10 hónap után újra idegenbeli siker: Komárom VSE-Bicskei TC 1-2 (1-1)

2021. augusztus 15. - ventil66

dscf3839_1.JPGHa létezik fix 1-es mérkőzés, a vasárnapi Komárom-Bicske mindenképp annak ígérkezett az előzetes esélylatolgatások alapján. A hazai csapat szerdán 5-3-mal küldte haza a Pápát, a Bicske viszont két zakóval kezdte az idényt (1-4 Érden és 0-2 otthon a Veszprém ellen). Aztán a mérkőzést látva már nincs semmi meglepetés abban, hogy végül 10 hónap újra nyerni tudott idegenben a fejér megyei csapat. Legutóbb mindez 2020. október 18-án Ménfőcsanakon sikerült (3-0). A kezdőt Csordás Csaba a következőképpen alakította ki: Szűcs 6 - Grabant 6, Hirman 6, Vékony 6, Gaszner 7 - Mlinárcsik 7, Popovics 6 - Kürti 6, Kovács Á. 6, Lassú 8 - Sóron 6. Fojtogató fülledt melegben indult a találkozó, amelyen szép számban jelent volt a Bicske Tigers szurkolói csoport tagsága, annak ellenére, hogy tegnap nagy sikere kispályás tornát rendeztek 8 csapat ultráinak (a 3. helyet sikerült otthon tartani). Folytatáshoz kattints!

A 3. percben vendégszöglet után két bicskei csatár is elvétette a labdát, végül Sóron 13 méteres lövése a védőkben akadt el. Az 5. percben Végh egy lágy előreívelést az ötösről pörgetett fölé. A 8. percben máris vezetett a Komárom! A hazai szöglet egy fejen megcsúszott és az előrehúzódó - korábban Bicskén is megforduló - Csendes csak beletette a lábát az ötösön (1-0). A 12. percben Kürti egy kontrából 12-ről trafált jócskán mellé. 6 perccel később egy átívelés végén Lassú vette le a labdát, éles szögből laposan lőtt, azonban a lábak között elsuhanó labdát Szabó kispárgázta. A 24. percben komáromi szöglet után Csendes fejelt fölé 7 méterről.

A 29. percben Szűcs szaladt alá egy szögletnek, Tóth D. a bal kapufa tövétől lőtt mellé nagy helyzetben. A 32. percben Böndi tüzelt a 16-os sarkától, Szűcs azonban fölé tenyerelte a játékszert.A 35. percben Tóth P. próbálkozhatott szabadrúgással 21 méterről, azonban a jobb oldalra tartó labdát sikerült Szűcsnek kiütnie. A félidő hajrájában állandósultak a bicskei rohamok és lélektanilag a legjobbkor, a 44. percben jött össze az egyenlítés. Kürti szöglete után két lövés is elakadt a védőfalban, végül Lassú elé került a labda, aki középről, 12 méterről, higgadtan lőtt félmagasan a kapu bal oldalába (1-1).

Ott folytatódott a második játékrész, ahol abbamaradt az első, Csordás Csaba csapata nyomás alatt tartotta a komáromi védelmet. Az 51. percben Sóron forgolódott a jobb oldalon, 10 méteres lövését azonban Szabó lábbal hárította. Az 55. percben újabb bicskei kontra végén Kürti ezúttal 17 méterről lőtt fölé-mellé. Két perc múlva ugyanő adott be, Kovács Á. pedig 15 méterről lőtt a kapus kezébe. Az 58. percben érett góllá a vendégek fölénye! Gaszner vezette keresztbe a labdát a tizenhatos vonala közelében, 18-ról lapos lövésre szánta el magát, ami nem volt túl erős és nem is tartott a sarok felé, mégis meglepte Szabót, aki nem tudott hárítani (1-2). A 76. percben Németh 0 váltotta Kürtit. Próbálkozott a hajrában a Komárom, azonban igazi gólveszélyt nem tudtak jelenteni Szűcs kapujára. A 86. percben Kovács Á. hordágyon távozott a játéktérről, helyét Bajor 0 foglalta el. A hosszabbítás 5 (végül a gyakorlatban csaknem 6) percében hősiesen küzdött a győzelemért a Bicske.

A 91. percben Bajor vezetett a védőkbe egy ígéretes, létszámfölényes kontrát, egy perc múlva pedig Vincze fejelt Szűcs kezébe 10 méterről. A 94. percben Peinlich 0 is beszállt Sóron helyett, a 95. percben még Szűcs öklözött rossz helyre, középre, de az infarktusközeli szituációban Csendes 14 méteres lökete elakadt a védőkben. Talán túl korán elkönyvelte a sikert Bozsik Péter együttese és a vendégek kiénekelték a sajtot a komáromiak szájából. Figyelembe véve, hogy a BTC sokkal többet birtokolta a labdát és veszélyesebben támadott, megérdemeltnek mondható az új idény első kék-sárga győzelme, ami 10 hónap az első a város határain kívül. Kicsit nyugodtabban, több önbizalommal lehet készülni a vasárnapi felcsúti matinéra, ahol 11.00 órától PAFC II-Bicskei TC szomszédvárak ütközetére kerül sor. Itt az alkalom a tavaszi 2-7-ért törleszteni. (tudósított: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!