Sikeres főpróba, vasárnap Veszprémben kezdi tavaszi bajnoki sorozatát Csordás Csaba alakulata: Bicskei TC-FC Dabas 1-0 (0-0)

2022. február 07. - ventil66

dscf4925.JPGA szinte tavasziasra forduló időjárásban a Bicske Tigers szurkolói csoport a felkészülése jegyében bemutatta új zászlaját csapatunk szezonkezdet előtti utolsó felkészülési mérkőzésén, amelyen a mindig acélos FC Dabas volt az ellenfél. A pest megyei csapat remek tavalyi bajnoki teljesítményt produkált az NB III Közép csoportjában megszerzett bronzéremmel, ősszel azonban hullámzóbban szerepelt és csak a 10. helyen várhatja a folytatást. A BTC-nél ezúttal a Szűcs - Grabant, Lapos, Vékony, Gaszner - Bori, Popovics, Dencinger - Vörös, Wágner, Lassú összetételű kezdőcsapat vette fel harcot vendégekkel. Sajnálatos módon továbbra is vannak sérültek, betegek, de szerencsére vannak visszatérők is. Folytatáshoz kattints!

Az első esemény, ami kapura veszélyt jelentett, Vékony hazaadása volt, ami a nem túl jó talajú pálya miatt komoly nehézséget okozott Szűcs kapusnak, ám végül sikerült szögletre mentenie, s az már nem volt veszélyes. A 12. percben Grabant futott el a jobb oldalon, beadását a vendég kapus elsőre elvétette, másodjára viszont már fogta a labdát. A 24. percben Grabant egy remek csel utáni beadásáról belül mindenki lemaradt. A nem túl eseménydús első félidőt követő szünetben kettőt cserélt Csordás Csaba, Szűcs és Vörös helyén Kovács D., valamint Kovács Á. kaptak lehetőséget.

Az 52. percben Gaszner indítása Dencingert találta meg, kisodródva leadott 12 méteres lövése csak sarokrúgásra lett elég, az viszont nem hozott eredményt. Az 59. percben Popovics a támadó térfél közepétől ívelt előre egy szabadrúgást, Kovács Á. az ötös bal oldali sarkától lőhetett, de a kapusról szögletre pattant a játékszer. A 62. percben Gaszner remek labdával indította az elől ragadt Vékonyt, aki kilépett a vendég védők közül és mintegy nyolc méterről, balról a hosszú sarokba gurított (1-0). Az utolsó negyedórára pályára lépett Gaszner, Popovics, Wágner és Lassú helyett Peinlich, Németh, a hosszú sérülésből visszatérő Pekowski és az új szerzemény Kincses Márk is, aki az egykori Fradi-futballista fia. A 81. percben bal oldali támadást követően Kincses "spiccelt" kapura, nem sok hiányzott a gólhoz.

Két perccel később gyors jobb oldali adogatás után Bori lőtt a 16-ostól kétszer is, a védők azonban blokkoltak a kísérleteket. A 86. perc hozta el az első valamirevaló vendég lehetőséget, egy jobb oldali szabadrúgást követően Németh Ádám emelt kapura 10 méterről, Kovács D. számára nem okozott gondot a kísérlet. Utolsó eseményként Dencinger indította Peinlichet a baloldalon, a lövéssel elkésett, a beadás pedig célt tévesztett. Szinte az egész mérkőzés a két 16-os közötti mezőnyjátékkal telt, a kapuk alig-alig kerültek veszélybe. Csapatunk valamivel többet tett a győzelem érdekében, így a siker megérdemelt, folytatás vasárnap 14.00 órakor már élesben, a tabella 3. helyén álló Veszprém otthonában. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóink megtekintéséhez görgess!