Foci három és fél hónap után: Bicskei TC U19-Polgárdi U19 2-0 (1-0)

Mérsékelt játékkal is hozta a kötelezőt Földes Gábor együttese!

2018. március 03. - ventil66

dscf6428_1.JPGA kínzóan hosszú téli szünet után a helyi klubvezetők áldozatos munkájával és munkagépek bevonásával sikerült alkalmassá tenni a Kerecsendi Kiss Márton utcai spottelep műfüves pályáját, így kitűnő talajú játéktér fogadta idénynyitó bajnokira a házigazda BTC és a vendég Polgárdi csapatait. Földes Gábor csapata a Peinlich D. - Schneider, Glück, Harangozó, Fekete (Jónás) - Györök, Cserkuti, Kiss R., Lakatos - Rémai, Jakab D. összetételben lépett pályára, cserekapusként Czipóth ült a padon. Folytatáshoz kattints!

A gyenge edzésrészvétel bizony jócskán meglátszott a hazaiakon, sok pontatlanság, a kelleténél kevesebb futás és gyenge helyzetkihasználás jellemezte játékukat. Hogy mindez elegendő volt a biztos, kötelező győzelemhez, az nem az ő hibájuk. Peinlich D. biztosan hárított minden polgárdi góllövési kísérletet, a 28. percben pedig előbb Györök Milán (tétmérkőzésen az ő neve kerül a történelemkönyvekbe az új műfüves pálya első góllövőjeként!) törte meg a csendet, Jakab D. passzából éles szögből 8 méterről lőtt a jobb alsó sarokba (1-0).

A második félidőben az állandósult bicskei fölény közepette Jakab D. szabadrúgása pattant ki a vendégkapusról, Harangozó pedig közelről a kapuba fejelt (2-0). Ekkorra már a nap is kisütött és mindvégig kitartott. Lefújásig már nem változott az eredmény, a Bicske pedig továbbra is tapad az élmezőnyre. Folytatás jövő vasárnap 12.30-kor (szombaton munkanap lévén nem rendeznek bajnoki mérkőzéseket) BTC Ercsi U19-es meccsel, a felnőttek 15.00 órakor kezdődő BTC-Tordas bajnokijának előmérkőzéseként. CSAK A BICSKE! További helyszíni fotóinkhoz görgess!