Hajrágólokkal biztos továbbjutás a MOL Magyar Kupában: Szekszárdi UFC-Bicskei TC 1-3 (0-1)

2021. augusztus 09. - ventil66

dscf3738_1.JPGNapos, meleg időben pezsgő sportélet fogadta a bicskei küldöttséget a szekszárdi sporttelepen, ahol atlétikai verseny is zajlott egyidejűleg a MOL Magyar Kupa mérkőzéssel szombaton délután. A múlt századból itt maradt, megviseltnek tűnő stadion meglehetően koszos lelátóján maroknyi, de lelkes Bicske Tigers-különítmény figyelte a pályára lépő kezdőcsapatot: Kovács D. 0 (Szűcs 6 a 8. perctől) - Grabant 6, Vékony 5, Hirman 5, Madarász 6 - Lassú 5 (Kovács Á. 6 a 44. perctől), Popovics 6, Gaszner 6, Peinlich 5 (Bajor 7 a 46. perctől) - Kürti 5 (Mlinárcsik 5 az 53. perctől), Sóron 8 összetételű csapatunkon már a 7. percben változtatnia kellett Csordás Csabának. Kovács D. a pálya hibájának köszönhetően, ártatlan helyzetben súlyosnak tűnő boka sérülést szenvedett és Szűcs folytatta a kapuban. Folytatáshoz kattints!

A 14. percben Sóron próbált kapura törni egy előre vágott labdával, Arena azonban a 16-oson belül felöklelte. A játékvezető habozás nélkül 11-est ítélt és kiállította a vétkest. A büntetőt Sóron biztos lábbal értékesítette (0-1). Fél óra elteltével Szűcs lehúzta a hazaiak bal oldali szabadrúgását, villámgyorsan indította Kürtit, ő Gaszner elé tálalt, akinek beadása után a kapus jóvoltából sarokrúgást végezhettünk el. A 40. percben Lassú - vélhetően a nagy melegnek köszönhetően - összeesett a játéktéren és le kellett cserélni. A 44. percben előbb Gaszner ívelésénél Kürti vétette el a labdát, majd Sóron 25 méteres lövését fogta Matesz. Az első játékrész hosszabbításában Kovács Á jobb oldali beadását Sóron 10 méterről a kapuba gurította, de az asszisztens szerint lesről.

Az 51. percben a les miatt füttyre váró vendégvédelem leállt, Horog pedig kilépett és 12 méterről a bal felső sarokba lőtt.(1-1). Az 53. percben Sóron készítette le a labdát Popovicsnak, a 22 méteres lövést Matesz szögletre ütötte. A 60. percben az igen aktívan mozgó Bajor száguldott el a jobb oldalon, beadását Kovács Á. nagy helyzetben a kapu fölé felelte. A 67. percben Madarász bal oldali beadását Sóron a földre fejelte, onnan pattant a játékszer a léc fölé. A 70. percben Sóron, majd Gaszner volt a labda útja, ő Bajorhoz továbbított, akinek 15 méteres lövése nem okozott gondot a hazai kapusnak. A 78. percben megismétlődött egy pár perccel korábbi jelenet, Bajor beadott a jobb oldalról, Kovács Á. pedig mellé lőtt.

A 83. percben Sóron indította Bajort a jobb oldalon, aki betört a 16-oson belülre és nem sokat teketóriázott, beadás helyett 12 méterről a rövid felső sarokba bombázott.(1-2). A 90. percben Bajor továbbította a labdát Sóronnak, aki két csel után a kapu bal oldalába lőtt és állította be a végeredményt.(1-3). Az eredmény alapján biztosnak látszó a továbbjutás, de sok volt a kihagyott helyzet. Az emberelőny mintha túlzottan magabiztossá tette volna, elsősorban a védekezésben csapatunkat,.ennek köszönhető a II. félidei "körömrágás", idegeskedés. Végeredményben - ha hajrágólokkal is, de - sikerült biztossá tenni a bicskei továbbjutást az NB III-as ellenfél otthonában. A következő MOL Magyar Kupa fordulóra augusztus 28-án kerül sor, augusztus 11-én szerdán 18.30-kor pedig az első hazai bajnokira a VLS Veszprém ellen. (tudósított: Venczel József, fotó: Pataki Bence) További helyszíni felvételeinkhez görgess!