Idénynyitó győzelem a pest megyei I. osztály bajnokjelöltje ellen: Bicskei TC-Dabas Gyón FC 2-1 (1-0)

7 új játékost igazolt a télen a Bicske, a legnagyobb név az NB II-es Siófokból érkező Nagy Dániel!

2019. január 21. - ventil66

img_20190116_182749.jpgAkár egy júniusi osztályozó párosítása is lehet a szombaton lejátszott idénynyitó edzőmérkőzés, amelyen a fejér megyei I. osztályú bajnokságot 6 ponttal vezető Bicskei TC az Aczél Zoltán által dirigált Dabas-Gyón FC-t fogadta. Ez utóbbi gárda a pest megyei I. osztályt 7 pontos előnnyel vezeti, így remek csatára volt kilátás és végül reményeink be is igazolódtak. Jó iramú, küzdelmes találkozón a hazai csapat egy góllal bizonyult jobbnak. Folytatáshoz kattints!

A BTC I. félidei összeállítása: Zelizi - Solt, Sötét, Szekeres, Spánitz (próbajátékos) - Lak, Nagy, Valentics - Tornyai, Móri, Varga. A II. félidőben: Peinlich D. - Bélik, Glück, Molnár, Madarász - Cserkuti, Harangozó, Veres - Varga, Rigó, Peinlich Sz. A vezetést a 35. percben Móri szerezte meg egy kiugrás utáni ziccer magabiztos értékesítésével (1-0), majd a 75. percben Peinlich Sz. közelről vágott a hálóba egy jobb oldali beadást (2-0). A dabasi Csák a 86. percben tizenegyesből szépített (2-1). Folytatás január 26-án szombaton 11.00 órakor a Balatonfüred ellen.

Aktív volt a BTC a téli átigazolási időszakban, amelyben a következő játékosok távoztak a keretből: Köntös Dániel (visszavonult), Burucz Barna (?), Katona Lajos (Főnix), Klinger János (?), Pump Szabolcs (?).