Csontzenés mérkőzés kihagyott meccslabdákkal: Bicskei TC-Credobus Mosonmagyaróvár 0-0

2021. szeptember 13. - ventil66

dscf4296.JPGNem csak focihoz volt remek idő az indiány nyár újabb napfényes, csapadékmentes meccsnapján Bicskén. Az ellenfél az idén is bombaerősnek tűnő, az NB II-be jutásért harcba szálló Credobus Mosonmagyaróvár gárdája. A szép számú nézőközönség előtt csapatunk a Kovács D. 7 - Grabant 6, Lapos 7, Vékony 7, Gaszner 6 - Mlinárcsik 7, Hirman 6 - Lassú 5, Popovics 6, Madarász 5 - Kovács Á. 5 összeállításban kezdte a mérkőzést. Hogy nem volt "barátságos" az összecsapás, azt a 4. percben a Debreceninek felmutatott sárga lap máris jelezte. A 17. percben már a hazai kapu került veszélybe, Tóth M. passza után Boros lőtt 17 méterről, de Kovács D. biztos kézzel fogta a labdát. Folytatáshoz kattints!

A 20 .percben még nagyobb gólveszély alakult a hazai kapu előtt, Boros emelte kapura a labdát, a kissé elöl helyezkedő kapuson túljutott a játékszer, de Vékony a gólvonalról fejjel mentett. Öt perccel később Tóth M. cselezgetett a 16-os előterében, a hazai védelemnek némi nehézséget okozott a felszabadítás. A 27. percben Popovics húzott el a jobb oldalon, beadását azonban Hirman elvétette. A 34. percben Jasarevic a jobb oldalról ívelt középre, Boros 8 méteres fejese a léc fölött hagyta el a játékteret. Öt perccel később Illés látványos lövésével, 18 méterről a bal kapufa és a keresztléc találkozását találta telibe.

A II. félidő vendégtámadással kezdődött, Jasarevic jobbról beívelt, a labda pedig Hirman fejéről pattant a léc fölé. Az 53. percben ismét Jasarevic adott be jobbról, Horváth kapásból lőtt a bal oldalról, de Kovács D-t ezzel nem hozta zavarba. A következő percben Szalka 30 méterről szabadrúgásból némi meglepetésre kapura lőtt, de a hazai kapust ez sem hozta zavarba. Az 58. percben Popovics három jó csel után 18 méterről a kapu fölé durrantott. A 61. percben Czingráber "lefejelte" Mlinárcsikot, a "gyógykezelés" után mindketten turbánnal a fejükön folytatták a játékot , miután az óvári játékos még sárga lapot is kapott. Közben Madarászt Kürti 0 váltotta. A 79. percben jobb oldali sarokrúgást követően Deák 8 méterről a léc fölé fejelt.

A 81. percben Lapos szerelési kísérletét a bíró szabálytalannak minősítette, ám a 25 méteres Szegő-lövés nagyon fölé szállt. A 88. percben a közben Lassú helyére beálló Sóron 0 a bal oldalról átívelt, Grabant kapáslövése elkerülte a kaput. Ezután Hirman labdája Gaszner elé került, aki egy csel után ellőtte a kapu előtt. Közben volt egy Sóron labdaátvétel a 16-oson belül, amikor is az egyik vendégvédő a földre vitte, a meccset egyébként 7 sárga lappal kézben tartó Maml játékvezető nagyvonalúan továbbot intett a véleményes szituációban. A hosszabítás perceiben Kürti alapvonali szabadrúgása balról, érintés nélkül hagyta el a játékteret, majd a frissen beálló Németh 0 vezette keresztbe a labdát a 16-os előtt, lőnie azonban nem sikerült.

Csapatunk egy újabb remek iramú mérkőzésen ezúttal sem kapott gólt, ez jó jel, azonban továbbra is kérdés, hogy ki fog gólt, gólokat lőni Bicskén, mert az első 7 mérkőzésen szerzett 5 gól sovány termésnek tűnik. A 18. helyen tanyázó BTC-nek így is meg kell becsülnie az értékes 1 pontot az egyébként nagyon jó játékerőt képviselő Mosonmagyaróvár ellen. Az országos kupahétvége miatt folytatás szeptember 22-én szerdán 16.00 órakor a Gyirmót FC Győr II. otthonában. A Bicske II. a Videoton Baráti Kör pályáján Cserkúti, Rigó ás Babály góljaival 3-2-re győzni tudott, így tapad az élmezőnyre. A 16 évesek Tordason 2-0-ra nyertek a hétvégén Jere duplájával, az U15 Tatán 6-3-ra kikapott (gól: Zabos D., Boda, Homa), az U19 és az U13 pedig szabadnapos volt. (tudósított: Venczel József és Komjáthy Péter, fotó: Komjáthy Katinka) További helyszíni felvételeinkhez görgess!