6/6 - klubrekordot döntve sorozatban második hétvégéjén is minden bicskei nagypályás labdarúgó csapat győztesen hagyta el a pályát!

Kutyakomédia színesítette a Mór-Ercsi rangadót!

2017. október 23. - ventil66

dscf5640.JPGVárjuk fejér megyei futballszurkolók és statisztikusok jelentkezését, hogy mikor és melyik egyesület felnőtt, ifjúsági és serdülő csapata tudott két egymást követő hétvégén is minden találkozót megnyerni. Bicskén ez a hétvége is a sikerektől volt hangos: ezúttal kezdődött az U19-es csapat szombat délelőtti 4-2-es szári győzelmével, ami különösen azért értékes, mert 0-2-ről fordítottak Harangozóék, ezáltal 6 pontra növelve a két csapat közötti különbséget. Földes Gábor alakulata páratlan szériát fut, hiszen már sorozatban 7 meccsen veretlen és lassan bejelentkezik az éremesélyesek közé. Íme az ificsapat fotója, amely még a Polgárdi elleni augusztusi 5-2-es siker alkalmával készült: u19polgardi.jpgA futballszombat a felnőttek Sárosd elleni idegenbeli csatájával folytatódott, s a 2-1-es győzelemmel Móriék tovább tapadnak az élbolyra. Nagy György gólösszefoglalóját és interjúit az alábbi videóban tekintheted meg: Folytatáshoz kattints!

A sikeres hétvége az U16-os serdülő csapat (címlapfotónkon) vasárnap délelőtti bodajki fellépésével zárult. Igazi gólfesztivált hozott a mérkőzés, de nézzük a részleteket. Csicsai Károly vezető edző a Czipóth - Molnár, Pintér, Csendi, Haász - Johan, Müller, Horváth (Gyuricza) - Máté, Szilágyi, Hajdu összeállítású csapatot küldte pályára. A 12. percben Hajdu egy kiugrás után 14 méterről higgadtan helyezett a bal alsóba (0-1), 4 perccel később Horváth 12-ről ballal talált ugyanoda (0-2), a 19. percben Hajdu pedig a leshatárról indulva 11 méterről jobbal talált be (0-3). A 32. percben Máté parádés szólót bemutatva, négy védőt kicselezve szlalomozott végig és 6 méterről kíméletlenül bevágta a negyedik bicskei gólt (0-4). A 34. percben újabb bicskei támadás során Hajdu adott remek passzt Szilágyinak, aki 11 méterről pontosan helyezett a kapu közepébe (0-5).

A második félidőben kissé lazábbra vette a figurát a bicskei csapat, de szerencsére a biztos győzelem így sem forgott veszélyben. Az 50. percben Szilágyi lépett ki jól és a 16-os sarkáról szépen kilőtte a bal alsót (0-6). Az 58. percben Pintér feleslegesen faultolt a büntetőterületen belül, Oláh jogos tizenegyesét Czipóth először védte, az ismétlésnél azonban már tehetetlen volt (1-6). Szinte azonnal jött a válasz: Johan Nikolasz ugrott ki jó ütemben és 18 méterről a jobb felső sarokba bombázott (1-7). A 62. percben Máté indította Szilágyit, aki jól adott középre és Hajdu egy csel után a jobb alsóba helyezett 9 méterről (1-8).

Egy perc múlva Molnár adott haza röviden, az ajándék gólpasszal Oláh kicselezte a kapust is és az üres kapuba gurított (2-8). A 70. percben Máté újra Szilágyit ugratta ki, aki biztosan használta ki a ziccert 10 méterről (2-9). A 76. percben Johan gyors bedobásával Szilágyi indult meg, jól adott középre és Csendi közelről nem hibázott (2-10). A 84. percben Czipóth tolt a kapufára egy bodajki lövést, az ellentámadás során Szilágyi adta vissza a korábbi gólpasszt Máténak, aki a kapus mellett elhúzva az üres kapuba gurított (2-11). A 86. percben Oláh lövése pattant be Haászról a kapuba (3-11), de mindez már csak szépségtapaszt jelentett a hazaiaknak, a biztos bicskei sikerhez nem férhetett kétség.

Ha már a környéken jártunk, megnéztük a délutáni Mór-Ercsi rangadót is, amit gyorsan eldöntöttek a hazaiak (2-0) az első félidőben egy szögletből és egy tizenegyesből. A fáradt, enervált Ercsi csak nyomaiban emlékeztetett az egy hónappal ezelőtti sikercsapatra. A meccs üde színfoltja volt az a bullmasztiff (?) jellegű gazdátlan kutya, amely először a lelátókat járta végig, majd egy labdával a szájában hosszú percekig megállította a játékot, ugyanis fel-alá szaladgált a pályán és környéken. Az időnként hatalmasakat eső rendezők és cserejátékosok végül együttes erővel nadrágszíjra vették a blökit és elvezették.