Sorozatban harmadszor is kapott gól nélkül nyerték meg a párharcot a vendégek: Bicskei TC-VLS Veszprém 0-2 (0-0)

2021. augusztus 12. - ventil66

dscf3831_1.JPGNépes szurkolósereg, táblás ház előtt az új bajnoki idény első hazai meccsét játszotta csapatunk szerdán este az érdi vereség és a szekszárdi Magyar Kupa továbbjutást követően. Az ellenfél az utóbbi időben mumussá vált VLS Veszprém volt, amelyet utoljára 2019. szeptember 29-én Sötét bombagóljával sikerült legyőzni (1-0), aztán a tavalyi küzdelemsorozatban egy 2-0 és egy 1-0 arányú veszprémi sikert jegyezhettünk fel. A remek időben a BTC a Szűcs 6 - Grabant 6, Vékony 5, Hirman 5, Madarász 6 (84.p. Peinlich 0) - Mlinárcsik 5 (68.p. Kovács Á. 5), Popovics 5, Lassú 5 (68.p. Németh J. 4), Gaszner 5 - Bajor 4 (46.p. Kürti 4), Sóron 4 összeállításban vette fel harcot a jó erőkből álló vendégek ellen. Már a 4. percben gólhelyzetet alakítottak ki a vendégek, ekkor Major továbbított a teljesen tisztán a védőink mögé belépő Nagy elé, aki 12 méterről lőtt kapura, Szűcs azonban kispárgázta a labdát. A következő jelentősebb eseményre a 22. percig kellett várni, egy trükkös sarokrúgás után Sóron lőtt a blokkba 15 méterről. A 35. percben Vass cselezgetett a 16-osnál, de a lövését az utolsó pillanatban blokkolták védőink. Az első játékrész utolsó mozzanata egy Madarász által elkövetett szabálytalanság, a megítélt 22 méteres szabadrúgást Nagy lőtte mellé. Folytatáshoz kattints!

A II. félidő szinte azonnal vendéghelyzettel indult, Major 10 méterről tisztán fejelhetett fölé. Az 55. percben bal oldali szöglet után Vékony 6 méterről fejelt a kapus kezébe. Egy óra elteltével kigyulladtak a lámpák fényei és a 62. percben újabb szöglet után Hirman próbált fejelni, de veszélytelen volt a kísérlet. A 77. percben gyors támadást vezettek a vendégek, amelynek során a késlekedő védők közül Major kilépett és 12 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (0-1). A 85. percben szögletrúgás utáni nagy kavarodást követően Kotroczó 5 méterről fejelt fölé, a gyors ellentámadás majdnem egyenlítést hozott, de Németh a bal oldali beadást centikkel a kapu mellé fejelte. A 90. percben Grabant ellen szabálytalankodtak a kaputól 20 méterre, a megítélt szabadrúgást Peinlich a sorfalba lőtte. A hosszabbítás harmadik percében a kitámadó hazaiak egy villámgyors vendégtámadásból újabb gólt kaptak, a nem sokkal korábban beállt Keresztes révén, aki a jobb oldali beadást zavartalanul lőhette 10 méterről a hálóba (0-2).

Többnyire a két 16-os között folyt a csata, nehezen talált fogást egymáson a két csapat. Várható volt, hogy aki vezetést szerez, a győzelmet is megszerzi. A II. játékrészben ez a vendégeknek sikerült előbb, a végén kapott gól pedig a kegyelem döfést jelentette. Alig jelentett veszélyt a hazai csapat a vendégek kapujára, Csordás Csaba alakulata messze van még a csúcsformától és sajnos több kulcsjátékosa sem hozza azt a teljesítményt, amiért a csapatba jelölte őket. Egyetlen és sovány vigasz a hatalmas érdeklődés volt szerdán, azonban búslakodásra nincs idő, hiszen az augusztusi sűrű versenynaptár még számos megoldandó feladatot tartalmaz a bicskei csapat számára. Legközelebb vasárnap 17.30-kor idegenben, a Komárom VSE otthonában játszik bajnoki mérkőzést a Bicskei TC. (tudósított: Venczel József, kép: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóink megtekintéséhez görgess!