A remélt hatból csak két pontot gyűjtött be idegenben a tabella első két helyezettje: Ikarus Maroshegy-Bicskei TC 2-2 (1-2)

0-2-ről fordított a bicskei ifi Velencén, vízilabda eredménnyel szerezte meg első győzelmét a BTC öregfiúk csapata!

2019. április 07. - ventil66

dscf9207_1.JPGKét rangadóra is sor került szombaton késő délután a fejér megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. Ercsiben fél órával előbb kezdtek a csapatok a Mór vendégszereplésén és 0-0-ás döntetlennel zárult a találkozó úgy, hogy tizenegyest hibáztak a vendégek az első félidőben. Székesfehérváron a bajnokesélyes Bicske az Ikarus-Maroshegy otthonában lépett pályára. Vukmir Dragan szakmai igazgató a Zelizi 6 - Solt 5, Sötét 5, Veres 6, Madarász 5 - Lak 6, Rigó 6 - Nagy 6, Varga Z. 6, Tornyai 6 - Móri 7 összetételű kezdőt nevezte, míg csereként Peinlich 0 (81.p. Tornyai helyett) és Farkas M. 0 (85.p. Varga helyett) kapott lehetőséget a Magyar János játékvezető sípszavára elindult derbin. Folytatáshoz kattints!

A 2. percben az első hazai szöglet után Klémán zúgó 17 méteres bombája alig kerülte el a jobb felső sarkot. Egy perccel később Varga beadását Móri 7 méterről vágta fölé. A 4. percben máris vezetett a Bicske! Labdaszerzést követően Nagy beadása után a védők által kifejelt labdát Móri 15 méterről ballal a jobb felső sarokba lőtte (0-1). A 10. percben látványos, egyérintős Rigó-Nagy-Tornyai akció végén utóbbi kevéssel fejelt mellé. A 17. percben gyors vendégkontra után Varga lőtt 18 méterről a jobb kapufa mellé. Több alattomos hazai fault jellemezte ezt az időszakot és Magyar gyorsan el is kezdte szórni a sárga lapokat, a meccs végére igazságos elosztásban (4-4) 8-nál állt meg. A 30. percben Tóth távoli fejesét tolta ki a léc alól bravúrral Zelizi.

A 34. percben hazai szöglet után az üresen álló Farkas G. ballal, félfordulatból 12 méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot (1-1). Az akció egyébként egy nyilvánvaló hazai kezezés elmaradt befújásából indult. Hazai percek következtek, a 39. percben Varga F. lőtt az égbe 22-ről. A 45. percben Nagy remek beadása után Rigót rántották le a tizenhatoson belül, tizenegyes! Móri a jó irányba mozduló Skultéti mellett a jobb alsó sarokba helyezett (1-2). A ráadásban Tóth fejelt közelről fölé. Eseménydús, élvezetes és lüktető játékot hozott az első játékrész.

A 47. percben egy jobb oldali beadást Kovács fejelt 13 méterről a felső lécre, onnan pedig fölé pattant a labda. Az 51. percben 40 méterről ívelhettek fel szabadrúgást a maroshegyiek, Sötét rosszul számíthatta ki a labda ívét és csavarodását, ugyanis a kapu előteréből hatalmas, védhetetlen öngólt fejelt csapata hálójába (2-2). 6 perccel később Tornyai lőtt középről 18 méterről, a labda pedig a jobb kapufáról a gólvonal előtt gurult keresztbe, majd a védők felszabadítottak. A 61. percben Móri 21 méteres szabadrúgását tolta a kapus szögletre. Egy perc múlva egy kavarodás után ugyanő 7 méterről bikázta jócskán fölé.

A 70. percben Móri ígéretes beadásával a tizenegyes ponton álló Varga nem tudott mit kezdeni, majd Lak távoli ívelt szabadrúgását fogta Skultéti. A 78. percben Mórit már sokadszor gyalulták a földbe a hazaiak, ismét villant a sárga. A hajrában végig nyomott a Bicske, de a 3 perces hosszabbítással együtt támadásai nem hoztak eredményt. A döntetlen elfogadható eredménynek tűnik mindkét csapat számára, különösen a Mór eredményének tudatában. A Bicske Tigers szurkolói csoport által ezúttal is támogatott Bicske 5 pontos előnnyel és egy plusz mérkőzéssel vezeti a tabellát.

Folytatás április 14-én vasárnap 16.30-kor hazai pályán a Sárbogárd ellen! A szintén bajnokságra törő ifik Velencén 0-2-ről 3-2-re fordítottak délelőtt Takács (2) és Jakab találataival, míg az öregfiúk délután megszerezték első győzelmüket a tabellamásodik Zsámbék elleni vízilabda eredménnyel (6-4). Itt Rafael Sz. (2), Sebján (2), Kovács és Farkas osztozott a gólokon. Vasárnap délután 16.30-kor a Bicske II a szomszédvár Csabdi együttesét fogadja. CSAK A BICSKE! További helyszíni fotóink megtekintéséhez görgess!