Hidegzuhany! A pontszerzés is távolinak tűnt az idénynyitón: Érdi VSE-Bicskei TC 4-1 (2-0)

Szekszárdi Magyar Kupa mérkőzéssel folytatódik az idény szombaton 16.30-tól!

2021. augusztus 02. - ventil66

dscf3657_1.JPGA kifejezetten sikeresnek mondható előkészületi meccsek után vasárnap kora este megkezdődött élesben a bajnoki szezon. Az érdi vendégszereplést csapatunk a Szűcs 5 - Grabant 5, Vékony 4, Hirman 5, Madarász 4 - Lassú 5, Gaszner 4, Popovics 4, Dencinger 5 - Kürti 4, Sóron 4 összeállításban kezdte. A 6. percben Gaszner húzott el a jobb oldalon, de beadását Sóron a kapu előtt elvétette. A 9. percben jobb oldali beadást követően Varga lőtt a kapu fölé, majd egy újabb beívelés után Koós, akit egyedül felejtettek védőink, 20 méterről a bal felső sarokba helyezett (1-0). A 12. percben Grabant futott el a jobb oldalon, magasan átívelt labdáját a túloldalról Madarász fejelte a léc fölé. A 19. percben Gaszner futtatta Lassút, élesen belőtt labdájára belül senki nem érkezett. Folytatáshoz kattints!

Három perccel később Popovics indította a jobb oldalra átkerült Kürtit, aki jó ütemben adott be, Sóron jól érkezett, de óriási helyzetben 6 méterről a kapu mellé gurított. A következő percben Hirman adott be jobbról, ám csatáraink csak nézték az eseményeket az ötös környékén. A 30. percben Németh G. húzott el a bal szélen, 14 méterről leadott lövését Szűcs szögletre ütötte. A 34. percben Sóront akadályozták szabálytalanul a sarokzászlónál, Kürti ívelését a védők kifejelték, Hirman elé került a labda, mintegy 20 méterről leadott lövése a hazai kapus könnyű zsákmánya lett. Két perccel később Grabant jobb oldali beadása az egyik hazai védő kinyújtott kezéről pattant az alapvonalon túlra, Juhász Bálint játékvezető némi hezitálás után, a nyilvánvaló tizenegyes helyett, érthetetlen módon sarokrúgást ítélt. A 44. percben a bal oldali hazai szögletet Pallagi visszafejelte, Gubacsi pedig 3 lépésről a kapuba továbbította a játékszert (2-0).

A 47. percben Kürti ívelt szabadrúgást kissé jobbról, az alapvonaltól 25 méterre, Vékony centikkel maradt le az ötös sarkánál. Öt perccel később Kürti ismét próbálkozhatott ezúttal középről , a 25 méteres lövés alig kerülte el a jobb felső sarkot. A 62. percben Sóron fellökése után Popovics a megítélt szabadrúgással cselesen Kürtit indította, aki elől szögletre mentettek. A sarokrúgás után Sóron egy jó csellel került lövő helyzetbe, de a bal kapufát találta telibe 14 méterről. A 68. percben Lassút Németh J. 5 váltotta. A 73. percben villámgyors ellentámadás, Kollega elfutott a bal oldalon, átadását az egyedül maradt Kalmár a kapu közepébe gurította (3-0). A 75. percben Kürtit Peinlich 0, majd pár perccel később Popovicsot és Sóront Bajor 0 és Mlinárcsik 0 váltotta. A 77. percben Koós cselezgetett a bal oldalon, majd beadott, Gera pedig három lépésről a kapu közepébe fejelt (4-0).

A 81. percben Peinlichet fellökték a 16-oson belül, a játékvezető ezúttal már megadta a büntetőt, amit Németh J. a kapu közepébe továbbított (4-1). A hátralevő időben még volt egy-két bicskei próbálkozás, átütő siker nélkül. Nem ilyen kezdésre számított a népes és csalódottan távozó bicskei szurkolótábor. Az első játékrészben három gólszerzési lehetőség maradt ki, a hazaiak kétszer kerültek a kapunk elé, s abból két találatot értek el. A ll. félidőben is ment előre a csapat, szinte végig dominált, a 65-70 %-os bicskei labdabirtoklási arány ellenére az Érd rúgta a gólokat! Úgy tűnik, jóval több kell az elkövetkezendő időszakban, koncentráltabb helyzetkihasználás és jóval fegyelmezettebb védekezés lehet a siker kulcsa. Kupahétvégével folytatódik az idény, augusztus 7-én szombaton 16.30-kor a Magyar Kupa főtáblájának első fordulójában a szintén NB III-as Szekszárdi UFC otthonában szerepel a bicskei alakulat. (tudósított: Venczel József, kép: Pataki Bence) További helyszíni fotóinkhoz görgess!