Újabb rangadó 3 pontja a tarsolyban: Bicskei TC-Gárdony Agárdi Gyógyfürdő 3-1 (2-1)

A jelek szerint a Polgárdi csapata bedobta a törülközőt és a visszalépés miatt várhatóan törölni fogják az eddigi eredményeit is!

2018. szeptember 17. - ventil66

dscf7849_1.JPGMár a vasárnapi Bicskei TC-Gárdony Agárdi Gyógyfürdő rangadó előtt megérkezett a hír, hogy a Polgárdi csapata visszalép a fejér megyei I. osztályú bajnokság küzdelmeitől. Az már önmagában bosszantó, hogy egy nagy múltú csapat nem tudta a nyár folyamán eldönteni "az utánpótlás felé fordulását", de jókora felfordulást okoz mindez a bajnoki tabellán is. A borítékolható szövetségi döntés értelmében törölni fogják a csapat eddig eredményeit, így a Polgárdi-BTC 0-9 is eltűnik a számsorból, többek között Móri ott elért 4 gólja is megy a süllyesztőbe. A hétvégi eredmények tükrében így egy ideig biztosan a Mór fogja vezetni a tabellát a két hibátlan alakulat közül, mert csak novemberben lesz szabadnapos (Polgárdi) valamint akkor kerül sor a Mór-Bicske csúcsrangadóra is, így botlania kell ahhoz, hogy a Bicske visszavegye a vezetést. Folytatáshoz kattints!

Visszatérve a zöld gyepre, nem a legjobb előjelekkel készült Vukmir Dragan csapata a héten. Többen is kihagytak edzéseket betegség miatt, a füves villámfelújítása miatt pedig végig műfüvön zajlottak a foglalkozások. Köntös Dániel éppen ennek itta meg a levét, az ott szerzett saroksérülése miatt a keretbe sem jelölték. A Zelizi 8 - Solt 7, Sötét 6, Burucz 6, Peinlich Sz. 6 - Rigó 6, Molnár 6, Varga 5 - Tornyai 7, Móri 7, Katona 7 összetételű kezdő első félidei játéka nyomokban sem emlékeztetett a sárosdira és ezúttal a cserék (Lak 6 57.p., Veres 6 64.p., Dombai 0 70.p., Cserkuti 0 88.p.) sem tudtak eleget frissíteni. Hidegzuhanyként érkezett a vendéggól a 2. percben, amikor Varga  B. éles szögből leadott lövését még védte Zelizi, az ismétlésként érkező beadásnál a védők csak keresgélték a labdát és ki más, mint a korábban Bicskén játszó, szemfüles Molnár közelről a hálóba kotorta azt (0-1). A 7. percben Mórit buktatták a kaputól 22 méterre, de Molnár jócskán fölé rúgta a szabadot.

Lélektani időpontban, a 9. percben jött az egyenlítés! Ekkor Móri jobb oldali beadását Tornyai - csapattársával, Katonával a "nyakában" - fejelte közelről a jobb sarokba (1-1). A 30. percben Fodor fejelt mellé, majd jött a gárdonyi meccslabda! Varga B. ugrott ki jó ütemben az elmélázó védők között, de lapos lövését Zelizi óriási bravúrral védte. A félidő hajrájában a vezetést is megszerezte a BTC, ekkor a 44. percben egy jobbról érkező beadás mindenki mellett elsuhant, Katona átvette a bal oldalon, majd jobbal higgadtan a kapu jobb oldalába gurított (2-1).

A második játékrész Radics (egyébként ő is játszott korábban bicskei színekben) és Varga B. távoli lövéseivel indult, de mindkét esetben hárított Zelizi. Az 54. percben Rigó indította Vargát középen, aki 18-ról durrantott fölé-mellé. Öt perccel később hazai szöglet után Lak emelését Sötét vágta 18 méterről fölé. A 65. percben eldőlt a rangadó! Villámgyors ellenakció során Rigó tette ki laposan Peinlichnek, aki egyből beadott, a középen érkező Móri pedig hatalmasat nyújtózkodva fejelt 3 méterről a bal felső sarokba, mintaakció volt (3-1). A folytatásban már nem változott az eredmény, Rigó ollózása, Balogh Á. gólba tartó szöglete és Peinlich 14 méteres lövése érdemel még említést.

Annak ellenére, hogy a Gárdony kezében ott volt az újbóli vezetés megszerzésének lehetősége, dicséret illeti a Bicskét, hogy hátrányból felállva végül magabiztosan hozta a fontos rangadót. Köszönhetően a Nemzeti Sport jelenlévő újságírójának és fotósának, a szerdai lapszámban részletes anyag is olvasható lesz a BTC-Gárdony meccsről. Folytatás vasárnap 16.00 órakor Lajoskomáromban. CSAK A BICSKE! További helyszíni fotóinkhoz görgess!