Hátszél, felbillenő pálya, kihagyott bicskei ziccerek: ETO Akadémia-Bicskei TC 1-1 (1-0)

2021. október 04. - ventil66

dscf4419_2.JPG11 nappal a Gyirmót FC II elleni bravúros győzelem (2-1) után tért vissza Győrbe a Bicskei TC csapata. Vasárnap kora délután hétágra sütő nap, kellemes meleg, ellenben időnként kellemetlen, viharos erejű szél fogadta a pályára lépőket. Csapatunk a Szűcs 5 - Lapos 6, Mlinárcsik 7, Vékony 6, Gaszner 6 - Grabant 6, Dencinger 6 (Kürti 5 75.p.), Popovics 6 - Hirman 7 (Vicz 0 86.p.), Peinlich 5 (Madarász 6 46.p.), Kovács Á. 5 (Németh 0 79.p.) összeállításban vette fel a harcot az esélyesebb, a tabella 3. helyét elfoglaló vendéglátók ellen. Az erős szembeszélben a 3. percben Peinlich próbálkozott 18 méterről kapura lövéssel, de Pálfi kapusnak nem okozott gondot a lövés. A 6. percben Tamás, majd Farkas lőttek kapura a 16-oson belülről, de sikerült blokkolni védőinknek, másodjára a labda már túl jutott Szűcsön, Mlinárcsik azonban a gólvonal közeléből mentett. Folytatáshoz kattints!

A 10. percben fölöslegesen juttattuk sarorúgáshoz a hazaiakat, Tamás az erős szélben érintés nélkül tekerte a hosszú felső sarokba a labdát (1-0). Szűcsöt alaposan becsapta az ívelés és jócskán alá is szaladt a labdának. Támadott rendületlenül a hazai csapat, a 16. percben Sipőcz 15 méteres lövése Laposról pattant ki, majd szabadrúgáshoz jutottak a kaputól mintegy 30 méterre. Szabó kapura tűzte a labdát, de Szűcsöt ez nem hozta zavarba. A 34. percben Sipőcz ugyan gólt szerzett, de egyértelmű leshelyzetből. A 43. percben Szabó a félpályánál durván, jól hallható csattanással belerúgott Hirmanba, ezért a játékvezető azonnal piros lapot mutatott fel neki. Az első félidő utolsó eseményeként Gaszner bíztató baloldali beadásáról lemaradtak a belső támadók.

A 47. percben Popovics az alapvonaltól 30 méterre, kissé balról lőtt szabadrúgást, a labda alig kerülte el a bal felső sarkot. Az 50. percben jobboldali szöglet után Mlinárcsik fejesét követően Madarász stukkolt mellé. még ebben a percben Popovics ívelt szabadrúgása pedig Madarász feje előtt szállt el. A 60. percben Popovics újabb 30 méteres szabadrúgását Pálfi a léc alól ütötte ki, a szöglet után Gaszner bal oldali beadását Hirman 5 méterről a kapuba tuszkolta (1-1). Alig két perc elteltével Popovics remek labdájával Grabant lépett ki, kissé elhamarkodott 15 méteres lövését a kapus védte, majd Lapos 20 méteres lövése sem okozott gondot neki. A 73. percben Grabant Popovicshoz továbbított, aki két jó csel után 16 méterről mellé emelt. A következő perben Madarász bal oldali beadását a berobbanó Mlinárcsik 8 méterről a kapu mellé fejelte.

A 77. percben Madarász sokadik beadását Kürti fejelte a kapu torkából mellé. Szinte felbillent a pálya, sorozatban jöttek a szélekről a beívelések eredmény nélkül, sőt egy alkalommal a meglóduló Ignácz 20 méteres lövését Szűcsnek kellett menteni. A meccs előtt, ha valaki felajánlja az egy pontot, a vendégek gond nélkül elfogadták volna, így azonban jócskán van hiányérzet bennük. A II. félidőben az emberelőnyt nem sikerült győzelemre váltani, pedig sok lehetőség volt, amiből gólt lehetett volna szerezni a nagy múltú győri egyesület igen jó játékerőt képviselő második csapata ellen. A helyzetkihasználás javítása lehet a jövő kulcsa, vasárnap 16.00 órakor a bajnokság 8. helyén álló SC Sopron lép pályára Bicskén. A hétvégén a Bicske II. tartalékosan felálló gárdája 3-0-ás vereséget szenvedett Száron. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Katinka) További helyszíni fotóinkhoz görgess!