarkot. A 63. percben Tornyai passzából Móri 20 méterről célozta meg a jobb felső sarkot, Sári bravúrral piszkálta ki a gólba tartó pettyest. A 66. percben Némethet buktatták a 16-os oldalvonalánál, a kaputól 20 méterre. Molnár Viktor állt a labda mögé és úgy lőtt szép szabadrúgásgólt, hogy Sári már csak a gólvonal mögül tudta a felső lécre ütni, így a lesen álló Németh fejesének már nem volt jelentősége (0-4).

A 72. percben Fodor lőtt Burucz szorításában egy méterrel mellé, majd két bicskei szöglet után is elakadt a befejezés a hazai védőfalban. A 77. percben Molnár V. újabb szabadrúgása ezúttal fölé szállt, nem sokkal később Németh 26 méterről eleresztett lövése pedig Sári kezében landolt. A 81. percben Milinte bravúrral ütött ki egy beívelés utáni csúsztatott fejest, Szabó ismétlését pedig fogta. A 86. percben még Posta ziccerét hárította a rutinos bicskei hálóőr, aztán már mindenki a befejező sípszót várta, a lelkes és végig kiválóan szurkoló BTC-tábor pedig a szokásos meccsvégi pacsizást.

Összességében megérdemelten nyert a közelgő rangadó-sorozatra (Ikarus-Maroshegy, Ercsi, Mór) jól hangoló vendégcsapat és optimista hangulatban várhatja a jövő vasárnap 16.30-kor Székesfehérváron kezdődő, Ikarus-Maroshegy elleni rangadót. További helyszíni fotóinkhoz görgess!