Veretlenségi sorozatban, már a 7. helyen Csordás Csaba csapata: Bicskei TC-Tarr Andráshida SC 3-1 (2-1)

2021. november 01. - ventil66

csapatkep_2021-2022.jpgA 15. fordulóban az utolsó helyen szerénykedő Tarr Andráshida SC vendégszerepelt Bicskén, ahol a hazaiak a "kötelező" győzelem igényének tudatában futottak ki a Kovács D. - Grabant, Hirman, Vékony, Gaszner - Peinlich, Dencinger, Popovics, Madarász - Lassú, Sóron összetételben. Az utolsó pillanatokban alakult úgy, hogy a védelem oszlopának számító Lapos rossz közérzete miatt nem tudta vállalni a játékot, helyette a második csapat szombati győzelméhez (Bakonycsernye-Bicske II. 2-4) három góllal hozzájáruló Peinlich került a kezdőcsapatba. Az 5. percben a "beugró" bicskei játékos jobb oldali beadását Sóron próbálta a kapuba továbbítani, de a vendégkapus résen volt. Három perccel később szabadrúgást végzett el Peinlich a 16-os sarkától, ezúttal is Czirjék győzött. Folytatáshoz kattints!

A 11. percben Gaszner Sóronhoz továbbított, aki Madarászt hozta játékba, de ő rosszul találta el a labdát. A 17. percben Dencinger Grabantot futtatta a jobb oldalon, a belőtt labdájára érkező Madarász kibújt a védője mögül és 8 méterről a kapu jobb oldalába perdített (1-0). A 27. percben Lassú jobb oldali beadását Gaszner 8 méterről fejelte mellé. A 37. percben Peinlichet borították fel a 16-os jobb oldali sarkánál, izmos szabadrúgás-lövése kipattant a kapusról, egy érintés után pedig Lassú két lépésről pofozta hálóba a játékszert (2-0). Alig egy perc elteltével Szabó lódult meg a félvonaltól, majd hatalmas szóló után 17 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (2-1). A 44. percben Madarász futott el a bal oldalon, beívelését Sóron 10 méterről fejelte mellé.

A II. félidőre a hétvégén mindkét csapatát győzelemhez segítő Peinlichet Mlinárcsik váltotta. Alig telt el két perc, amikor Dencingert rúgták fel a kaputól 18 méterre, némi trükk után Sóron a bal alsó sarokba tekert (3-1). Az 58. percben Szabó indította Szinayt, aki kisodródva az oldalhálóba lőtt. Két perc múlva Szabó szabadrúgást lőtt 23 méterről, a labda a sorfalról pattant szögletre. A 65. perben Grabantot Vörös váltotta, bő 10 perccel később Lassú helyett Kürti folytatta. A 84. percben Vörös bal oldali beadását Dencinger csúsztatta fejjel a bal kapufára. A következő percben Sóron jobb oldali beadását Kürti lőtte rá, a kapusról visszapattant a játékszer, a hazai támadó ismételhetett, de ez is kipattant Czirjékről, végül felszabadítottak a vendégvédők. Újabb egy perc múlva jobb oldali sarokrúgás után Popovics emelt a kapu mellé.

A mérkőzés utolsó perceire pályára lépett Popovics és Dencinger helyett Molnár és az alig több mint 16 évesen debütáló Nyúl Levente, aki a sorozatos szögletrúgások egyike után majdnem gólt fejelt, de az egyik védőről ismét az alapvonalon túlra került a labda. Ezúttal is maradt ki gólhelyzet szép számban, de így is magabiztos győzelmet aratott a Bicske a szerényebb képességű, de megalkuvást nem tűrően küzdő, harcos vendégcsapat ellen. Jó sorozatban Csordás Csaba alakulata, hiszen sorozatban hatodik bajnoki mérkőzésén maradt veretlen, sőt az elmúlt 11 találkozóján 10 alkalommal szerzett a csapat 1 vagy 3 pontot. Folytatás a házigazdák kérésére - rendhagyó időpontban, november 5-én pénteken 18.00 órától a Kaposvári Rákóczi otthonában. (tudósított: Venczel József)