Imponáló játékkal újra az élen: Bicskei TC II-Vál KSE 5-1 (4-0)

2020. szeptember 07. - ventil66

dscf1426.JPGKülönleges rangadóra készült vasárnap késő délután a Bicskei TC tartalékcsapata, hiszen az ellenfél Vál KSE csapatából a rutinos Magyar Balázs 2012 tavaszán volt az akkor NB III-as bicskei alakulat tagja, míg Marton Henrik kapus közel 3 évig szolgálta a BTC-t 2016 és 2018 között, jelenleg is edzősködik a Kerecsendi Kiss Márton utcában, ahol az U14-es utánpótláscsapat edzője. A tét nem kevesebb volt, minthogy melyik csapat tud az élmezőnyben ragadni az összecsapás után. Folytatáshoz kattints!

Czakó Péter vezető edző 4 helyen is változtatott a bakonycsernyei zakóba (0-5) beleszaladó csapatán, amely a Rigó 0 - Bíró 6, Glück 7, Vincze 7, Bajor 7 - Proszammer 6, Szoldáth 7 - Boros 5, Valentics 7, Vörös 7 - Móri 8 összetételben kezdett, míg csereként Jurkiewicz 7 (62.p.), Jelinek 0 (71.p.) és Vajda 0 (82.p. kapott lehetőséget. A 12. percben máris megszerezte a vezetést a hazai csapat, ekkor Móri küzdött meg a bal szélen a labdáért, elfektette Martont is, majd kisodródva az alapvonalról úgy gurított középre, hogy Valenticsnek már csak az üres kapuba kellett passzolnia (1-0). A 20. percben Móri ezúttal középen jutott labdához, nem sokat teketóriázott, jó 20 méterről középről hatalmas bombát zúdított a léc alá (2-0). A kissé kinn álló Marton talán úgy vélhette, hogy fölé megy a löket, azonban éppen a kapu közelében csapódott lefelé a labda és lett belőle nagy gól. A 38. percben Móri a 16-oson belül próbált cselezni, amikor védője a földre vitte, 11-es! A sértett a jó irányba mozduló Marton mellett a bal alsó sarokba helyezte a büntetőt (3-0). A 44. percben Valentics ugratta ki a bal oldalon Vöröst, aki futtából, 10 méterről bombázott a kapu közepébe (4-0). A félidő utolsó percében a ziccerben cselezgető Valentics lábáról szedte le a labdát Marton.

A második félidőre a biztos vezetés tudatában visszavett a BTC, a vendégcsapat pedig nem nagyon bízott az eredmény szorosabbá tételében, de azért maradt esemény erre a 45 percre is. A 66. percben gyönyörű támadás végén szépített a Vál! Egy keresztlabdát Molnár fejelt középre, az érkező Sinkó pedig 12 méterről egyből a kapu bal oldalába lőtt (4-1). Az igazi feltámadás elmaradt, erről a 77. percben gondoskodtak a hazaiak! Valentics elfutása után a baloldalról érkező lapos beadást Móri okosan átlépte, a középen érkező fiatal Jurkiewicz pedig 16 méterről kapásból, nem túl erősen, de hihetetlenül jól helyezve csavart a jobb alsó sarokba, Marton hiába nyújtózkodott (5-1).

Ahogy eddig minden meccse, a mostani is már az első félidőben eldőlt a Bicskének, lendületes játékára nem volt ellenszere a váliaknak. A héten 42. születésnapját ünneplő Móri Tamás ezúttal is ellenállhatatlan volt és 6 góljával vezeti a csoport góllövőlistáját. A hab a tortán, hogy a Csór Truck Trailer váratlan pákozdi veresége (0-2) következtében a Bicske II újra vezeti a tabellát. Jövő vasárnap 16.00 órakor újabb nagy rangadó következik, éppen a rivális Csór otthonában. Az NB III-as csapat szerdán 16.00 órakor Hévízen szerepel a ZTE FC II csapata ellen, majd ugyancsak vasárnap 16.30-kor a Credobus Mosonmagyaróvárt fogadja hazai pályán. További helyszíni fotóinkhoz görgess!