Az Etyek is besegített, így már csak 1 pontra a bajnoki címtől a kettes csapat: Bicskei TC II-Újbarok 6-1 (5-1)

Egyazon napon, május 12-én lehet bajnok Bicske mindkét felnőtt csapata!

2019. május 06. - ventil66

dscf9556.JPGSzűrreális időben, szeles és esős időben, 8 fokban rendezték vasárnap a bicskei műfüves pályán a BTC II-Újbarok III. osztályú bajnoki mérkőzést. A hazai csapat listavezetőként és abszolút esélyesként futott ki a kezdőkörbe, a még mindig tartó sérüléshullám miatt ezúttal a Zabos - Bélik, Glück, Vincze, Grünfelder - Sebján, Márton, Nitti, Valentics - Kovács, Pásztor összetételben. Csereként a 46. perctől Jakab, Máté és Szoldáth, míg az 59. perctől Oláh és Buda kapott lehetőséget. Folytatáshoz kattints!

Bő negyedóráig kellett várni az első gólra, ekkor Pásztor vitte végig a bal oldalon, keresztbe ívelt Sebjánnak, aki jól adott középre és az ötösön álló Kovács a bal felsőbe kanalazott (1-0). A 23. percben a vendégvédők röviden fejelték ki a labdát, Nitti pedig nem sokat teketóriázott és 22 méterről középről kapásból küldte a kapu jobb oldalába küldte azt (2-0). Négy perc múlva Márton hosszú kiugratása csúszott el az újbaroki védők között Kovácsig, aki elhúzta a kapus mellett és balról, éles szögből a bal felső sarokba bombázott (3-0).

A 29. percben Vincze és Nitti nem értette meg egymást, utóbbi labdaeladásával Bederna futott ziccerig és Zabost elfektetve az üres kapu közepébe emelt (3-1). A 33. percben hazai szöglet után a nagy kedvvel játszó Kovács ollózása akadt el a védőfalban, a lepattanót Márton 18 méterről félmagasan lőtte a jobb kapufához (4-1). A játékrész utolsó gólját Pásztor szerezte, aki végig vezette a labdát a vendégtérfélen, már mindenki átadást várt tőle, ő azonban 18-ról tüzelt és nagy szerencséjére egy védőn megpattanva a meglepett kapus mellett a kapu bal oldalába hullott a pettyes (5-1).

A második félidőben alábbhagyott a lendület, a szétázott játékosok tették a dolgukat, de igazából mindkét csapat várta a megváltó sípszót. A végeredményt Máté állította be az 59. percben, amikor Kovács alapvonali visszagurítását 8 méterről belsővel lőtte a védők között a kapu közepébe (6-1). Nem fért kétség a biztos hazai sikerhez, a slusszpoén azonban a lefújás után érkező hír volt a szomszédvár Etyekről, ahol a hazaiak óriási meglepetésre 4-3 arányban legyőzték a bajnoki rivális Velence II csapatát.

Ezzel 5 pontra nőtt a bicskei előny a hátralévő két forduló előtt. Földes Gábor fiainak elegendő egyetlen pont a vértesacsai (május 12. vasárnap 17.00) idegenbeli illetve a Gyúró elleni (május 19. vasárnap 17.00) hazai mérkőzésen. Megtörténhet az a különleges "Aranyvasárnap", azaz május 12., amikor mindkét bicskei felnőtt csapat egyidőben szerzi meg a bajnoki címet, az első csapat a Mór legyőzésével. CSAK A BICSKE! További helyszíni fotóinkhoz görgess!