Ámokfutás a perkátai ifimeccsen, ezúttal biztosan foglalkozunk a játékvezetéssel: Perkáta-Bicskei TC 1-1 (1-0)

2018. szeptember 09. - ventil66

dscf7647.JPGKezdjük azzal - hogy szokásunknak megfelelően ne csak negatívumokkal foglalkozzunk -, Kovács Róbert játékvezető két hete egészen jó "lehozta" a Polgárdi-Bicskei felnőtt I. osztályú bajnokit. Na, most szombaton kis híján botrányba fulladt a perkátai ifimeccs a határozatlan és következetlen bíráskodás miatt. Régi vesszőparipánk, hogy több játékvezető is attól érzi magát jó sípmesternek, ha szép szóval, a megszokott "ne többet!" kézmozdulatokkal, lap nélkül igyekszik levezetni egy bajnokit. Pedig a szabálykönyv teljesen világosan fogalmaz, hogy miért jár sárga vagy piros lap. Egyszerűen nem értjük, hogy két, edzőjük által kiválóan felkészített, harcos, küzdős csapat még így is élvezetes meccsén miért kell 64 percig várni az első kártyával, amikorra már túl vagyunk 10-12 durva faulton, vérző sérüléseken, földön hosszasan fekvő játékoson, elszabadult indulatok lesznek úrrá a játéktéren, kiakadnak az edzők és a nézők egyaránt. Folytatáshoz kattints!

Így fordulhat elő, hogy a meccset a kezéből kiengedő játékvezető - saját bevallása szerint is - véletlenül (!!) fúj a sípjába egy ígéretes, góllal kecsegtető bicskei kontratámadás során vagy Polyák Anikó Virág partjelző tudomást sem vesz arról, hogy tőle 3 méterre izomból belerúgnak egy földön fekvő vendégjátékosba, úgy, hogy a rúgás tompa, puffanó hangja még 30 méterre is elhallatszik. Ezek után már a legkönnyebb a kiakadt edzők valamelyikét kiküldeni kompenzációként, pedig még csak trágárság sem hangzott el. Jogos észrevétel volt a helyszínen, hogy mindezért javadalmazást kapnak a játékvezetők, ezért számon is kérhetőek. Mindig kapjuk a standard választ, hogy nem csak a játékos hibázhat, hanem a játékvezető is, ő is csak ember, de itt nem csak egy egyszerűen rossz napról van szó... Tisztelt Játékvezetők! Kérjük megfontolni: a szabály az szabály! Tessenek mérlegelés és félelem nélkül, a szabályok következetes alkalmazásával közreműködni és akkor tényleg mindenki élvezni fogja ezt a csodálatos játékot! A csapatok egész héten készülnek a hétvégi ünnepnapra, maradjon is mindez ünnep!

És akkor írjunk a játékról is, mert a fentiek ellenére tényleg élvezetes és kimaxoltan küzdelmes rangadó volt. A Perkáta hiányos szabályismerete miatt 5 pont levonásban részesült túlkoros játékosok jegyzőkönyvbe írása miatt, de bőven lesz idejük behozni a lemaradást. Földes Gábor vezető edző A Rigó - Schneider, Proszammer, Glück, Fekete - Vass, Pásztor, Valentics, Cserkuti - Jakab, Máté Sz. összetételű kezdővel indított, majd a 61. percben Máté D. váltotta a kapuban Rigót, a 63. percben pedig Kis állt Vass helyére. A 26. percben hibázott a vendégvédelem, Puskás nem túl erős 18 méteres bal alsó sarkos lövését Rigó kissé benézte illetve késve ért át a túlsó oldalról (1-0).

Két perc múlva Jakab meccslabdát hagyott ki 2 méterről, amikor Máté Sz. lapos beadása után kicsit megpattant a labda az ötösön, így a kapu fölé szállt a lövése. Ezután váltakozva forogtak veszélyben a kapuk, egészen a 69. percig, amikor Jakab hatalmas keresztbe ívelését az üresen álló Cserkuti 12 méterről erőteljes fejessel juttatta a hosszú sarokba (1-1). paprikás hangulatban érkeztünk a finisbe, a 86. percben egy 45 méteres hazai szabadrúgást tolt Máté D. a felső lécre, a 89. percben pedig közel 50 méterről lőtt Mészáros ugyancsak a keresztlécre. Összességében igazságosnak mondható döntetlennel zárult a gigászi ütközet. További helyszíni fotóinkhoz görgess!