Hullámzó és idegőrlő mérkőzésen megbecsülendő döntetlen született: ZTE FC II-Bicskei TC 2-2 (1-1)

2020. szeptember 10. - ventil66

dscf1440.JPGMérsékelt érdeklődés fogadta az utószezonját élő üdülőhelyen, Hévízen a két csapat összecsapását, amelyet a zalaegerszegi stadion gyepének kímélése érdekében tartottak itt és még két alkalommal ezen a pályán játszik a zalai megyeszékhely tartalékcsapata. Remekül előkészített játéktérre vonultak ki a csapatok Horváth Patrik játékvezetővel az élen (partjelzői Bognár László és Gyöngyössy Pál voltak). A vendégcsapat Bicske Tigers elnevezésű szurkolói csoportja ezúttal is jelen volt és végig otthoni hangulatot biztosítottak kedvenceiknek. A Bicskei TC ezúttal a következő összeállításban kezdett: Folytatáshoz kattints!

Szűcs 8 - Kákonyi 5, Horváth 5, Sötét 6, Madarász 6 - Dencinger 5, Mlinárcsik 6, Varga Zs. 4 - Filipovic 6, Varga 7, Kürti 5. Csereként Peinlich 6 (43.p. Kürti helyett), Farkas 5 (54.p. Filipovic helyett) és Lassú 0 (82.p. Varga Zs. helyett) kapott lehetőséget. Alig kezdődött el mérkőzés, amikor Varga Z. indította Filipovicot, aki kissé elhamarkodva lőtt 25 méterről fölé. A 10. percben Kürti iramodott meg a bal oldalon, az alap vonal közelében visszajátszotta a labdát Varga Zs-nek, aki a 16-os vonaltól fölé durrantott. A 21. percben Filipovic Varga Z-t hozta játékba, de egy jó csel után a következő már sok lett és mentettek a védők. Három perc elteltével ismét Filipovic passzával került gólhelyzetbe Varga Z, aki kilépett a védők közül és a kiinduló kapus fölött 14 méterről magabiztosan a kapu bal oldalába lőtt (0-1). A 27. percben Dragóner 25 méterről mellé-fölé lőtt, majd Varga Z. tértölelő átadását követően a hazai kapus a 16-oson kívülre futva mentett Filipovic elől.

A 34. percben Abért jobb oldali beadását Dragóner nagy helyzetben fejelte mellé. A 38. percben Dragóner bújt ki a védőink közül, Mlinárcsik szerelési kísérletét a játékvezető szabálytalannak minősítette, büntetőt ítélt és tévesen a vétlen Sötétnek osztott ki egy sárga lapot. A sértett állt a labda mögé, lövését Szűcs elvetődve kirúgta Dragónerre, akiről végül a bal alsó sarokba pattant a pettyes (1-1). Az 50. percben Semedo bal oldali beadását Molnár elvétette, majd Dragóner hozta szinte kihagyhatatlan helyzetbe Hegedüst, akinek sikerült mellé lőnie. Az 56. percben Kákonyi viaskodott a 16-oson belül Hegedüssel, aki már az előnyszabály stádiumában végül úgy döntött, hogy látványosan elesik. A játékvezető 11-essel díjazta a produkcióját, Dragóner ezúttal biztos lábú végrehajtónak bizonyult (2-1).

Öt perccel később Molnár továbbított Dragónernek, ziccerben leadott lövését Szűcs bravúrral szögletre ütötte. A 63. percben Peinlich fejelt Farkas elé, akinek lövése gyengére sikerült, így Köcse könnyen védett. A 72. percben egy előre vágott labdát Peinlich szerzett meg, lövésszerű beadása egy védőn megpattant és a bal kapufa tövéről pattant vissza. Az akciót követő sarokrúgást Varga Zoli ívelte be, valószínűleg érintés nélkül is a hálóba került volna a labda, de Mlinárcsik majd Sötét is érintette, így Sötét az egyenlítő gól szerzője (2-2). A 80. percben Molnár cselezgetett, majd lőtt, Szűcsnek minden tudására szükség volt a mentéshez. Négy perccel később Szökrönyös próbálkozásánál ugyancsak bravúrt kellett bemutatnia. A 91. percben a kissé elalvó vendég védők közül Molnár kilépett, átemelte a labdát Szűcs felett a felső lécre, a visszapattanót Hegedüs néhány méterről az üres kapu fölé fejelte. A lefújás előtti utolsó pillanatban a Bicske is megnyerhette volna a mérkőzést, ekkor Horváth indította Peinlichet, akinek bal oldali beadását az érkező vendégcsatárok nem érték el.

Jól kezdett a kontrára alapozó Bicske, alig félóra elteltével a vezetést is megszerezte. A ZTE II többet birtokolta a labdát, fizikálisan igen jó állapotban voltak játékosai és számos nagy helyzetet kihagytak, emiatt csak önmagukat okolhatják a győzelem elmaradásáért. A vendégcsapat időnként fáradt és fásult benyomást keltett, sorozatban kígyóztak át a védelmén a jól cselező zalai csatárok és Horváth játékvezető is nagy jóindulattal fújta be a tizenegyeseket. Jellemző, hogy a 68. percben, 2-1-nél éppen a legegyértelműbb szituációnál, egy Horváth által elkövetett buktatásnál nem fújt büntetőt és adott sárgát műesésért a vétlen Szökrönyösnek. Összességében megbecsülendő 1 pontot vitt haza a Bicske az erős ZTE II ideiglenes otthonából, bármelyik csapat megszerezhette volna a győzelmet, amelyhez a hazai együttes közelebb állt.

Sok idő most sincs az elmélkedésre, mert vasárnap (13-án) 16.30-kor a Credobus Mosonmagyaróvár, szerdán  (16-án) 18.30-kor pedig - elmaradt meccs pótlásaként - a Komárom VSE érkezik Bicskére. További helyszíni fotóinkhoz görgess!