Ötösre vizsgázott a bajnokesélyes: Bicskei TC-Mezőfalva 5-0 (2-0)

Móri Tamás tovább növelte előnyét a góllövő lista élén!

2019. április 28. - ventil66

dsc_0058.JPGÚjra a kötelező győzelem elvárásával lépet pályára a BTC vasárnap délután, azok után,  hogy infarktusos mérkőzésen ősszel Sötét 92. percben fejelt góljával sikerült haza lopnia a 3 pontot soros ellenfelétől. Vukmir Dragan szakmai igazgató a sérüléséből felépülő Nagy Dánielt még tartalékolta a jövő heti Ercsi elleni derbire, így a Zelizi 0 - Solt 7, Sötét 7, Molnár 7, Madarász 7 - Rigó 8, Lak 8, Varga 7 - Tornyai 7, Móri 8, Peinlich 6 összetételű kezdőnek szavazott bizalmat, míg csereként Valentics 7 (59.p. Peinlich helyett), Takács 6 (61.p. Lak helyett), Farkas 6 (66.p. Tornyai helyett), Veres 0 (75.p. Móri helyett) és Szekeres 0 (78.p. Rigó helyett) kapott lehetőséget. Folytatáshoz kattints!

Az erős oldalszélben az első 9 percben Móri majd Tornyai előtt (kétszer is) adódott gólszerzési lehetőség, siker nélkül. A 10. percben viszont már ünnepelhetett a publikum. Labdaszerzés után Móri megindult, lefutotta a védőket és a hosszú sarokba lőtt.(1-0). Négy perccel később Móri 20 méteres szabadrúgása szállt mellé. Tíz perc múlva Sági R lépett ki a hazai védők közül és lőtt a kapu mellé. A 25. percben Móri alagút csellel indította Tornyait, aki a kapust kicselezve a kapuba gurított (2-0). Három perc múlva ismét Móri indította Tornyait, aki ezúttal elvacakolta a lehetőséget.

A 33. percben Móri harcolt ki egy lövőhelyzetet, ami a kapusról szögletre pattant, majd  Sötét lesről talált a hálóba. A 38. percben tűzijáték alakult ki a hazai kapu előtt, Sötét a gólvonalról mentett, az ismételt lövés Zeliziről került szögletre, az ellentámadás Peinlich elkapkodott lövésével végződött. A 43. percben ígéretes vendégtámadás után Sági J. ügyetlen mozdulattal lőtt mellé, nagy gól szerzési lehetőség volt.

Szünet után a 48.percben Tornyai beadását Madarász lőtte fölé. Az 58. percben a bal oldalról beívelt sarokrúgást követően Rigó G. egy méterről talált a kapuba (3-0). A 65. percben Facskó szabadrúgását követően Balázs hagyott ki gólszerzési lehetőséget. A 67. percben Farkas remek jobboldali beadását Rigó G. sarkazta mellé. A 69. percben Takács ötvenméteres tértölelő átadással indította Mórit, aki elhúzta a kapus mellett a labdát és a kapuba lőtt (4-0). A 73. percben Madarász baloldali ívelését Farkas visszafejelte, Rigó G. pedig a hálóba továbbított (5-0).

Az utolsó tíz percben több gólszerzési lehetőség maradt kihasználatlanul a vendégek kapuja előtt a nagy védéseket produkáló Tóth Norbert jóvoltából. Biztos és megérdemelt győzelmet aratott a hazai csapat táblás ház előtt. Folytatás május 4-én szombaton 17.00 órától Ercsiben. A szintén aranyért harcoló Bicske II. Kovács  Zoltán góljával 1-0-ra nyert Kajászón és a Velence II-Alcsútdoboz bajnoki 2-2-es eredményét követően 2 pontos előnnyel fordul a bajnoki finisbe. (Tudósított: Venczel József) Juhász Alexandra Georgina további fotóihoz görgess!