Csalódást keltő kupakiesés, alakulóban az Ercsi-fóbia: Ercsi Kinizsi-Bicskei TC 2-1 (0-1)

2018. augusztus 12. - ventil66

dscf7362.JPGAz elmúlt bajnokságban elszenvedett kettős vereség (4-3 és 5-3) után a Magyar Kupa idei selejtezőjében is felülkeredett az Ercsi Kinizsi legénysége. A jól sikerült felkészülés és a Velence elleni múlt heti magabiztos kupasiker (4-1 idegenben) után joggal remélhették a bicskei szurkolók, hogy augusztus 22-én a főtáblára jutásért játszhatnak majd kedvenceik. Nem sikerült...

Vukmir Dragan nem változtatott velencei sikercsapatán, a Zelizi - Solt, Sötét, Burucz, Köntös - Harangozó, Pump - Tornyai, Varga, Peinlich Sz. - Dombai összetételű kezdőt küldte pályára tikkasztó hőségben, Szűcs László sípszavára. Csereként Molnár (46.p. Harangozó helyett), Lak (46.p. Pump helyett) és Katona (77.p. Tornyai helyett) kapott lehetőséget. Kezdettől fogva tudatosan adta át a kezdeményezést a BTC és kontráira alapozva igyekezett előnyhöz jutni. A taktika sokáig be is vált, hiszen a 9. percben Varga beívelése után Dombai jól csúsztatta tovább a labdát, a jobb oldalon Tornyai vette át, csinált befelé egy cselt, majd ballal úgy lőtt a kapu bal oldalába 7 méterről, hogy a védők már csak beljebb tudták segíteni a játékszert (0-1).

A 19. percben újra Tornyai keverte meg az Ercsi védelmét, 20 méteres lövése centikkel ment a bal kapufa mellé. Ivacs és a hazai támadósor elpuskázott helyzetei után a 39. percben Holentoner 25 méteres löketét fogta a jobb alsó saroknál a végig jól védő Zelizi. Három perccel később ugyanő Kővári  fejjel továbbított meccslabdáját ütötte ki reflexszerű mozdulattal a jobb kapufánál. Folytatáshoz kattints!

A második félidőben is felbillent a pálya, a kb. 70-30 %-os labdabirtoklás azonban sokáig nem segített, hiszen egy kapufánál tovább nem jutottak. Végül a 75. percben kapitulált a bicskei védelem! Tornyai adta el a labdát a félpályánál, a leindításból a lapos beadást végül Pintér Köntös szorításában továbbította az ötösről a bal sarokba (1-1). Úgy nézett ki, hogy büntetőpárbaj dönt a továbbjutásról, de a Kinizsi másképpen gondolta. A 77. percben Ivacs életveszélyes szabadrúgása kerülte el centiméterekkel a bal felső sarkot, a 82. percben pedig Mónus zúgó bombáját ütötte ki a vendégkapus.

A 84. percben eldőlt a mérkőzés, egy előreívelt labdánál Sötét ütemet tévesztett, elengedte Kondreskát, aki végül 6 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (2-1). A 87. percben nyílt az utolsó esély a Bicske egyenlítésére, amikor Varga feltartásáért Molnár lőhetett szabadrúgást 22 méterről. A jól kivitelezett lövés a sorfalat megkerülve nagyon kevéssel suhant el a jobb kapufa mellett.

Összességében az Ercsi megérdemelten nyert, mert a mérkőzés nagy részében hátrányban játszva végig hitt a győzelemben, nem adta fel és kétszer fel is törte a vendégvédelmet, igaz, mindehhez jókora védelmi hibák kellettek. A kontrákra alapozott bicskei taktika sokáig működött, de látható volt, ha nem sikerül növelni a megszerzett előnyt, előbb-utóbb hibára készteti a vendégeket az óriási hazai nyomás, gyenge teljesítmény pedig sajnos minden csapatrészben akadt ezúttal. A főtáblára jutásért így a Tordassal (ma 3-2-re verték a Gárdonyt) vívhat ki-ki mérkőzést az Ercsi 22-én, míg ugyanezt a Tordast augusztus 19-én vasárnap 17.00 órától bajnoki idénynyitón fogadja a BTC. A lassan mumussá váló Ercsi ellen (sorozatban három vereség az elmúlt egy év mérlege) október végén Bicskén lesz lehetőség javítani bajnoki találkozón. További helyszíni fotóinkhoz görgess!