Sötét kötélidegekkel zárta le a parádés utolsó félórát: Bicskei TC-MOL Fehérvár FC II. 3-2 (0-0)

2021. április 19. - ventil66

dscf2498.JPGA MOL Fehérvár FC arra használja a tartalékcsapat funkciót, amire eredetileg kitalálták: feltörekvő fiatalok felkészítésére a magasabb osztályra. Ez meg is látszott a vasárnapi összeállításukon, hiszen a sok fiatal között négy 2004-es születésű játékosuk is kezdett (köztük a még 17. évét be nem töltött kapus Dala Martinnal), gyakorlatilag a rutinos Elek Ákos kivételével az egész csapat 20 év alatti. Lejátszó nem volt (az ősszel még kezdő Géresi és Funsho már régen stabil NB I-es játékos lett), sőt még a II-es csapat adott fel három labdarúgót a vasárnapi NB I-es keretbe. Mindez semmit nem von le a résztvevők érdemeiből, akik egészen parádés, nézői szemmel is élvezetes bajnokit produkáltak, különösen a találkozó utolsó 30 percében. Csordás Csaba nem változtatott a szerdán Mosonmagyaróváron kezdett, majd az utolsó percekben peches vereséget szenvedett (1-2) csapatán, amely így a Kertész 7 - Kákonyi 7, Radó 6, Vékony 7, Lencsés 6 - Mlinárcsik 6, Dencinger 8 - Farkas 7, Varga 6, Peinlich 6 - Sötét 6 összetételben kezdett. Csereként Lassú 6 (46.p.), Németh 6 (58.p.), Kürti 7 (58.p.) és Pekowski 5 (63.p.) kapott lehetőséget. Folytatáshoz kattints!

A kezdésre Kubicsek Máté sípszavára (partjelzői Deme Rajmund és Rózsás Rita voltak) és szakadó esőben került sor, várható volt, hogy ilyen időjárás mellett igazi gladiátor-küzdelemmé fog alakulni a mérkőzés a második félidőre. Az első veszélyes akció a fehérvári Kojnok veszélyes beadása volt a 2. percben, de Kertész a helyén volt. A 4. percben gyors bicskei akciót hozott, ám Peinlich beadás helyett visszagurított az érkező Dencingernek, aki rosszul vette át, így odalett a helyzet. Újabb két perc elteltével Major végezhetett el szabadrúgást 32 méterről, a védelem szögletre mentett. A szögletből visszafejelt labdát Horváth G. bólintotta nagy helyzetben a jobb kapufa mellé. A 13. percben Kojnok kezezése után kontrázhatott a vendégcsapat, a hazai védelem csak nagy nehézségek árán tudott menteni.

A csúszós talaj szemmel láthatóan sok nehézséget okozott a csapatoknak, számos labdavesztés akadályozta meg a folyamatos játék kialakulását. A 16. percben Horváth B. 25 méteres szabadrúgása csattant a felső lécen, az ismétlő fejest Kertész már fogta. A 24. percben Tóth B. lőtt méterekkel mellé, két perccel később Tóth T. hibázta el a maga meccslabdáját, amikor egy jobboldali beadást 6 méterről fejelt centikkel mellé. Egy perc múlva a Bicske kontrázott, Farkas éles beadását a vendégvédők vágták ki. A 30. percben egy előre ívelt bicskei szabadrúgást Mlinárcsik az ötös sarkáról lőtt mellé, lehet, hogy a centerezés jobb megoldás lett volna. A 34. percben az igen aktív Farkas a felezővonalnál szerzett labdát, közel 50 métert vitte a jobb oldalon, azonban beadására nem érkezett senki. A 40. percben a hazai védő Mlinárcsik letaglózásával zárult egy vendégszöglet, három perc múlva pedig Horváth B. ugrott ki a bal oldalon, éles lövését a jól kimozduló Kertész hárította.

