Álomgólokkal bajnokok a bicskei 14 évesek: Bicskei TC-Tordas 8-2 (3-1)

2021. május 11. - ventil66

dscf3126.JPGA 0-5-ös őszi eredmény után, listavezető pozíciója ellenére nem a Bicske számított a fejér megyei U14-es utánpótlás labdarúgó bajnokság esélyesének a kedden késő délután rendezett aranyrangadón. A képlet egyszerű volt a mérkőzés előtt, győzelme esetén a Bicske bajnok már a mai napon, döntetlen esetén jó eséllyel a hétvégén megszerezhette volna az 1. helyet, vendéggyőzelem esetén pedig jó eséllyel a Tordas a bajnok. A klubvezetés méltó hátteret, emlékezetes körülményeket biztosított a csúcstalálkozóhoz, rendelkezésre bocsátotta a kizárólag az NB III-as csapat által használt füves center pályát, működött a kamera (összefoglaló is fog készülni Nagy György jóvoltából, ami a Bicskeigyuri Youtube-oldalon lesz majd látható) és az eredményjelző is. Jónéhány szülő és más korosztályú utánpótlás játékos is érkezett buzdítani a helyi fiatalokat. Folytatáshoz kattints!

Marton Henrik edző (aki évekig a Bicske felnőtt csapatában védett és jelenleg a Vál kapusa) ezúttal a Cseresznyés - Csorba, Jere, Gulyás, Zabos Cs. - Boda, Grünfelder, Tóth - Acsai összetételű kezdőnek szavazott bizalmat, de csereként a keret tagja volt Márton, Váradi, Zabos D., Éhmann, Bese, Homa, Lődy és Rekettyei is. Mindjárt az elején sokkolt minden hazai szukrolót a Tordas, ugyanis a 9. percben (2-szer 35 perc a játékidő ebben a korosztályban) Budi ugrott ki és szépen helyezett a kapu jobb oldalába (0-1). Ezután a 21. percben még egy tordasi kapufa következett, de érezhető volt, hogy előbb-utóbb elkapja a fonalat gólvágóival a BTC. A 25. percben Grünfelder (akinek édesapja a Bicske ikonikus játékosa volt hosszú ideig) nagy helyzetben rosszul találta el a labdát, de aztán a 30. percben jött az egyenlítés! Tóth elé került Grünfelder passza, aki higgadtan a kapu közepébe lőtt (1-1). Nem telt el 60 másodperc és már a Bicske vezetett, ekkor Grünfelder átadása után Boda lőtte ki a hosszút (2-1). A félidő utolsó pillanataiban Grünfelder szögletét Tóth kapásból lőtte a bal felső sarokba, klasszis gól volt! (3-1)

Optimistán várták a remek időben és játéktéren a szurkolók a második félidőt, az amúgy hibátlanul fújó Kerkuska Miklós játékvezető sípszavára. Mindjárt a 36. percben az egyre magabiztosabbá váló Cseresznyés ziccert védett, a 41. percben pedig Boda passzából Acsai ragasztott hatalmas gólt a bal felső sarokba (4-1). Gyorsan jött a szépítés, mert egy bicskei védelmi hiba után Budinak csak annyi dolga volt, hogy közelről az üres kapuba gurítson (4-2). Szűk negyedórányi kiegyenlített játék után az 55. percben Acsai bepasszát Grünfelder laposan, Szabó kapus érintésével lőtte a kapuba (5-2). A 63. percben Boda jobbról éles szögből pontosan lőtte ki a jobb alsó sarkot (6-2). Ezen a napon minden bejött a Bicskének, a 68. percben a csereként beállt Bese vágta Homa beadását a bal felső sarokba (7-2), majd az utolsó percben ugyanő Éhmann beadását fejjel továbbította a bal alsó sarokba (8-2).

Nem akármilyen cserejátékos-teljesítmény volt, de ezen a napon sokan életük mérkőzését játszották Bicskén, akkor, amikor igazán kellett. Ennek a jutalma egy fényesen csillogó aranyérem, amit a szövetség és klub méltó körülmények között szeretne átadni a fiatal labdarúgóknak és edzőjüknek. Persze a fő kérdés az, hogy a fiatalkori sikerek hogyan kamatoznak majd később a bicskei és magasabb szintű csapatokban. Mert - valljuk be - az igazi cél ez. Mindenesetre gratulálunk a bicskei fiataloknak, Marton Henrik edzőnek és a korábbi években nevelőedzőként közreműködő Kovács Zoltánnak, Ágoston Lászlónak és munkatársaiknak, valamint a klub elnökségének, amiért egy pillanatra sem felejti el az utánpótlás fontosságát Bicskén. (tudósított: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!