Bravúros és biztató vendégsiker a dabasi "kohóban": FC Dabas-Bicskei TC 0-1 (0-0)

2021. július 09. - ventil66

212386910_1411945135842339_904930761334883649_n.jpgMásodik felkészülési mérkőzését is megnyerte szerdán Csordás Csaba alapos átalakuláson átesett bicskei alakulata. Annak érdekében, hogy minél több játékost megfelelő időtartamban ki lehessen próbálni, először 120, majd 110 perc játékidőben állapodtak meg a csapatok az elmúlt idényben az NB III Közép csoportjában bronzérmes FC Dabas otthonában. Rekkenő 37 fokos hőség ("kohó"), pályafutása csúcsán régen túllevő játékvezetői hármas és kifogástalan talajú, árnyékmentes játéktér fogadta a csapatokat. Folytatáshoz kattints!

A bemelegítésnél az eredetileg kezdő Szűcs meghúzódott, így a következő csapat kezdte a maratoni mérkőzést: Kovács D. - Gaszner, Mlinárcsik, Vékony, Madarász - Dencinger, Popovics - Lassú, Kovács Á, Kürti - Sóron. Az első komolyabb lehetőség csapatunk előtt adódott a 17. percben, Kürti futott el a bal oldalon, jó beadását Lassú a túlsó ötös sarkától, elcsúszva visszalőtte. Tíz perccel később Popovics keresztlabdájára indulva csúszott el kedvező helyzetben ugyanő. A 33. perc Pusztai és Sóron pillanatait hozta, Sóron szabálytalankodott a hazai védő ellen, aki visszarúgott, a vendég támadó ezt nehezményezte a játékvezetőnél (hiába), majd ellenfele után futva labdával együtt odébb rúgta, a felpattanó védő pedig ráfejelt.

A probléma abból adódott, hogy a bíró nem készült színes lapokkal. Némi torzsalkodás után, salamoni megoldásként a két szereplő cserével kiállt. Csapatunkban Németh J. foglalta el a center pozíciót. A 36. percben egy jobb oldali beadást követően Németh Á elől mentett Kovács D. A 40. percben Németh J. indította Kürtit, aki a felfutó Madarász elé passzolt és ő 16 méterről lőtt a kapus kezébe. A 48. percben Lassú Gasznert futtatta a jobb oldalon, akinek beadását Németh J. a kapu mellé továbbította. Még mindig az első félidőben, az 52. percben Kovács Á. Németh J-t hozta játékba, aki a Kürtitől visszakapott labdát elvacakolta, majd Gaszner adott be jobbról, Kürti ismét Madarász elé tálalt, 15 méteres lövését Hermány semlegesítette.

A szünetben cseréltünk, Mlinárcsik, Lassú, Kovács Á és Kürti helyett Hirman, Peinlich, Bajor és Pekowski folytatták. A 63. percben Dencinger szerzett labdát, átadását Bajor lőtte kapura gyengén, az ellentámadás után a hatalmas termetű Takács elől az utolsó pillanatban mentett Hirman. A 70. percben Peinlich 22 méterről lőtt szabadrúgást a sorfalba. A 80. percben a hórihorgas Takács fejelési kísérletei voltak sikertelenek, de azért némi veszélyt jelentettek. A 103. percben Takács ezúttal indított, Rábold 20 méteres lövését fogta a kapusunk, az ellentámadás után Bajor szögletet harcolt ki, Kürti beívelését a remek ütemben érkező Hirman mintegy 8 méterről a hálóba fejelte (0-1). Az oda-vissza cserék után Rábold,, majd Lévai veszélyeztették a vendég kaput, de az eredmény már nem változott. A Bicske ügyesen megőrizte előnyét és önbizalommal telve készülhet a folytatásra, amelyre szombaton 10.00 órától Budapesten, az Erzsébeti SMTK otthonában kerül sor. (Tudósított: Venczel József) További helyszíni fotóinkhoz görgess!