William Gallas a bicskei lelátón, hazai pontmentés az utolsó percekben: Bicskei TC-ZTE FC II. 1-1 (0-1)

2021. szeptember 02. - ventil66

gallas.jpgA nem várt kaposvári kupakiesés után bajnoki pontokért lépett pályára csapatunk szerdán. Illusztris vendég is érkezett a ZTE tartalékcsapatával, a 84-szeres francia válogatott (világbajnoki ezüstérmes), korábbi Marseille-, Chelsea- (2-szeres angol bajnok), Arsenal- és Tottenham-kiválóság William Gallas személyében, aki egyéni edzőként tevékenykedik a zalaiaknál. Gyorsan fel is fedezték a lelátón ülő szakembert a rutinosabb szurkolók egy szelfi erejéig. Égetően szüksége van minden pontra Csordás Csaba csapatának, amely ezúttal a sérülések miatt még mindig tartalékosan állt fel: Kovács D. 7 - Grabant 5, Lapos 6, Vékony 6, Gaszner 5 - Mlinárcsik 6, Popovics 5 - Kürti 5, Lassú 6 - Madarász 6 - Sóron 5 összeállításban kezdte a harcot a fejér megyei együttes. Folytatáshoz kattints!

Az erős szélben már a 3. percben hibáztak a vendég védők, ezzel Madarász került nagy helyzetbe, de talán a kissé szokatlan szerepkör miatt is, mellé passzolt hét méterről. A 12. percben Sóron harcolt ki sarokrúgást, ami után ismét Madarász előtt volt a lehetőség, de elesett a 11-es pontnál. A 21. percben Beke futott el a jobb oldalon, beadása elsuhant Csóka előtt a kapu előterében. Az ellentámadásnál Kürti vágtázott el a jobb oldalon, az ő beadása Madarász előtt előtt suhant el. A 35. percben Szántó lépett ki a hazai védők között a jobb oldalon, de 14 méterről a hosszú sarok mellé lőtt. A 39. percben egy jobb oldali háromszögelés után a nigériai, a nyáron a szlovén másodosztályból visszaigazolt Izuchukwu 10 méterről védhetetlenül lőtt a hosszú sarokba (0-1). A 40. percben Kürti lőtt szabadrúgást a jobb oldalról, Lapos jól érkezett, de 10 méteres fejese elkerülte a kaput.

A 48. percben Sóron ellen szabálytalankodtak a vendég védők, a megítélt 22 méteres szabadrúgást Kürti lőtte, Kőcse szögletre mentett. Az 54. percben két szabadrúgást rúghattak a vendégek, az egyiket sípszó előtt rúgta el Beke, ezért bizony sárga lap jár és neki már volt egy… A 65. percben Gaszner kapott príma labdát a bal oldalon és egy jó csel után a kapu mellé emelt, majd Sóron bújt ki a védők közül és 16 méterrről a kifutó kapust találta el. A 70. percben a feltűnően aktív Beke (akinek ugye már nem lett volna szabad a pályán lenni) emelt 20 méterről kapura Kovács D. mutatós mozdulattal mentett. A 77. percben Madarászt és Kürtit Peinlich 0 és Németh 0 váltotta. A 80. percben bal oldali sarokrúgás után a kipattanót Grabant 20 méterről csúnyán fölé lőtte.

Mindent egy lapra feltéve támadott a Bicske, a hajrában gyakorlatilag végig a vendégek térfelén zajlott a találkozó. Egy perccel később Grabant jobb oldali beívelését Mlinárcsik 10 méterről fejelte a kapus kezébe. A 90. perc hozta az egyenlítést! Bal oldali bedobás után az ide oda pattogó labdát Németh három lépésről a kapuba tuszkolta (1-1). A hosszabbítás második percében Németh tört kapura, de 15 méteres sistergős bombáját a vendég kapus bravúrral ütötte szögletre. Ismét egy nyerhető mérkőzés volt, kihagyott bicskei helyzetekkel, amely után pontot vitt el az ellenfél. Szombaton 16.00 órakor a még pont nélküli Gárdony otthonában szerepel a BTC, nyilván mindkét csapat azzal a gondolattal lép majd pályára, hogy mindenképpen begyűjti a 3 pontot. Ebből még egy jó mérkőzés is kerekedhet. (tudósított: Venczel József, kép: Komjáthy Péter, címlapfotó: Naszály Ferenc) További helyszíni fotóinkhoz görgess!