Bicskei iskolák fociünnepe a BTC Sporttelepen!

A kicsiknél a Szent László III, a nagyoknál a Csokonai Bluevip csapata lett a kupagyőztes!

2018. szeptember 26. - ventil66

img_20180921_173920.jpgAz ötlet Pásztor József utánpótlásedző fejéből pattant ki és gyorsan meghallgatásra talált a BTC klubvezetésénél. Iskolák kispályás labdarúgó tornájára került sor az elmúlt hét péntekjén, aminek célja nem csak az oktatási intézmények megversenyeztetése volt, hanem a tehetségek kutatása és a sportegyesülethez csábítása is. Támogatónak gyorsan sikerült megnyerni a csákvári Aqvital Kft-t, amely biztosította az ásványvizet a rendezvényre, a Bicskei MgZrt és az Etyektej Zrt pedig 400 Túró Rudit illetve közel 20 kg frissen köpült vajat, körözöttet adott a szendvicsekhez. Az eseményen jelen volt Vukmir Dragan, a felnőtt labdarúgó csapat vezető edzője, vendégként pedig idelátogatott Kanta József válogatott labdarúgó, az MTK bajnok és Szuper Kupa-győztes labdarúgója is. Az iskolaigazgatók nagyvonalúan már délben elengedték a játékosokat és a szurkolótáborokat, így a kezdés előtt tömött sorokban érkeztek a résztvevők a sporttelepre. Folytatáshoz kattints!

13 csapat részvételével két korcsoportban zajlottak a küzdelmek, a fiatalabbaknál az 5-6. osztályosok, az idősebbeknél a 7-8. osztályosok és a gimnazisták versengtek, meghívott vendégként pedig Felcsútról egy leánycsapat is érkezett. Mindkét korosztályban két csoportban zajlottak a selejtezők, majd következtek az elődöntők és a helyosztók, s a végén a díjkiosztó ünnepségen minden serleg és érem gazdára talált, beleértve a gólkirályi, legjobb kapus és mezőnyjátékos címét is. A részletes eredmények az alábbiak voltak.

Döntő Szent László III-Szent László II 1-0

II. korcsoport (7-8. osztályosok és gimnazisták)

Döntő Sasok-Bluevip 3-3 büntetőrúgásokkal 4-5

Színvonalas küzdelemben dőlt el a kupák sorsa, közel 5 órás csatározások után, amihez az időjárás is igen kegyes volt, hiszen végig verőfényes napsütésben játszottak a csapatok. Tekintettel a sikerre, folytatás biztosan lesz, még az ősz folyamán következik a II. Bicskei TC Kupa iskolai labdarúgó torna, a környező települések iskoláit is bevonva. Külön köszönet a főszervező Pásztor Józsefen kívül Marton Henrik utánpótlás edzőnek is, hiszen mindketten játékvezetőként is végig helytálltak a küzdelemsorozaton. További helyszíni fotóinkhoz görgess!