Visszavágás az őszi bicskei győzelemért: Komárom VSE-Bicskei TC 2-0 (1-0)

2021. április 13. - ventil66

dscf1495_2.JPGMárciusban szerkesztőségünket is utolérte a koronavírus-járvány, amelynek következtében a Bicskei TC NB III-as bajnoki mérkőzéseinek tudósításait csak késve tudjuk közölni. Megértésüket köszönjük, április 14-től visszatérünk a normál kerékvágásba! Biztonsági okokból, a lehető legnagyobb távolságtartás fenntartása miatt két busszal utazott csapatunk a soron következő NB III-as mérkőzésére Komáromba, amelynek "odavágóján" ősszel emlékezetes hajrával a Bicskéé lett a 3 pont (2-1). A "győztes csapaton ne változtass" elv alapján megegyezett a kezdő az Érd ellen sikeressel, azaz Szűcs 5 - Radó 5, Sötét 5, Vékony 5 - Kákonyi 5, Dencinger 6 (78. p. Móri 0), Lassú 5 (68. p. Pekowski 0), Mlinárcsik 6, Rétyi 4 (78 p. Farkas 0) - Varga 4 (59. p. Lencsés 4), Kürti 4 (59. p. Németh 4) futott ki a pályára. A 4. percben Eszlátyi került helyzetbe, de a kapus és a védők némi nehézség árán anullálták a lehetőségét. Folytatáshoz kattints!

A 13. percben Lassú ellen szabálytalankodtak a hazaiak, a megítélt 22 méteres szabadrúgást Kürti végezte el eredmény nélkül. A 18. percben Eszlátyi bal oldali sarokrúgását Végh T. mellé fejelte. Két perccel később Eszlátyi 17 méterről lövésre szánta el magát, a labda Rétyiről pattant ki. A 25. percben Schiller a félpálya közeléből ívelt előre egy szabadrúgást, a vendégek védői és Szűcs között ezúttal nem volt összhang, Végh T. pedig köszönte a lehetőséget és a jobb felső sarokba emelt (1-0). Öt perccel a gól után Módi 25 méterről nagy erővel lőtt, a kapu mellé. A 39. percben Lassú ellen szabálytalankodtak a jobb oldalon, az alapvonaltól mintegy 25 méterre, Kürti ívelt a kapu elé, Sötét fejelt 10 méterről mellé. Az első játékrész utolsó mozzanataként Kákonyi faultolt a jobb oldalon, Módi beívelt labdája nem okozott gondot a vendég védőknek.

A II. félidő 53. percében Varga cselezte be magát az alapvonalig, beadott és bizony Lassú a labda mellé fejelt, komoly egyenlítési lehetőség volt. Az 57. percben Tóth 6 méteres lövése Kákonyiról pattant szögletre. A 60. percben Rigó Gábornak (korábbi kapusunknak) védenie kellett, Kákonyi lecsúszott beadását kellett megfognia. A 64. percben Eszlátyi indításával Végh T. került ziccerbe, de mellé lőtt 12 méterről. A 70. percben Lencsés végzett el balról, a félpálya közepétől szabadrúgást, a beívelést Vékony a hazai kapus kezébe fejelte.

A 85. percben Pekowski szerzett labdát, Farkast indította, aki elfutott a jobb oldalon, de beadása csak védőt talált a hazai kapu előtt. A 90+3. percben villámgyors kontratámadás után Vincze beadása Kákonyi kezén csattant, a játékvezető habozás nélkül 11-est ítélt, amit Tóth a kapu jobb oldalába gurított, Szűcs az ellenkező oldalra vetődött (2-0). Folytatódott a hullámvasutazása csapatunknak, az elmúlt heti játéknak csak a nyomai látszottak, ez pedig kevés még a közvetlen vetélytárs ellen is. Következik egy újabb nehéz helyzetben lévő csapat, a ZTE II. (tudósított: Venczel József, címlapfotónk a két csapat őszi bicskei ütközetén készült!)