Tímári két klasszis lövése jelentette a fordulatot: Bicskei TC-Kelen SC 1-2 (1-0)

2021. szeptember 27. - ventil66

dscf4338_1.JPGA hétközi győri bravúr (2-1-es idegenbeli siker a Gyirmót FC II. ellen) után vasárnap délután tökéletes időjárás, jól előkészített játéktér, közepesnél nagyobb nézőszám mellett ismét alaposan felforgatott (sérülés, betegség, eltiltás) bicskei csapat kezdte a mérkőzést a következő összeállításban: Szűcs 6 - Grabant 4, Hirman 5, Lapos 5, Gaszner 4 - Dencinger 5, Popovics 5, Peinlich 4 (Bajor 4 46. p.), Mlinárcsik 5 (Babály 0 76. p.) - Kürti 4 (Németh 4 54. p.), Kovács Á. 4 (Molnár 0 72. p.). A Kelen SC két győzelemmel kezdte a bajnokságot, azonban utána sorozatban 6 találkozón sem tudta begyűjteni a 3 pontot, ami talán túlzottan is optimista hangulatot teremtett Bicskén. Jobban kapott lábra a vendégcsapat, az első tíz percben nyomás alatt tartotta a hazai csapatot. A 4. percben jobb oldali sarok rúgás után Timári 6 méteres fejesét Szűcs szögletre ütötte, az ismétlés az oldalhálóban kötött ki. Negyedóra játék után szinte a semmiből szereztük meg a vezetést, az alapvonaltól kb. 35 méterre, kissé jobbról Kürti ívelt be szabadrúgást, a labda ide-oda pattogott, végül Hirman a jobb oldali kapufa segítségével, okos lövéssel a gólvonalon túlra segítette a labdát (1-0). Három perccel később jobb oldali vendég szabadrúgás után az üresen felejtett Horváth 8 méterről fejelt mellé. A 43. percben Kürtit bántották a kaputól mintegy 25 méterre, kissé balról a sértett a szabadrúgást jócskán mellé lőtte. Folytatáshoz kattints!

A szünetben alaposan belehúzott a vendégedző Harmati Tamás, hiszen egyszerre 4 játékosát is lecserélte, aminek utóbb lett is eredménye. Az 52. percben a frissen beállt Bajor remek ütemben lépett a védők közül, 18 méterről lőtt, a kapusról kipattanó labdából indult az ellen támadás, Timári pedig egy három szögelés után kapura fordult és 15 méterről, éles szögből lőtt és a jobb kapufa őt is gólhoz segítette (1-1). A 64. percben Bajor egy csel után jobbról beadott, Németh éppen csak elérte a labdát, így a fejes mellé szállt. A 66. percben Lustyik hozta kihagyhatatlan helyzetbe Timárit, aki 15 méterről, fordulásból a kapu jobb oldalába bombázott (1-2). A 74. percben Babinszky elfutott a jobb oldalon, beadását Timári 13 méterről, nagy helyzetben mellé lőtte. A 82. percben Borbély keverte meg a hazai védelmet, az alapvonalról lőtt, Szűcsről kipattant a próbálkozás, Timári ismételt, de lövését blokkolták a hazai védők. A 84. percben Hirman szabálytalankodott a 16-os előterében, a szabadrúgást Lustyik a kapu mellé nyeste.

Szerdán remek játékkal nyert csapatunk Gyirmóton, az a játék vasárnap is elegendő lett volna, de nem sikerült megismételni. Csikorgott a bicskei gépezet, rengeteg pontatlan passz, labdaeladás jellemezte a játékot, az ellenfél kapuja előtt pedig nem jöttek a jó megoldások. A vendégeknél pedig volt egy korábbi felcsúti akadémista, majd az NB II-ben is szerencsét próbált játékos, Tímári Norman, aki két klasszis lövéssel eldöntötte a párharcot. Csalódottan távoztak a szurkolók, mert a győztes csapat felkapaszkodott a középmezőnybe, a vesztes BTC pedig ezúttal maradt a kieső zónában. Az idén is maratoni hosszúságú NB III-as küzdelemsorozat egynegyedénél bőven van még idő a javításra, felzárkózásra, legközelebb október 3-án vasárnap 14.00 órától újra Győrben, ezúttal az ETO Akadémia ellen lépnek pályára Csordás Csaba fiai. A találkozó egyben előmérkőzése is lesz a 17.00 órakor kezdődő Győri ETO-Kecskeméti TE NB II-es összecsapásnak. A Bicske II. csapata 7-1 (1-0) arányban verte Babály és Móri 2-2, Cserkuti, Nagy és Varga 1-1 góljával a sereghajtó Pusztavám együttesét. (tudósított: Venczel József, kép: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóink megtekintéséhez görgess!