Gólcunamival továbbra is versenyben az ifi aranyért: Bicskei TC-Mezőfalva 18-1 (11-0)

Takács és Cserkuti mesternégyessel, Valentics mesterhármassal, Pásztor duplával varázsolt a szombati bajnokin!

2019. április 28. - ventil66

yok_1552.jpgRitkán fordul elő, hogy egy tudósítást szinte teljes egészében a gólok leírása töltsön ki, most azonban ez fog következni, ugyanis a szombati U18-es bajnokin a BTC fiataljai 18-1 (11-0) arányban diadalmaskodtak alsóbb régióban tanyázó ellenfelükkel szemben. Földes Gábor vezető edző a Rigó 7 - Bélik 8, Glück 7, Szekeres 7, Fekete 8 - Máté 7, Takács 9, Valentics 9, Cserkuti 9 - Pásztor 8, Jakab 8 összetételű kezdőnek szavazott bizalmat, csereként pedig Szilágyi 7 (46.p.), Dobi 7 (46.p.), Pintér 7 (46.p.), Matiszkó 0 (73.p.) és Gyuricza 0 (73.p.) kapott lehetőséget. Folytatáshoz kattints!

A 4. percben Takácshoz került a labda, ő pedig 7 méterről higgadtan a kapu jobb oldalába gurított (1-0). A 7. percben kis szöglet után Pásztor egy csel után, szinte az alapvonalról gurított a hosszú sarokba (2-0). Két perccel később Jakab passza után Máté 8 méterről belsőzött a kapu bal oldalába (3-0). A 13. percben hazai szöglet után a kipattanóra Takács csapott le és egy csel után 8 méterről a kapu bal oldalába helyezett (4-0). A 21. percben Valentics lőhetett szabadrúgást 30 méterről, az oldalvonal mellől. Az ötösön megpattanó lövésbe a vendégkapus csak beleütni tudott (5-0). Egy perccel később Pásztor átadását Cserkuti fordulásból 6 méterről lőtte a jobb alsó sarokba (6-0).

A 24. percben Jakab cselezte magát tisztára és 5 méterről a bal alsó sarokba helyezett (7-0). A 33. percben a védőkről pattant a játékszer Cserkuti elé, aki lendületesen elvitte a kapus mellett és 4 méterről a hálóba lőtt (8-0). A 34. percben Cserkuti ezúttal Pásztornak adott gólpasszt, aki középről 13 méterről lőtt a jobb alsóba (9-0). A 36. percben Pásztor szögletét Takács mellel vette le és 7 méterről a kapu jobb oldalába helyezett (10-0). A félidő utolsó gólját Pásztor passzából Valentics szerezte, aki 25 méterről bombázott a bal alsó sarokba (11-0). Álomfutballt és hatékony támadójátékot produkált a BTC az első félidőben, s ezúttal a helyzetkihasználással sem volt gond.

Szűk negyedóra kellett a második félidei gólzápor beindulásához, az 57. percben Valentics ezúttal 18 méterről zúdított a kapu bal oldalába (12-0). Két perccel később Takács átadását a keresztbe mozgó Cserkuti 10 méterről lőtte a bal alsó sarokba (13-0). A 65. percben Bélik ívelését ugyanő kezelte le és futtából 7 méterről talált a bal alsó sarokba (14-0). A 68. percben Dobi beadását Szilágyi védőjével a nyakán a kapu torkából gyötörte be (15-0). A 69. percben Cserkuti passzát Dobi 15 méterről lőtte a bal alsó sarokba (16-0).

A 71. percben Feketét buktatták ziccerben a vendégvédők, a jogos tizenegyest a kapus Rigó - kollégáját elfektetve - félmagasan lőtte a kapu jobb oldalába (17-0). A 79. percben szöglet után Szekeres erős beadását Takács kezelte le és fordulásból a bal alsó sarokba helyezett (18-0). A végére maradt a becsületgól, a 82. percben a mezőfalvai csatárok rendesen megkeverték a kényelmessé vált bicskei védelmet és végül Vad az ötösről, a földön fekve kotorta a labdát a kapu közepébe (18-1).

Nem fért kétség az egyre jobban összeálló bicskei csapat ilyen arányú győzelméhez sem, s ez biztató a bajnoki hajrá rangadói előtt. Folytatás május 1-én szerdán 10.00 órakor Ercsiben(Bélik József további helyszíni fotóihoz görgess!)