A szünetben a csökkenő fényviszonyok miatt a világítást is bekapcsolták, talán ez is segített a második félidei gólzápor kialakulásában. A 47. percben Dencinger lőtt 22 méterről, a védők blokkoltak. Egy perc múlva Horváth G. kezezése után Farkas 17 méteres szabadrúgása vágódott ki a sorfalról. Az 52. percben egy lapos pörgetésre vetődött jól a hazai kapus, majd Kojnok jól megforgatta védőjét, 10 méterről lőtt, de Kertész keze ezúttal is mágnesként működött. A frissítő cserék jót tettek a mérkőzésnek, a 63. percben Kürti előreívelését Sötét késte le az ötösön, pedig csak egy kis csúsztatás hiányzott volna. A Bicske kezdte átvenni az irányítást a mérkőzésen, éppen ezért volt váratlan a 64. percben a MOL Fehérvár vezetése! Jól adogattak a 16-os vonalánál a vendégjátékosok, végül az üresen hagyott Horváth B. 13 méterről ballal lőtt a jobb felső sarokba (0-1). A 67. percben egy Kürti-Kákonyi szögletkombináció halt el, majd Dékei elé futott ki remekül Kertész.

Gyorsan jött a hazai egyenlítés! A 69. percben Dencinger vívott meg egy kipattanóért, 17 méteres lövése egy védő lábát is érintve került védhetetlenül a jobb alsó sarokba (1-1). A 75. percben Kürtit, majd Némethet is lesen érte az indítás. Egy perc múlva Németh 23 méteres szabadrúgása szállt a bal kapufa fölé. A 78. percben Lassú beadását Sötét elvetődve fejelte mellé. Egy perc múlva újra vezetett a Fehérvár, amikor Dékei 15 méteres lövése is védőlábat érintve jutott a kapuba, Kertész tehetetlen volt (1-2). A 6 sárga lap mellett előkerült a piros is, mégpedig a hazai kispadnál Csordás Csabát küldte a játékvezető rövid időn belül adott két sárga lappal a lelátóra. Különösen a második sárgát vitatták a hazaiak, ugyanis ekkor jó 40 méterről futott ki Kubicsek a kispadról, kiválasztva újra Csordást azt ott lévő 15 ember közül. A 83. percben egy előreívelést Kürti jobbról, bal lábbal, a tizenhatos sarkáról bombázott iszonyú erővel a kapuba, a "hagyományoknak" megfelelően ezúttal is volt védőláb a lövésben (2-2).

Egy perc múlva Kürti került lerántásgyanús helyzetbe a büntetőterületen belül, a második játékrészt nehezen kezelő Kubicsek sípja néma maradt. Folytatódtak Kürti pillanatai, aki a 85. percben a mennybe mehetett volna, abszolút ziccerben 14 méterről Dalába lőtt. Egy perc múlva Németh 26 méteres lövését védte a fehérvári hálóőr. Mindkét gárda nyílt sisakkal finiselt a győzelemért, talán ennek is tudható be, hogy a fellazult védekezés mellett több helyzet alakult ki. A 87. percben Dencinger, majd Lassú lövése halt el. A 91. percben egy előrelöbbölt labdába az egyik fehérvári védő kézzel ért bele, Kubicsek nagyon határozottan mutatott a 11-es pontra! A 92. percben, a hosszabbítás utolsó másodperceiben a rutinos Sötét állt a labda mögé és Dalát elfektetve lőtte a büntetőt a jobb felső sarokba (3-2). Újrakezdésre már nem volt idő.

Kiegyensúlyozott mérkőzésből varázsoltak a csapatok egy élvezetes utolsó félórát, amiben volt minden, ami a futball sava-borsa. A Bicske dícséretére váljék, hogy kétszeri hátrányból is talpra állt, a hajrában számos helyzetet dolgozott ki és némi szerencsével, de megérdemelten tartotta otthon a 3 pontot, visszavágva az őszi vereségért (1-2). Nem csak a győzelem mondatja a hazai tudósítóval, hogy az ilyen emlékezetes félórákért érdemes megtekinteni NB III-as meccseket, remélhetőleg hamarosan nézőkkel. Javuló tendenciát mutat Csordás Csaba csapata és fiatal, de erős ellenfél ellen sikerült pótolni a szerdán Mosonmagyaróváron hagyott pontokat. Kákonyiék jobb híján a biztonsági szolgálat és a rendezőgárda tagjaival örültek a lefújás után. A mókuskerék nem áll meg, április 25-én vasárnap 17.00 órakor az acélos Nagykanizsa otthonában szerepel a BTC. (tudósított: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!