A legjobb 16 közé jutottunk a Fejér Megyei Kupában: DUFK-Bicskei TC 1-6 (0-2)

Április 17-én 17.00 órától idegenben az Ercsi Kinizsi következik a nyolcaddöntőben!

2019. április 04. - ventil66

futballillusztracio4.jpgA Magyar Kupából történő kiesés után fokozatosan kapcsolódnak be az I. osztályú együttesek a második számú sorozatnak számító Fejér Megyei Kupába. A BTC a legjobb 20 csapat között egy igazi utánpótlásbázis, a dunaújvárosi DUFK csapatát kapta ellenfélként, amelynek takaros, nemrég elkészült műfüves pályája a dunaújvárosi stadiontól mintegy kilométernyire található. A szerdán késő délután lejátszott találkozón Vukmir Dragan szakmai igazgató alaposan megfiatalított gárdát küldött pályára a jellemzően 18-22 évesekből álló házigazda ellen, amely a második helyen áll a megyei III. osztály Déli csoportjában. Folytatáshoz kattints!

Óvatos, kiegyensúlyozott játék után a 30. percben Peinlich remek indításával Farkas lépett ki és lőtt a felső lécre, a védők pedig a kipattanóból szögletre mentettek. A sarokrúgást követően Vereshez került a játékszer, Valenticsnek passzolt, aki jobbal a kapuba lőtt (0-1). Két perccel később Peinlich a térfél közepéről szabadrúgást végzett el, Takácsot indította, aki kissé jobbról, lecsúszottnak látszó beadásával a hosszú sarokba emelt (0-2). A II. félidőben negyedórán keresztül csak helyzetekig jutott el csapatunk, Farkas majd Cserkuti (kétszer) vétette el ziccerét, sőt Furuglyás jól eltalált 20 méteres lövéssel szépített (1-2).

Egy percen belül jött a válasz, Pásztor kapott remek indítást és a kifutó kapus mellett klasszis mozdulattal lőtt a hálóba (1-3). A 78. percben Pásztor beadását Nagy lőtte el a kapus mellett, biztossá téve a vendéggyőzelmet (1-4). A 82. percben Glück előre ívelt Nagynak, aki elfutott, majd mintaszerű beadását a korábban többször lesre futó Farkas a hálóba vágta (1-5). Öt perccel a vége előtt Takács szerzett labdát és újfent a kapufát találta telibe. 4 perccel a vége előtt a sokadik bicskei szögletet Harangozó ezúttal már a kapuba fejelte, beállítva a végeredményt (1-6).

Összességében az első félórát leszámítva nem fért kétség a biztos bicskei sikerhez, bár a DUFK fiataljai szimpatikus futballt mutattak be és nem adták fel egy percre sem. A fiatal vendégtámadók kíméletlenül kihasználták a hazai hibákat, végig mezőnyfölényben játszott a BTC és ezúttal a rengeteg helyzetből fél tucatszor sikerült betalálni. A kupában folytatás 2 hét múlva, április 17-én szerdán 17.00 órakor az Ercsi Kinizsi otthonában, míg a bajnokságban április 6-án szombaton 17.00 órakor az Ikarus-Maroshegynél vendégszerepel a listavezető. (tudósított: Venczel József)