Pszichothriller a zárófordulóban: Bicskei TC-Sárbogárd 2-1 (1-1)

A Mór elbukta a biztosnak hitt bajnoki címet, meglepetésbefutó az Ikarus, Bicskére került a bronzérem, a Gárdony pedig még a dobogóra sem fért fel!

2018. június 03. - ventil66

dscf7183.JPGŐrületes finist hozott a fejér megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság zárófordulója szombaton kora este, hiszen a kezdés előtt még négy csapat is bajnokesélyesként várta a sípszót. Az Ikarus-Maroshegy vezető gólja után a Bicske már csak éremben reménykedhetett, a Mór beragadt és a hatalmas elvárások ellenére sem tudta behúzni a Martonvásár elleni - bajnoki címet jelentő - győzelmet (1-1) és végül a Gárdony sem tudott élni az ölébe hullott lehetőséggel, a Tordas a 80. percben kiegyenlített ellene (3-3). Mindezek után - óriási meglepetésre - a székesfehérváriaknál (2-0-ra nyertek) durrantak a pezsgők és indulhatnak az osztályozón az NB III-ért. A Gárdony pedig a bajnoki cím helyett végül a dobogóra sem fért fel. Döbbenetes este volt! Folytatáshoz kattints!

A Dragan Vukmir vezette Bicske kötelező feladata volt zsinórban hatodik alkalommal is győzni, ami a Sárbogárd ellen mindig nyögvenyelősen megy. Egy éve 1-1-re végeztek a csapatok a zárófordulóban, ősszel pedig idegenben csak az utolsó percekben szerzett Németh-duplával győzött a Bicske. Ezúttal is az utóbbi hetekben megszokott Milinte 6 - Solt 7, Sötét 6, Burucz 5, Facskó 6 - Harangozó 5, Molnár 6 - Tornyai 7, Móri 8, Peinlich 6 - Dombai 6 összetételű BTC futott ki a zöld gyepre a B-közép (Bicske Tigers) hangos biztatása mellett, míg csereként Katona 5 (57.p. Harangozó helyett), Németh 0 (73.p. Dombai helyett) és Köntös 0 (81.p. Facskó helyett) kapott lehetőséget.

A mérkőzés mindjárt Burucz kapitális hibájával indult, labdavesztését követően a 3. percben Laták továbbított a hosszú alsó sarokba (0-1). Hosszú időre megfogta a Bicskét a váratlan vendéggól és nehezen találták a ritmust Móriék az igencsak tartalékos Sárbogárd ellen. Sok volt az eladott labda, nem jöttek a szabadrúgások és kimaradtak a helyzetek is. Végül a 31. percben Tornyai törte meg a gólcsendet, amikor Peinlich lapos beadását közelről, a védők között perdítette a hálóba (1-1).

A második félidőt végigtámadta a Bicske, a sokadik próbálkozásra a 63. percben Móri 12 méteres bal alsó sarkos lövésével megszerezte a vezetést (2-1). Egy további gólra mindenképpen szükség lett volna (a Mór javára végül azonos pozícióban az eggyel jobb gólkülönbség döntött az ezüstéremért való harcban), de a túlzott kockáztatás és esetleges sárbogárdi egyenlítés a dobogós hely elbukását hozta volna magával. Katona előtt adódott is hatalmas ziccer (egy méterről is a kapusba lőtt), a sokat mozgó és nagy kedvvel játszó Móri is számtalanszor kísérletezett, de ezen a napon ennyi volt a csapatban.

Fájó dolog a bajnokkal azonos pontszámmal csak a harmadik helyen végezni, de a tavaszi idényben itthon elszenvedett két váratlan vereség (Ercsi 3-5, Mór 0-2) megpecsételte a Bicske sorsát, annak ellenére, hogy Dragan Vukmir irányításával 6-ból 6-ot behúzott a csapat. A közeljövőben tartandó éremátadó ünnepség után a klubvezetés napokon belül megnevezi az új szezon vezető edzőjét és megkezdi a keret kialakítását. A célok továbbra sem változnak: meggyőző játékkal bajnokságot nyerni és feljutni az NB III-ba, amelyhez a létesítmény adottságai már most rendelkezésre állnak. Komjáthy Bence további helyszíni fotóihoz görgess!