Az erőszakosabb csapat nyert: Bicskei TC-SC Sopron 0-1 (0-0)

2021. május 24. - ventil66

_dsc2970.jpgA kilátástalannak tűnő több napos zivatarfront után szinte varázsütésre lett napsütéses tiszta idő a vasárnap esti bajnoki mérkőzésre, csökkentve ezzel a Kerecsendi Kiss Márton utcai játéktérre váró károkozást. Kedves és megható ünnepséggel indult a rendezvény, Schneider Béla igazgató (MLSZ Fejér megye) és Tessely Zoltán elnök együtt adta át az aranyérmeket, valamint a serleget a bajnok bicskei U14-es csapatnak. A mérkőzés elején gyászszünettel emlékeztek meg a jelenlévők a közelmúltban elhunyt Puhl Sándorról, a legeredményesebb magyar labdarúgó játékvezetőről. Mindkét csapat számára gyakorlatilag különösebb tét nélküli volt a találkozó, ezért joggal várhatott a népes publikum felszabadult, jó játékot a csapatoktól. Ebben azért maradt hiányérzete mindenkinek... Folytatáshoz kattints!

A kisárgult Kákonyi és Radó távollétében a Bicske a Szűcs 6 - Szabó 5, Mlinárcsik 6, Vékony 5, Madarász 6 - Pekowski 5, Dencinger 6 - Kürti 4, Lassú 5, Rétyi 5 - Farkas 5 összetételben kezdett ezúttal, csereként Varga 5 (58.p.), Bajor 0 (65.p.), Peinlich 0 (65.p.), Valentics 0 (76.p.) és Sötét 0 (76.p.) jutott lehetőséghez Hartung Vilmos játékvezető sípszavára. Igencsak cuppogós talaj fogadta a két csapatot a kiadós eső után a kezdés időpontjában. Egy hosszan előre vágott labda után a már 9. percben a hazai kapuba került Gere fejéről, de les miatti sípszó után. A 16. percben Pekowski szabálytalankodott Gere ellen a kaputól 17 méterre, a szabadrúgást a sértett a sorfalba vágta. A 21. percben egy Rétyi elleni faultot követő szabadrúgás lepattant a védőkről, majd Kürti próbálkozott emeléssel, a kinn álló Rátkainak nem okozott gondot a kísérlet. A 32. percben Szabó futott el a jobb oldalon, beadását azonban Farkas elvétette. A 38. percben Kustor indította Kocsist, aki 20 méterről lőtt, a labdát Szűcs biztos kézzel fogta.

Az 50. percben Madarász remek ütemben indította Kürtit, aki az alapvonal közeléből beadott, de Farkas ismét lemaradt a labdáról a 16-oson belül. Az 53. percben késlekedett a hazai védelem, Kustor a labda remek levételével került helyzetbe és 15 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (0-1). A 66. percben Bajor lábára rátartott Keresztes, a 20 méteres szabadrúgást Peinlich a sorfalba rúgta, majd a térfél közepéről, kissé balról újabb szabadrúgást végezhetett el, ám a kapus könnyedén húzta le a játékszert. A 85. percben sorozatos torzsalkodások után szabadrúgást végezhetett el Peinlich az oldalvonal mellől, a beívelést követően vélhetően tévesen, lesállást ítélt a játékvezető. A 90+3. percben még Szűcs kapus is előre futott a következő oldalszabadrúgásnál, ollózó lövéssel kísérletezett, de sikertelenül. Nem sikerült gólt szerezni az egyszerű eszközökkel, de masszívan védekező vendégcsapat ellen a végére feszült hangulatú mérkőzésen.

A Sopron egy lehetőséghez jutott, azt ki is használta és ezzel elvitte a három pontot, bevetve az ilyen meccseken szokásos teljes "repertoárt". Hartung játékvezető 7 sárga lappal is nehezen tartotta kézben a mérkőzést, több alkalommal tartott hosszas eligazítást  a pontrúgások előtt a viaskodó ellenfeleknek, indokolatlanul hosszú ideig megszakítva a játékot. Érthetetlen volt a gyenge bicskei teljesítmény, a rengeteg pontatlan átadás, indítás, hiszen ha valamikor, ilyenkor lehet bátran, felszabadultan, gátló pszichés nyomás nélkül játszani. Ezen a napon a csapat nem tudott felnőni a profi módon drukkoló szurkolótábora (Bicske Tigers) mellé. A szezon 40-ik tétmeccsére (38 bajnoki és 2 Magyar Kupa mérkőzés az idény bicskei programja) május 30-án vasárnap 18.00 órakor kerül sor Óbudán, a már bajnok III. ker. TVE otthonában. Arra a találkozóra ugyanúgy érvényes lesz a mostani szurkolói elvárás! A Bicske II. csapata szombati, Pátka SK elleni 4-1-es győzelmével az utolsó fordulóban is harcban lesz a bronzéremért, amihez Felcsúton a PAFC II. ellen kell győznie. (tudósított: Venczel József és Komjáthy Péter, fotó: Adravecz Tamás). További helyszíni felvételeinkhez görgess!