A legfontosabb, hogy Kovács Ádám nincs életveszélyben: Bicskei TC-Tatabányai SC 0-0

A rohammentő jó félórán át ápolta a pályán a váratlanul összeeső bicskei játékost!

2021. október 21. - ventil66

246704376_999791054136165_7600034532783160276_n.jpgA 2019 júniusi osztályozó óta (ami a Bicskei TC feljutását hozta) különösen éles presztízscsatákat hoznak a szomszédvár fejér megyei csapat és a nagy múltú Tatabánya összecsapásai. Szerdán kora este a villanyfényes derbi iránti érdeklődést csak fokozta, hogy a hétközi forduló további mérkőzéseit 13.00 órakor rendezték, köztük jónéhány gólzáporos eredménnyel végződött. Csordás Csaba ezúttal a Kovács D. 7 - Grabant 6, Lapos 6, Vékony 6, Gaszner 6 - Hirman 6, Dencinger 5 (57.p. Mlinárcsik 6) - Peinlich 5 (57.p. Kürti 5), Popovics 6, Madarász 5 (68.p. Bajor 5) - Kovács Á. 0 (36.p. Sóron 5) összetételben küldte együttesét csatába. Óvatosan kezdtek a csapatok, az első tíz percben egy vendégszöglet okozott némi kalamajkát, eredmény nélkül. Folytatáshoz kattints!

A 12. percben Lapos borította fel Gyürkit az alapvonaltól 18 méterre, de a bíztató helyről elvégzett szabadrúgás nem sikerült. A 16. percben Popovics jobb oldali sarokrúgás után a visszakapott labdát beívelte, Lapos fejelt 8 méterről mellé. Három perccel később Peinlich a bal oldalon felfutó Madarászt hozta játékba, aki egyedül vezethette a labdát kapura, ám kivárt a lövéssel és beérték a vendég védők, így oda lett a lehetőség, ahogy a következő percben is, akkor Popovics átadását vacakolta el. A 25. percben Kovács Ádámot buktatták a kaputól mintegy 20 méternyire, kissé balról, Popovics fölé durrantott. A 36. percben ijesztő esetnek lehettek tanúi a nézők.

A fiatal bicskei Kovács Ádám váratlanul összeesett a félpályánál, a játékvezető azonnal jelzett a kispad felé hogy baj van. Az ilyen eseteket rutinosan kezelő Sulyok Barnabás masszőr is igyekezett stabilizálni a labdarúgót. Azonnal rohammentőt kellett hívni, amely több, mint félórán át a pályán látta el Ádámot, majd kórházba szállította. Jó hír, hogy - információink szerint - a feltételezett infarktus, agyvérzés vagy tüdőembólia egyike sem igazolódott be, de biztos, hogy a pontos diagnózishoz vizsgálatok sora vár még a bicskei támadóra. Hosszú szünet után folytatódott a játék. A 42. percben egy előre vágott labdával Sóron lódult meg, de nem sikerült az akciót végig vinni. Az első félidő utolsó percében Letenyei két alkalommal is ziccerbe került, Kovács Dánielnek minden tudására szükség volt a mentéshez.

Az 52. percben Gyürki futott el a jobb oldalon, beadását az egyedül érkező Módi 5 méterről fejelhette, kapusunk óriási bravúrral mentett. A 65. percben Popovics jobb oldali sarokrúgása után Lapos lőtt 20 méterről, de Kunsági fogta a kísérletet. A 74. percben Grabant futott el a jobb oldalon, beadását Sóron bevetődve a kapu fölé lőtte. A 79. percben Popovics szabadrúgása után Kürti lőhetett kapura, Kunságiról először kipattant a labda, de másodjára már megfogta. Az utolsó percekben előbb a hazai Gaszner, majd a vendég Soltész próbálkozott lövéssel, de egyik sem okozott veszélyt a kapukra. Nagy lehetőség volt a BTC számára a találkozó, hiszen győzelemmel 6 helyet előre léphetett volna, ugyanakkor a drámai jelenetek után ez már nem ugyanaz a mérkőzés volt, szurkolói végig aggódva várták a friss híreket. Ezúton is jobbulást kívánunk Kovács Ádámnak, a csapat pedig október 24-én vasárnap 13.00 órakor a közvetlen rivális Balatonfüred otthonába látogat. (tudósított: Venczel József, címlapfotó: Laky József)