Idénybeli legjobb helyezésére ért a győztes vendégcsapat: FC Nagykanizsa-Bicskei TC 0-1 (0-1)

2021. november 23. - ventil66

20211121_135759.jpgA kalandosra sikeredett út (erős köd, rendőri ellenőrzés) után, némi késéssel történt érkezést követően kiderült, hogy az eredetileg kezdőbe jelölt Szűcs kapus enyhe rosszullét miatt nem tudta vállalni a mérkőzést, ezért Kovács D. kezdett a kapuban. Grabant, Lapos, Vékony, Gaszner volt előtte a védősor, Mlinárcsik, Popovics és Dencinger a középpályán tevékenykedtek, Molnár és az eltiltásból visszatérő Madarász a széleken támadtak, míg Sóron előre tolt ékként támadott. A készülődés alatt a két szurkolótábor, a Nagykanizsai Fenegyerekek és a Bicske Tigers hagyományosan jó viszonyban lévő tagjai közös ebédjüket fogyasztották, abban a reményben, hogy kedvenceik megszerzik a 3 pontot a vasárnap kora délutáni összecsapáson. A szebb napokat is látott stadionban a közben kialakuló napsütésben azonnal támadólag lépett fel a Csordás-csapat, az 5. percben Molnár adott be a jobb oldalról, Dencinger elől azonban az utolsó pillanatban mentettek a hazai védők. Folytatáshoz kattints!

A 11. percben Sóron futotta le a hazaiakat a bal oldalon, de begurításáról lemaradtak a mieink. A veszélyes ellentámadást követően Horváth eresztett el nagy lövést 20 méterről, amit Kovács D. védett, de a lövés előtti szabálytalanság miatt szabadrúgást végezhettek el a hazaiak, Szabó centikkel lőtt a léc fölé. A 24. percben Popovics indításával Sóron lépett ki a jobb oldalon, 12 méterről leadott lövését Horváth M. lábbal védte. Négy perccel később Ekker 20 méteres lövésével tette próbára Kovácsot, aki kiállta a sarat. A 38. percben Sóron bíztató indítása Madarász sarkáról pattant vissza, majd a visszaszerzett labdát a beívelés után fölé fejelte. A 40. percben Madarász labdájával Molnár lépett meg a bal oldalon, beadása a védőkről az alapvonalon túlra került, a sarokrúgás után Madarász 18 méterről fölé bombázott. A 44. percben Sóron jobb oldali lövésszerű beadása elkerülte a kaput, majd az első játékrész lefújása előtt Grabant Sóronhoz továbbított és ő a védők mögé kerülve, 10 méterről, kissé jobbról a kapu bal oldalába lőtt (0-1).

A II. félidő két eredménytelen jobb oldali Molnár-beadással kezdődött. Az 52. percben Dencinger remek indításával Molnár húzhatott kapura, de kissé elhamarkodott 15 méteres lövése a kapu fölött hagyta el a játékteret. Közben cserélt csapatunk, Molnárt Hirman váltotta. Két perc elteltével a szabadon felejtett Ekker a jobb oldali beadást hat méterről fölé fejelte. Az 59. percben Szabó bátran elvállalt egy 30 méteres lövést, kapusunk szögletre tenyerelte a labdát. A 63. percben a múlt héten - a BVSC-Zugló ellen - győztes gólt szerző Németh lépett pályára Madarász helyett. A 67. percben Dencinger Popovics elé tálalt, aki a bal oldalról, 20 méterről kapura kanyarított, de a hazai kapus kitornázta a labdát. Két perccel később a feltűnően aktívan kezdő Némethet bántották a védők a kaputól mintegy 26 méterre és a sértett sistergős bombáját Horváth M. a léc alól piszkálta szögletre. A 72. percben Németh ballábas lövéssel is próbálkozott 20 méterről, ezúttal biztos kézzel mentett a hazai kapus.

A 77. percben Gaszner ellen szabálytalankodtak a hazaiak a 16-os bal oldali sarkánál, ám Sóron lövése elkerülte a kaput. A következő percben Szabó 20 méteres lövése a védőinken gellert kapva került az alapvonalon túlra, a szöglet után Török került gólhelyzetbe, de 14 méteres lövését Kovács D. bravúrral mentette. A 79. percben Popovics helyén Kürti folytatta, aki a rendes játékidő utolsó percében elfutott a bal oldalon, beadását Sóron kapásból, 12 méterről lőtte mellé. Közepes színvonalú játékkal nyert a Bicskei TC a múltjához képest méltatlan helyen álló Kanizsa ellen, de az érte járó három pont, idénybeli legjobb helyezésére, a 6. helyre léptette a csapatot. Két hazai bajnokival zárja a fejér megyei együttes az őszi idényt, november 28-án vasárnap 16.00 órakor a MOL Fehérvár FC II., míg egy héttel később - az egyetlen tavaszról előrehozott fordulóban - az Érdi VSE érkezik. (tudósított: Venczel József, fotó: Nagy György) További helyszíni felvételeink megtekintéséhez görgess!