Móri Tamás emlékezetes 40. születésnapja: Bicskei TC-Enyingi VSE 7-0 (3-0)

A szupercsere Katona mesterhármasával 5 perc alatt kivégezte a vendégcsapatot, Dombai megszerezte első bajnoki gólját!

2018. szeptember 03. - ventil66

img_20180902_183829.jpgHogy ki is Móri Tamás, a Bicskei TC korábbi játékosedzője, jelenlegi csapatkapitánya, annak érzékeltetésére néhány számadat: 40 évesen is vezeti 7 góljával a fejér megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság góllövő listáját, csak a 12 éve működő elektronikus nyilvántartási rendszer 364 tétmérkőzést tart nyilván róla, 115 szerzett góllal. Volt a Videoton és az Újpest NB I-es, a Felcsút és a Tatabánya NB II-es játékosa, Bicskén 2016 eleje óta 78 tétmérkőzésen lépett pályára, amelyeken 49 gólt szerzett eddig. Amellett, hogy a Felcsút SE utánpótlás edzőjeként dolgozik párhuzamosan, hozzállásával, lelkesedésével, példamutató játékával oroszlánrésze volt az elmúlt évek helyi sportsikereiben. A hétvégén ünnepelte kerek évfordulóját, amelyre csapata és a szurkolók is lelkesen készültek. Folytatáshoz kattints!

A mérkőzés előtt Pálffy Károly polgármester, a klub elnökségi tagja ajándékkosárral, Bálint Istvánné alpolgármester pedig az önkormányzat ajándékcsomagjával köszöntötte a labdarúgót. A mérkőzés után következett a Bicske Tigers szurkolói csoport, de erről később. Ezúttal is a kötelező győzelem elvárásával futottak ki a bicskei játékosok, ezúttal a Zelizi 0 - Solt 7, Sötét 7, Burucz 7, Köntös 7 - Rigó 7, Molnár 8, Varga 7 - Tornyai 8, Móri 7, Peinlich 7 összetételben. Csereként Katona 8 (56.p. Peinlich Sz. helyett), Pump 6 (66.p. Rigó helyett), Dombai 7 (66.p. Móri helyett), Lak 6 (66.p. Varga helyett) és Veres 0 (76.p. Molnár helyett kapott lehetőséget). A szüreti időszak ellenére népes és lelkes szurkolótábor biztatása mellett, Kerkuska Miklós sípszavára kezdődött a találkozó. A 7. percben Tornyai beadását az üresen álló Móri 10 méterről lőtte jócskán mellé. A 11. percben Tornyai húzta meg a jobb szélen, az alapvonalról tökéletesen adott be és Rigó az ötösről félcsuka mozdulattal védhetetlenül fejelt a kapu bal oldalába (1-0).

A 27. percben a vendég Csizmadia lépett ki a hazai védők rossz váltása után egyedül, de spiccel centikkel a jobb kapufa mellé lőtt. A 33. percben Móri iramodott meg a jobb oldalon, beadását Peinlich az ötösről csúnyán fölé fejelte. Futószalagon gördültek a bicskei támadások, várható volt, hogy előbb-utóbb kapitulálni fog az enyingi védelem, így is lett. A 36. percben a születésnapos Móri vezette középen a labdát, majd 19 méterről váratlanul iszonyú erejű bombát zúdított a felső léc alá (2-0). A 40. percben Tornyai lőtt éles szögből a kapusban, a félidő zárásaként pedig megszületett a harmadik hazai gól! A 45 + 1. percben Peinlich gurított középre, mindenki elengedte a labdát, az üresen álló Varga pedig egy higgadt csel után közelről a bal alsóba gurított (3-0).

A második játékrész vendéghelyzettel indult, Szili 28 méteres szabadrúgását védte Zelizi. 3 perccel később Tornyai adott jól középre laposan, Móri 11 méterről vágta fölé a játékszert. Az 58. percben a csereként pályára lépő Katona a második labdaérintéséből gólt szerzett egy szöglet után, amikor kissé éles szögből 20 méterről váratlanul kilőtte a jobb alsó sarkot (4-0). A 62. percben gyors bicskei bedobás után Tornyai adott be jobbról laposan és Katona 7 méterről biztosan helyezett a kapu közepébe (5-0). És még nem volt vége a Katona-parádénak, egy perc múlva már harmadik találatával sokkolta az enyingi védelmet, ekkor Móri centerezett jól, Lajos pedig az ötösről a kapus érintésével kotort a jobb sarokba (6-0).

Mesterhármas, ami ezen a szinten is klasszis teljesítmény csereként beállva, mindössze 5 perc leforgása alatt, pillanatok alatt felvéve a mérkőzés ritmusát. A 65. percben Móri lőtt kapufát, majd a 79. percben Dombai az egymásra váró védők között gurított centikkel a jobb kapufa mellé. A 83. percben Pump indította laposan Dombait, aki ügyesen eltolta a labdát a kapus mellett, majd kissé kisodródva 8 méterről az üres kapuba gurított (7-0). A 90. percben maradt ki  a legnagyobb enyingi helyzet, amikor Kovács estében 3 méterről hagyott ki hatalmas helyzetet. A hátralévő időben már nem változott az eredmény, ezen a napon nem volt ellenszer a bicskei játékra, elöl és hátul is jól futballoztak a Vukmir-legények. Folytatás jövő szombaton 16.30-kor az idény első rangadójával a 2. helyezett, a bajnokságot meglepően jól kezdő Sárosd otthonában.

A vasárnapi találkozó után az öltözőből kilépő Móri Tamást, hatalmas tömeg ünnepelte, amelyről rövid videót is készítettünk. Az ünnepség után közösen fogyasztották el a Marton József mesterszakács által készített marha-gulyáslevest.

A kiváló játékos pedig így köszönte meg a Bicske Tigers szurkolói csoport figyelmességét.

Komjáthy Katinka további helyszíni fotóinak megtekintéséhez görgess!